Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - Nawiew/Klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.06.2019 o 13:48, cegla11 napisał:

mi po niespełna 3 latach (auto koniec września 2016) 52 tys przejechane zardzewiała chodnica z klimy. Masakra 500 zł nabicie bo było prawie 0,teraz do tego chłodnica + znowu czynnik

A mnie pękło jakieś uszczelnienie węża doprowadzającego czynnik chłodzący. Efekt - pusty układ klimatyzacji. Auto na serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mi do przed wczoraj klima chłodziła jak wściekła. Jak tydzień temu mierzyłem temp. prosto z wylotu kratki pokazało mi 2,3 stopnia. Dzisiaj wsiadam jadę i słyszę że delikatnie syczy z kratek. Czyli brakuje czynnika. Sprawdzilem z kumplem gaz jest, sprężarka się załącza. Ciekawe ile czynnika ubyło i gdzie jest nieszczelność. Chyba że coś z elektroniką się podziało. Ale raczej wątpię. Jestem umówiony na poniedziałek na opróżnianie całego układu, sprawdzenie szczelności itp itd. Ale nie w ASO - o nie nie. Kolega polecił mi jakiś podobno bardzo dobry warsztat co zajmują się tylko klimą w Katowicach. Zobaczymy co się podziało :-D

          No chyba że takie rzeczy obejmuje gwarancja. 

          Wie ktoś może z Was czy podlega gwarancji np. 

          przegniła czy też rozszczelniona chłodnica 

          klimatyzacji?? Lub też jakaś inna       

          nieszczelność?? 

 

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była to naprawa gwarancyjna. Gość w ASO powiedział że naprawy związane z prawidłowym działaniem klimy podlegają gwarancji jeżeli ją jeszcze posiadasz, natomiast czynności konserwacyjne, odgrzybianie, itp, to już są płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem poza serwisem w Katowicach obok Silesi. Są tam zaj...... sci magicy od klimatyzacji. Okazało się że uszkodzony był jeden z zaworów od nabijania klimy. Jak odkrecił korek to aż wystrzelił. Po jego wykręceniu okazało się, że były poszarpane te gumowe uszczelki na nim. No i 350 gram gazu poszłooooooo:D

Całość wyszła mnie 560 zł. W tym 350 gram nowego czynnika za 350 zł, odgrzybianie za złotówkę, wymiana zaworka 14 zł i pełny serwis klimatyzacji za 200 zł. 

PS. Spytałem gościa czy chłodnica klimy mozeypo około 2, 3 latach zgnić. Powiedział że sama z siebie nie ma szans i żeby nie czytać i nie słuchać głupot. 

Oprócz tego była 20 minutowa próżnia oraz 10 minutowe sprawdzanie pod ciśnieniem czy trzyma i nic nie ucieka. 

Z ciekawości zadzwoniłem na serwis. 

I tak-najpierw kasują za podpięcie pod OBD 200 zł żeby sprawdzić co się dzieje. Gaz jeśli ubyło też nie jest gratis tylko 140 zł za 100 gram. I samo tylko nabicie czy też dobicie czynnika 290 zł. 

Zgroza. Ja jestem baaardzo zadowolony z usługi i z klimą będę jeździł tylko w tamto miejsce. 

Pozdrawiam :-D

 

 

Edytowane przez lubowitz78
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie omijać ten zakład gdzie byłeś szerokim łukiem. Ceny mają z kosmosu. Poza tym krętacze i oszuści jakich mało!!! 

Tu masz namiary na konkretnych kolesi:

https://mapa.targeo.pl/in-plus-s-c-ul-chorzowska-73a-40-101-katowice~13811152/przedsiebiorstwo-firma/adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak u was wygląda sytuacja z zapachami z klimatyzacji? U mnie kilka tygodni temu zaczęło pachnieć szafą przez kilkanaście sekund zaraz po włączeniu klimy, po krótkiej chwili przestaje i dalej jest ok. Filtr kabinowy wymieniony w lutym, lecz dopiero dwa tygodnie temu pojechałem pierwszy raz na ozonowanie, które pomogło doraźnie, ponieważ zapach zaczyna wracać. Kupię i założę nowy filtr i pojadę jeszcze raz na ozon, pytanie czy pomoże i czy ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafa85 właśnie nie trzeba jak od nowości :)

 

W poprzednim Clio od nowości i Twingo po pierwszym ozonowaniu, po jakimś czasie również pojawiał mi się ten problem. Tj. włączasz auto włączasz klimę i przez kilkadziesiąt pierwszych sekund czuć dziwny zapach. W innym samochodzie od nowości tylko wymiana filtrów 9 rok idzie i klima działa perfekcyjnie bez żadnych zapachów.

Edytowane przez doesnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy inne teorie na ten temat, bo klima przestaje być nowa w momencie jej uruchomienia, kiedy zaczyna się zbierać wilgoć, syf i inne bakterie. Filtr filtrem, ale w układzie są bakterie i grzyby. Dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa powinno się dezynfekować układ raz do roku, wraz z wymianą filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!