Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup GT Grandtour 1.6 a moze Leon FR ST ?


trzepol

Rekomendowane odpowiedzi

@LTar to zupełnie inna klasa aut, nie ma co porównywać. Tak jak zwykłą wersję MIV dzieli przepaść do GT. Też czekam po testach GT na lifting MIV, niestety brak manualnej skrzyni jest nie do zaakceptowania - automat mnie nie przekonał. Jedna uwaga, obecna wersja ma według mnie zawieszenie jak wersja MIII GT line, poprzednia MIII GT była bardziej bezkompromisowa. @palusik info o 1.8 masz z salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na wielki aucie aby wozić ze sobą powietrze, wolę szybsze mniejsze, więcej frajdy z jazdy i zawsze można gdzieś dalej wyskoczyć z bagażami. Jakbym chciał duże to poszedł bym po Superb Sportline 1.8. Z tym silnikiem to mam info z salonu, będzie w Megan GT i Clio RS (oczywiście słabszy). Pewnie rozchodzi się też o filtry GPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne dylematy tylko ja chcę wyższe auto. Na razie wygrywa nowy scenic bo mam dużego psa i w kombi jest ciasno. 

Kiedy Rozważałem także auta typu kombi jeździłem megane, Leonem, kia, Hyundai, Mercedes CLA SB ;) i oczywiście octavia. 

Wymóg to albo 150 koni w dieslu albo ok 200 w benzynie i bardziej automat niż manual.

 

moje wnioski

 

kia Hyundai  jeszcze nie. Ze względu na wnętrze. Już prawie dogonili Europę ale myśle ze potrzeba jeszcze jednej generacji. 

Leon, octavia. Leon bardziej sportowy ale czuć delikatnie gorsze plastiki niż w SkodZie. Skoda przepastna. Znane mi wozy. Mam 2 Ocatvie 2.0. Tdi i jedyny problem to to ze wciągnie trochę oleju. Samochód wygodny i szybki. 

 

Mercedes. Klasa sama w sobie. Niestety za drogi i bagażnik to kpina. Podobnie jaka ilość miejsca z tylu. Za to najlepsze materiały. Dobre audio, świetne fotele super światła Led itp itp.

 

Ale stawkę wygrał u mnie golf 7 GTD variant. 190 koni dsg diesel. Fakt ze droższy od meg gt ale wóz bajka. Skrzynia wyśmienita. Zawieszenie super, osiągi rewelacyjne, materiały wewnątrz odrobinę gorsze niż w MB, multimedia i „bajery” typu światła led itp na najwyższym poziomie. Świetne fotele 250 km/H to żaden problem i dochodzi do tej prędkości bez zmęczenia, po gwarancji wizja zrobienia chipem bezproblemowych 230-240 koni. Czuć że chce jechać :-)

spalanie super, od 4,5 litra do 9. Więcej się nie da. 

 

Gdyby tylko był ciutkę większy (jak octavia) to byłby mój następny samochód, passat z takimi bajerami to już budżet pod 180 klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie golf byłby brany pod uwagę gdyby nie dwie rzeczy:

1. Silniki, 1.5 150km albo diesel, a później GTI gdzie nie ma kombi. Za 150 000 zł to mogę mieć A4 sportline 2.0 TFS

2. Cena GTI

Taka rozmowa, zawsze coś. Apropo Hyundai, to tam jest jeszcze opcja i30 n, tanie to, podobno wyśmienicie jeździ. Co prawda brak kombi, ale za te pieniądze i 250 km mogę rozważyć. 

Edytowane przez palusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 150 tys wyjmiesz Rke w kombi :-) i masz samolot.

Ale poszukaj i przejedz się tym GTD. Nie jest to rycząca benzyna ale ciąg tego wozu i klasa wnętrza zagłuszają klekot :-) No i to spalanie.....

 

Megany bym nie kupował, według świeżych danych spadek sprzedaży w Europie za I kwartał to 20% :(, widać że poszło w Świat że to niezbyt dopracowana konstrukcja jeszcze.

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury.

