Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana fabrycznych głośników w Megane IV


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do forumowiczów.

Czy ktoś wymieniał fabryczne głośniki w Megane IV?

Chodzi mi dokładnie o to czy w miejscu gdzie są fabryczne głośniki tonowe na desce rozdzielczej są kable dla głośników wysokotonowych?

Planuję wymianę głośników i świecąc latarką w maskownicę nie widzę tweterów. Pytanie czy są tam kable.

Może ktoś już wyciągał maskownicę lub wymieniał głośniki.

Ja mam wersję ZEN. Ciekawe jak jest w INTENSE?

 

Dodano: 11 cze 2017 - 22:28

Głośniki fabryczne wymienione na akcesoryjne Focal IFR165-2 (Focal Music Drive).

Różnica w odsłuchu zdecydowana. Nie wchodząc w szczegóły teraz można się delektować muzyką, choć to jeszcze nie sprzęt hi-end. Nawet fabryczne radio daje radę.

Wymiana wymaga zdjęcia boczków drzwi i roznitowania fabrycznych głośników. Potrzebny jest też zapas zatrzasków plastykowych bo pękają przy demontażu.

Cała operacja dla 4 drzwi do zrobienia w 2h.

Gdyby ktoś chciał montować zestaw odseparowany z przodu (z oddzielnym głośnikiem wysokotonowym w desce), a taki zestaw daje jeszcze lepsze efekty, to uprzedzam, że w wersji ZEN i pewnie niższych brak kabli głośnikowych fabrycznych. Potrzeba ciągnąć samodzielnie i wprowadzać do drzwi, a to już nie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Panowie wymieniałem sam głośniki oryginalne sparowane z radiem podstawowym (trzeba ściągnąć boczki, ale na youtube jest film więc problemu nie ma) na Focala i.. jeżeli ktoś nie jest "audiofilem" to różnicy nie zauważy. Ja u siebie dodatkowo wygłuszyłem drzwi. Jeżeli chodzi o Focala to spodziewałem się zdecydowanie lepszego efektu (radio podstawowe). Jeżeli chodzi o sam dźwięk Focala. Jest zdecydowanie głośniej przy maksymalnej głośności. Dźwięk jest mniej zniekształcony, ale to do czego mam największe uwagi to to, że wysokie częstotliwości są bardzo męczące (niskie są super). Te same  utwory z tego samego źródła, które odtwarzam na audio domowym (Maratnzt+Pylon Audio Pearl) gra o niebo lepiej i nie da się tego porównać. Przymierzam się do wymiany radia podstawowego w Megane i dam wam znać jaki będzie tego skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problemem jest właśnie najtańsze, słabe radio, i od tego powinieneś zacząć. To tak jak z domowym audio którego jestem fanem, najważniejszy jest piec :) jak nie ma mocy to nawet najlepsze sonus faber’y możesz pociąć siekierką i wrzucić do kominka. 
Dlatego ja kupując Reno zawsze biorę Bose, już jakoś można tego słuchać i się nie denerwować :)

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!