Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów


kowalikd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio zauważyłem że w moim megane biegi wchodzą niezbyt precyzyjnie,  szczególnie przy wyrzucaniu na luz lewarek skrzyni biegów nie zawsze chce trafić na swoje miejsce jakby się gdzieś zaczepiał.  Druga sprawa to pedał sprzęgła skrzypi po jakimś czasie od rozpoczęcia jazdy,  co może mu dolegać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany oleju, nawet jeśli to nie pomoże, to nie zaszkodzi, bo widzę, że przebiegi masz już takie "czas na wymianę". JA osobiście dolałbym ceramizera do skrzyni biegów, choć podniesie Ci to trochę koszt, to i tak powinieneś się zmieścić w 150-200 zł za całą operację.

Skrzypi pedał sprzęgła, czy faktycznie sprzęgło?

 

Nie jeździsz czasem z ręką na biegałce (wtedy, kiedy nie zmieniasz biegów)?

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wybierak na skrzyni, czy coś się nie dzieje z tulejami. Warto je delikatnie nasmarować. Sprawdź, czy nie zaczynają się luzy na linkach. Obie te operacje w dwie osoby.

Pedał sprzęgła - należy nasmarować na osi, bo fabryka składała na sucho.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wymienić olej w w skrzyni biegów w 4 letnim aucie? Bez przesady... 

Jak robisz 50 000km rocznie, to i po dwóch latach należałoby ten olej wymienić. Istotny jest przebieg, a nie wiek auta. Olej w skrzyni powinno się zmieniać przy przebiegu ok. 100-150 tys. km.

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

JA wymieniłem w mojej megane 3 olej przekładniowy ELF 75/80 Tranself  NFP  .W skrzyni sześciobiegowej o przebiegu 160000 km. Przed wymianą nie miałem problemów z biegami a po wymianie mała różnica na plus. Spuszczony olej miał kolor bursztynowy ,natomiast przy odkręceniu korka wlewu olej był jak nowy , czysty jak  Kujawski.Troche to dziwne bo jakby się nie mieszał w całości z dolną warstwą oleju, a wypłyneło go około 100ml. Wydaję mi się że przy 200000 olej można dopiero wymieniać bo nie był taki jeszcze zły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!