Fakt że w Octavii mam słabszy motor bo 170KM ale dolewam maks 2 litry na 30 tys km. Jeżdzę w 90% ekspresówkami i autostradami bardzo dynamicznie :-) więc może sobie łyknąć(chociaż focus mk3 2.0 tdci którym zrobiłem 170 tyś nie brał nic - tak samo użytkowany)

 

Renault też mam, ale to delikatniejsze auto :-) ale oleju odpukać nie bierze :-) 

 

Nowy mustang z prawie 400km to już 200 tyś. No i nijak to kombi na wycieczki :-D także kulą w płot.

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tdi 2.0 150KM i 184, 190KM akurat nie pije tyle ile benzyna tsi. Ale meganki w gt bym nie kupował. Moja (jeździ głównie żona) meganka hb w podst. wersji do taczania się po mieście i trochę po za nim wystarczy. Droższej meganki bym chyba nie kupił. Konkurencja za 70 tys. i więcej oferuje lepsze furki. Teraz rozglądam się dla siebie za samochodem w kombi klasy C lub D w manualu najlepiej w klekocie ( robię ok. 30 tys. Rocznie) i myślałem o Talismanie. Ale to nieporozumienie, usterek cała masa-i nie są to dane z internetu. W głowie mam różne modele i niezły z tego powodu mętlik. Chodzi mi po głowie passat, golf, 508 w starej budzie, octavia rs, superb.

Edytowane przez Pablo7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tsi piły ale stare 1.8 i 2.0 z powodów pierścieni - tutaj wątek o nowym aucie a nie słyszałem żeby coś się działo z TSI w furach po 2015 rok al. kliku znajomych ma (Skoda, Audi VW)

 

ciężko teraz kupić furę, naprawdę z jednej strony mega wybór modeli, silników, wyposażenia itp., z drugiej zewsząd (no może poza premium markami) informacje o wtopach jakościowych :(

 

Jeżeli budżet może być w okolicach 150 tyś to kupuj Rkę Golfa w kombi albo Cupre. Masz osiągi samolociku, spalanie nie przerażające, otwartą drogę tuningu nawet na 450 koni :-) i super napęd na 4ry koła.

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest i wcale mnie to nie dziwi. Aktualne auto przy tych co oglądam to jakiś dziwny twór. Nic nie trzeba robić, nic dolewać, tylko wymiana co rok. 150 tyś to za dużo na samochód, bliżej 100k, a tutaj wybór taki se. Niepotrzebne mi wielkie auto, a tym bardziej klekot jak robie 10k rocznie. Jeździłem Golfem w klekocie 150 DSG i to jest nieporozumienie jak to się wlecze, ale to niestety charakter klekota, poźniej wsiadłem do Leona 1.4 TSI 150 KM manualna i dwa różne światy, od razu uśmiech na ustach jak to miło jeździ. 

 

Cupra to już inny pułap, w swoim budżecie to może jakimś cudem kombi w manualu na przednią oś po demo rocznika 2018 kupiona grudzeń/styczeń 2019 - i to na prawdę ledwo możliwe, gdyż demo jest dobrze doposażone zazwyczaj, więc cena spora. Prędzej RS245 sedan, też kupa miejsca i spoko autko, urok Megane czy Leona to nie jest, ale praktyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co piszecie, bo sam zastanawiam się czy następnym moim autkiem nie powinno być Megi GT w kombi :-) Stwierdzam, że segm D jest dla mnie nadmiarowy i wolę fajne kompaktowe kombi z mocnym benzynowym silnikiem i jak najlepszym wyposażeniem.

 I szczerze mówiąc do tej pory byłem zdania, że Megi GT to fajna oferta. Przynajmniej jako porównywałem cenowo z Leonem czy Octawią RS, Megane wydawało mi się bardzo sensowne cenowo. Może nieco tańsza - ale i gorzej wyposażona - jest Astra ST 1.6 200KM. Tyle że kozacki wygląd Megane demoluje (w sumie niebrzydkiego) Opla, nie wspominając o VAG-ach.

 

W budżecie jak najmniej wykraczającym poza 100k widzicie ciekawsze opcje niż Megi GT? 

Edytowane przez ari1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!