Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci 110KM - klekot przy przyspieszaniu


niebianskaskurwoala

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, dyzol napisał:

Tylko słychać wyraźnie na zimnym pracę wtryskiwaczy

Mam podobnie chociaż wydaje mi się, że nie za każdym razem. Jeżeli słyszę to tylko na zimnym silniku podczas przyśpieszania. Gdy dmuchawa chodzi na wyższym biegu to już tego dźwięku praktycznie nie słychać. Specjalnie tym się nie przejmuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej zależy od tego jaki silnik jest zamontowany w danym samochodzie ze względu na rocznik. W mojej megane z 2013 1.5 dci 110 KM też słychać dosyć głośną pracę przy przyspieszaniu, a jeździłem kiedyś też 1.5 dci 110 KM tylko z 2011 i chodziła cicho jak pszczółka. Jeździłem też clio z 2015 1.5 dci ale coś poniżej 100 KM i też chodziło cichutko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dyzol napisał:

Sorki, źle się wyraziłem z tym klekotem.Silnik chodzi cichutko.Tylko słychać wyraźnie na zimnym pracę wtryskiwaczy.Takie cykanie.Pewnie jestem przewrażliwiony ale chciałem się upewnić czy inni użytkownicy tego silnika też to słyszą :-D

Tak jest - też tak mam. Silnik ogólnie pracuje cicho, ale wtryskiwacze na zimnym tak cykają.

Na pewno pomaga im 2T, ale mimo wszystko taki odgłos jest.

Po lekkim nagrzaniu ten silnik pracuje bardzo cicho i sympatycznie jak na dizla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

W moim przypadku stuki występowały podczas przyśpieszania w zakresie 1500-2200 obr/min. Po odpuszczaniu z gazu ustępowały po rozgrzaniu silnika były troszkę słabsze. Silnik na biegu jałowym pracował idealnie nawet przy dodawaniu gazu, podczas jazdy miał moc. Po podłączeniu do komputera brak błędów ,próba przelewowa wyszła idealni po 20-21ml przez 4 minuty. Przyczyną stuków okazał się 3 wtryskiwacz. Po wymianie i zakodowaniu stukanie całkowicie zanikło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!