Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wtryski ? Świece ? dziwne zachowanie samochodu


Zolty

Rekomendowane odpowiedzi

Zolty dobra decyzja, to byłby początek skarbonki, a znając życie przy okazji naprawy wyjdzie to i jeszcze tamto.

 

Andrzej, odpowiedz szczerze na pytanie. Czy gdybyś miał uszkodzone auto o wartości 2-3tys zł, dołożyłbyś 7 tys żeby je naprawić za wszelką cenę i nie wyjść na maminsynka?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, koledzy - wyszło wielkie nieporozumienie. Zrozumiałem (opacznie), że Zolty wykonał naprawę wg.kosztorysu i zasugerowałem kontrole, czy w paliwie nie ma opiłków. To jest jeszcze wolny kraj i Zolty może auto sprzedać za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów. Mam bardzo podobne objawy w mojej Megii II. Pojawia się błąd Check injection, auto ma problem z odpalaniem, pojawia się biała chmura, usunięcie błędu pomaga na ok 200km. Za każdym razem problem dotyczy jednego wtryskiwacza dokładnie trzeciego. Diagnoskop wskazuje problem na obwodzie wtryskiwacza. Wtryski zostały zamienione miejscami, wiązki kabli na odcinku wtryskiwacz komputer sprawdzone, wtryski nie przelewają, z turbiny pojawia się minimalny wyciek oleju ale aktualnie turbina pracuje poprawnie. Moje pytanie co do przypuszczalnej przyczyny, czyli opiłków w paliwie. Błędy nie powinny pojawiać się na wszystkich wtryskiwaczach a nie tylko na jednym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o błąd pojawiający się tylko na 3 cylindrze to tylko kwestia czasu, aż na pozostałych błąd się pojawi. Opiłki załatwią po ciuchu całą resztę. O ile jest to początek awarii to warto od razu zbadać pompę czy się nie łuszczy. Możliwe, że pozostałe wtryski można jeszcze uratować przed śmiercią gdy podejdziesz do tematu szybko. Dzięki temu może uda się uratować przed wydawaniem fortuny na naprawę wszystkich wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że często przyczyną takiego rodzaju błędu na obwodzie wtryskiwacza jest komputer. Jeżeli tak, czy istnieje sposób naprawy takiego komputera? Czy tylko podmiana komputera z ingerencją w program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków koszty naprawy komputera wtrysku przekraczają cenę nowego, oraz kwestia gwarancji.

Kolego, nie czekaj aż błędy pojawią się na wszystkich wtryskach, sprawdź organoleptycznie czy nie ma opiłków metali w paliwie. Przestudiuj temat zalecany przeze mnie .

Błąd Check injection, nie musi oznaczać obecności opiłków, ale temat dobrze jest zgłębić dla swojego dobra.

Skontroluj turbinę, odmę, zawór odmy i magistralę olejową turbiny ( pojawia się biała chmura )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma objawów OPIŁKÓW w paliwie, a masz zamiar jeszcze pojeździć autem to zalecam;

1/zregenerować pompę wtryskową ( za 800 zł ),

2/sprawdzić ciśnienie oleju na gorącym silniku, stan panewek i pompę olejową (najlepiej wymienić na nowszego typu, dającą wyższe ciśnienia ) bo większość aut ma grubo > 200.000 km przebiegu, mimo że licznik pokazuje inaczej,Różnice w silnikach 1,5 dci,

3/cieszyć się z jazdy przez następne ok. 200.000 km przebiegu

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odkopię temat, ale opowiem co się umnie zmieniło.
 

Pomoc przy megance zaoferował mi ojciec kolegi. Posprawdzal mi caly uklad paliwowy w poszukiwaniu opiłków i nigdzie ich nie znalazl w przeciwienstwie do seriwsu.

Posprawdzal wtryski i jak sie okazało tylko jeden wtrysk przelewal bardzo mocno(ten na ktorym komputer pokazywal blad, dwa lekko, a czwarty jak nowka). Zakupiłem regenerowany wtrysk na popularnym serwisie aukcyjnym za 369zl. Po wymianie wtrysku auto jeździ jak nowe.

 

Czyli z kosztow proponowanych przez serwis 5500zł wyszło 369zł plus flaszka.

 

:lapka:

Regulamin: Pkt. 5.6 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!