Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbyt krótkie przełożenie 6-tego biegu


John_Doe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

/\/\/\/\/\\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Posiadam Megane III 1.9 dCi, skrzynia ND4 001.

/\/\/\/\/\\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jestem niezadowolony z przełożenia 6biegu. Jest ono krótsze niż w moim poprzednim Megane II 1.9 dCi - skrzynia ND0.

/\/\/\/\/\\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Czy istnieje możliwość modyfikacji tej skrzyni bądź jej wymiana na inną tak aby przełożenie było dłuższe?

/\/\/\/\/\\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jakie wtedy mogły to by być koszty? Warto?

/\/\/\/\/\\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam,

Karol

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótsze w sensie chodzi o MAX prędkość? Z ciekawości zapytam, jaka jest różnica? Jaki koszt, jeżeli jesteś w stanie wymienić skrzynie sam to koszt skrzyni, wymiana w warsztacie to koszt myślę koło 500 zł. ( Przynajmniej tak słyszałem. ) Ale czy ta skrzynia będzie pasować? Wątpię. Megane II ma inną bude niż III chodzi tu teraz o mocowanie tej skrzyni.

Najprościej to jakbyś miał dwie na wierzchu i porównał czy to się zgra. Aczykolwiek za dużo "detali" : Wyjście na półosie ( ich grubość ), mocowanie skrzyni do budy, rozstaw śrub do mocowania silnika, pewnie kostki czujników, linki biegów.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Prezes

Przepraszam, za odstępy - nawyk z korporacji, tak jest czytelniej.

Proszę jeszcze oczywiście o zmianę nazwy tematu - miałem na myśli oczywiście "Zbyt krótkie przełożenie 6biegu"

@ Narky

Różnica to około 200-250 obr/min.

W Megane II przełożenia były optymalne jak dla tego silnika. W Megane III to nie jest w zasadzie 6 bieg, tylko 5,5. W innych autach 6 biegi są dłuższe w takich silnikach, no ale wiadomo, coś za coś. Jeżdżę sporo po autostradach i to przełożenie jest irytujące, spalanie większe itd.

Może w takim razie skrzynia od Megane III ale od np. 2.0 dCi?

Modyfikacja samej skrzyni wchodzi w grę? Wiem z forum, że ktoś zmieniał 5 bieg w 1.6 16V.

Edytowane przez John_Doe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z cenami skrzyń w Megankach III, ale raczej mało kto bawi się w wymianę trybów,czy co tam się psuje w skrzyni, tylko po prostu wsadza zamennik. Już bardziejbym obstawiał, że będzie pasować wlasnie skrzynia od 2.0 dCI Megane III niz od 1.9 megane II. A co modyfikacjii, nie wchodzi w gre, musiałbyś znaleźć odpowiednie tryby z ilością ząbków i je spasować, a raczej nikt skrzyni nie rozbiera na sprzedaż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką oto skrzynie (niestety nie na allegro) - TL MT6, o dziwo montowaną w 1.5 dCi od 2012 roku.

http://www.powertrain.renault.com/application/storage/upload/filemanager/brochure/brochure_bv_new/Brochure_BVM_TLX_MAJ_2014.pdf

Przełożenia są wg. mnie optymalne, czym szczyci się Renault w w/w katalogu.

Poniżej prezentacja przełożeń:

Czy ktoś miał do czynienia z tą skrzynią? Pasowałaby plug&play do 1.9 dCi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Odgrzewam temat.

Czy ktoś z Forumowiczów ma dostęp do danych do skrzyń w Megane, "serwisówek" gdzie poszczególne rodzaje skrzyń są rozkodowane (np. ND4 001 itd.)? Mam na myśli jakie mają przełożenie.

Przekładka samego trybu z innej skrzyni nie wchodzi w grę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzi, tym bardziej że do wymiany ostatniego biegu zazwyczaj nie trza zrzucać skrzyni tylko odkręcić osłonę trybów (tak było w 5 biegówkach). Potem policzyć ilość zębów na trybach na wałku wejściowym i wyjściowym, obliczyć przełożenie. Potem kupić tryby z mniejszym przełożeniem od twojego pasujące na wałki ew. synchronizatory i zamontować. Kiedyś czytałem na forum dacii że koleś wymieniał w 5 biegowej skrzyni. Kupił tryby za chyba 250 zł i tyle samo dał za ich wymianę.

 

Ja też bym wiele dał za dłuższą 6tkę. Szkoda że dopiero w 2011 zmodyfikowali skrzynie. U mnie przy 120 km/h jest 3250 obr/min jak dobrze pamiętam. A w nowych skrzyniach 140 km/h daje coś koło 3000 czy tam 3100 obrotów.

Edytowane przez onomatopeja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widziałem ten temat, chciałbym zrobić coś podobnego u siebie. Rozmawiałem z jednym z warsztatów zajmującym się skrzyniami, podjęli by się takiej modyfikacji, pozostaje jedynie kwestia jakich części użyć. Na pewno takie tryby można dostać bez problemu w Renault, trzeba znać jedynie ich numery.

Opcja z częściami z używanej skrzyni ND4 wchodzi w grę jeśli znane by były wartości poszczególnych przełożeń. Ewentualnie wymiana na inną skrzynie ND4, być może były takie np. w Scenicu o innych, dłuższych przełożeniach.

Generalnie potrzebna jest pomoc kogoś kto ma dostęp do dokumetacji serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za informację. 

Widać jednak, że przełożenie trybów 6tego biegu z ND4 004 nie zmieni zbyt dużo. 

Być może takie  tryby były by w innych odmianach ND4. Mam na myśli np. ND4 z 1.6 dCi z późniejszych wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!