Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie gazu megane 2 16 16v


zabasta

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym na początek sprawdził jak chodzi sonda lambda przed katalizatorem, bo to pod nią sterownik benzynowy ustawia czas wtrysku benzyny, a sterownik gazowy przelicza go na czas wtrysku gazu. Więc jak sterownik gazowy przejmie zły czas wtrysku benzyny, to wyliczy zły czas wtrysku gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2017 o 10:26, airbites napisał:

Zużycie silnika ma wpływ, gaz szybko niszczy silnik.

Japrdle, ale brednie.

 

@barca89 Trochę niskie miałeś to spalanie na początku.

Ale mimo wszystko mógłby gazownik sprawdzić.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2017 o 10:26, airbites napisał:

Zużycie silnika ma wpływ, gaz szybko niszczy silnik.

Tak mówiono przynajmniej 15 lat temu., ale rozwój sterowników wtrysków gazowych to skok milowy.

Wpis dotyczy silnika starszej generacji.

19 godzin temu, gimak napisał:

Ja bym na początek sprawdził jak chodzi sonda lambda przed katalizatorem, bo to pod nią sterownik benzynowy ustawia czas wtrysku benzyny, a sterownik gazowy przelicza go na czas wtrysku gazu.

Sonda służy do kontroli poprawności pracy silnika włącznie ze sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy, wprawdzie mam lagunę ale może tutaj dostanę konkretne info.

Walcze z dużym spalaniem. Mam 2.0 16v 136KM. Po założeniu lpg na 38l gazu robiłem około 300km.

Później padła listwa wtryskowa i wymieniłem na nową.

Teraz na 38l gazu zrobilem 235km. Wychodzi że 16l na 100 po mieście łyka.

Gazownik twierdzi że wszystko dobrze ustawione a pali jak smok.

Sondę sprawdzałem na stacji i książkowo pracuje.

Auto jest trochę przymulone i nie wiem gdzie szukać.

Muszę wymienić na pewno filtr powietrza i filtr przy reduktorze. Świece mają 10 tys okolo przebiegu i są to denso k20tt.

Co może jeszcze wpływać na spalanie? Bo mam wrażenie że coś jest nie tak i jest to pewnie jakaś pierdoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to coś masz kiepsko. Ja przy tym silniku mam spalanie około 9L/100km. Na zbiornik  około 40L robię 400-450km. Najlepiej jakbyś podał jakie masz podzespoły instalacji. Ogólnie sprawdziłbym  na początek bym luz zaworowy i kompresję, ewentualnie szczelność map sensora i dolotu... A na początek bym pojechał do innego gazownika by potwierdził "idealne" ustawienie instalacji... Może ci wtrysk benzynowy jednocześnie leje z gazowym i przylewasz gar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik stag bodajze 200, wtryski hercules niebieskie, reduktor ac. Po wymianie listwy regulacja podczas jazdy.

Tylko co do jazdy to nie wiem czy powinienem jechac ostro czy normalnie?

No najpierw filtry zmienię i podjadę do gazownika. Co do jednoczesnej pracy 2 wtryskiwaczy to chyba nie to.

A co do szczelności dolotu to wiem jak sprawdzić. Ale jak sprawdzić szczelność map sensora?

Siedzę i czytam i znalazłem coś że ktoś miał przypadek że zablokowało mu się kzfr i zawory były niedomknięte czy coś w tym stylu i pił mu jak smok.

Coś też ktoś pisał o map sensorze że jak go odpinał to do 2tys obr żadnej różnicy nie było. Muszę sprawdzić.

A możliwe żeby lambda była do wymiany a na stacji kontroli i w ddt nie wyszło by to? Bo kurcze autem chcę trochę jeszcze polatać ale z takim spalaniem przykro i szkoda dla silnika.

A dzisiaj patrzyłem wskaźnik na zbiorniku i wychodzi ze jeszcze 1/5 zbiornika gazu jest a mi już przełącza na benzynę. To jak jeszcze z 7l gazu by bylo to te 300km bym zrobił

Map sensor jak odpialem to zgasł silnik.

Przerwy na świecach ustawiłem na 0.75 bo każda o dziwo miała ponad 1mm, nie wiem skąd.

Filtr powietrza czysty, gazowy wymienię jutro.

Dolot szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!