Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio miałem okazję przejechać się jako pasażer na tylnej kanapie mojego samochodu :applause:.

Odkryłem, że nie grają głośniki w tylnych drzwiach. Pobawiłem się ustawieniami radia. Jedyna opcja, która steruje tylnymi głośnikami to fader i była ustawiona poprawnie.

Czy w ogóle jest taka możliwość, żeby w M3Ph3 grandtour zen tce 130 z 2013 roku nie były zamontowane głośniki z tyłu? Samochód mam od nowości, więc nikt w nim nic nie grzebał.

Zadałem to pytanie w serwisie renault (podałem też VIN), ale nie byli mi w stanie na nie odpowiedzieć. Da się to jakoś samemu sprawdzić bez rozkręcania drzwi? Auto jest jeszcze na gwarancji, ale może istnieje jakaś własnoręczna metoda reaktywacji głośników bez konieczności wizyty w serwisie?

Byłbym również wdzięczny, gdyby ktoś, kto posiada samochód w podobnej konfiguracji mógł sprawdzić działanie swoich głośników.

Dzięki i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświeć w kratki flash'em na pewno coś dojrzysz, w tylnych drzwiach są też syczki wyżej, zobacz też tam.

Ścisz całkiem przód i wtedy nasłuchuj, może akurat coś będzie słychać.

Myślę, że zdjęcie tapicerki to nie problem i raczej mało kto byłby w stanie zauważyć w ASO na przyszłość, że było grzebane.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gwarancję to sam bym nie grzebał. Nie wiadomo co i kiedy się zdarzy i czy ktoś się pozna czy nie pozna. Lepiej nie ryzykować. Nie dostałeś szczegółowej specyfikacji przy zakupie?

@blake U mnie z tyłu nawet nie ma otworów na tweetery, nie są one standardem. Normalne głośniki mam i grają ale to inna wersja.

Jak przyświecisz to coś  powinno być widać chociaż jak fader na tył nic nie daje to może ich nie być. Raczej za młode auto by awaria tego typu się przytrafiła. Zawsze możesz podjechać do ASO z tekstem typu "przestały mi grać tylne głośniki". Najwyżej powiedzą Ci, że ich nie masz :-)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady. Popatrzę w specyfikacji i poświecę latarką. 

Pewnie skończy się na wizycie w ASO. Po prostu byłem ciekaw, czy to w ogóle możliwe, żeby głośniki nie były zamontowane z tyłu (dopuszczam brakoróbstwo w fabryce). Dziwne, że renault nie jest w stanie tego stwierdzić po numerze VIN. 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jak tylko rozwiążę problem - dam znać. 

Poświeciłem latarką w maskownice. Wygląda na to, że głośniki są zamontowane, jednak nie wydobywa się z nich żaden dźwięk.

 

Najprawdopodobniej jutro podjadę do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ci podpowiem, jak było u mnie, nie grały mi głośniki przednie, jako,że auto na gwarancji pojechałem do ASO.

Okazało się,że padł prawy głośnik. Na pytanie dlaczego nie gra także lewy odpowiedziano mi, że jak padł prawy to komputer wyłączył też lewy, żeby nie popsuć radia, Po wymianie prawego głośnika rzeczywiście i lewy ożył i dotąd jest O'k.

U ciebie może być podobna sytuacja , tylko że z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zapłonu również cisza. 

Jutro postaram się podskoczyć do ASO. Jeśli nie odeślą mnie z kwitkiem - zdam relację z naprawy.

Niestety, termin naprawy dopiero za tydzień.

Zapytałem, czy jest możliwość, że przez zepsuty jeden głośnik, komputer wyłączył drugi (kejs Tomka65). Gość w serwisie powiedział, że to niemożliwe.

Najprawdopodobniej najpierw spalił się jeden głośnik, a potem drugi. Druga opcja to problem z instalacją. 

Tego dowiemy się w następną środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!