Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci 110KM - klekot przy przyspieszaniu


niebianskaskurwoala

Rekomendowane odpowiedzi

Auto zakupiłem używane, 2011 rok produkcji, olej Elf 5W30, tak jest FAP, ja osobiście nic nie robiłem przy silniku, sądząc z historii też nic nie było robione. 

To terkotanie mam tylko na rozgrzanym silniku, na zimnym chodzi dobrze. Na świeżo wymienionym oleju też terkotało. Przeczytałem temat z linku co podałeś, ktoś miał tak samo tylko na rozgrzanym silniku, ale temat niczym się nie zakończył tam. Rozumiem, że trzeba sprawdzić wtryskiwacze. Czy są jeszcze jakieś porady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zakupiłeś auto? Ile km zrobiłeś od zakupu?

Napisz coś więcej o eksploatacji Twojego silnika, czy ;

-problemy zaczęly się od momentu zakupu auta? Czy też po jakimś innym fakcie?

- są problemy z uruchomieniem auta ?

- komputer nie wyrzuca błędów ?

- na biegu jałowym jest cisza ?

-w czasie terkotania, silnik pracuje bardziej twardo, tylko podczas dodawania gazu? czy niezależnie od położenia pedału gazu ?

-jest to charakterystyczne metaliczne cykanie? czy terkotanie? - podobne do pracy kosiarki do trawy?

- auto zbiera się równo?

- jeździsz na rezerwie paliwowej?

- masz dużo jazd po mieście ? na krótkich odcinkach?

Im więcej jazd po mieście, na krótkich trasach, tym zawór EGR i Fap będzie b.zawalony sadzą i nie będą pracowały prawidłowo.

Terkotanie, jest charakterystyczne dla ;

- uszkodzonego/zawalonego sadzą zaworu EGR ,

- niewłaściwie dobranych, uszkodzonych (wrażliwe na jakość paliwa) lub pozamienianych miejscami wtryskiwaczy.

Kody wtryskiwaczy muszą pokrywać się z kodami wpisywanymi  w komputer auta.

Oprócz zaleceń z 14 lipca, należy wg.mnie;

-sprawdzić czystość i poprawność styków elektrycznych na wtryskach,

-wymienić filtra paliwa na markowy ( mann, knecht, purflux),

-dolać sprawdzone paliwo do pełna w zbiorniku,

-przegonić auto na wysokich obrotach na odcinku 150 km do 200 km,

Warto udać się do kumatego mechanika, potrafiącego obsługiwać clipa, aby dowiedzieć się szeregu informacji na temat swojego zakupionego, używanego auta (istniejące błędy, nieskasowane błędy, np. przebieg )

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi też klekocze na zimnym.Najbardziej to słychać jak temp. zewnętrzna jest poniżej 10 stopni.Jak się rozgrzeje (zapali się pierwsza kreska z temperatury) też słychać z tym że dźwięk jest dużo łagodniejszy cichszy i trzeba się wsłuchać.Na pewno jest to od wtryskiwaczy.Słychać go tylko przy przyspieszaniu bez obciążenia robiąc przegazówki nic takiego nie ma miejsca.

Mi ten dźwięk przypomina cykanie świerszczy.Też tak macie?

Edytowane przez dyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość zainteresowanych moim autem, zadaje jedno z pierwszych pytań ; czy to benzyna?? bo tak cicho pracuje ???

Przy czym jak wiemy bez pomiarów natężenia hałasu, jest to odczucie względne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden dodatek Ci w tym wypadku nie pomoże (przetestowałem i 2T i dedykowane dodatki do diesli), bo ten typ tak ma - zobacz sobie od początku tematu moje przejścia. Żaden inny diesel, którym jeździłem po 2000 roku (czyli przed CR) nie klekotał tak jak ten 1.5 (żeby nie było - porównywałem sobie moje auto z innymi z tym motorem). Musisz się przyzwyczaić lub sprzedać (jak ja - razem z żoną uznaliśmy, że miejsce traktora jest na polu, a nie na drodze).

 

No chyba, że ktoś się dopiero przesiadł z 1.9 tdi, to wtedy może faktycznie myśleć że to benzyna. Faktycznie 1.9 vw chodzi nieco głośniej.

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, źle się wyraziłem z tym klekotem.Silnik chodzi cichutko.Tylko słychać wyraźnie na zimnym pracę wtryskiwaczy.Takie cykanie.Pewnie jestem przewrażliwiony ale chciałem się upewnić czy inni użytkownicy tego silnika też to słyszą :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!