Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - Nawiew/Klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak jeździcie na włączonej klimie, to słyszycie wewnątrz dodatkowy przydźwięk, modulowany razem obrotami silnika? Nie jest to głośne, ale jest słyszalne - sprężarka? Kiedyś w innym aucie tak słyszałem alternator przed jego zgonem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To w MIII i MIV nie ma możliwości skierowania tych nawiewów na podsufitkę samochodu? Zimą jest to logiczne, żeby ogrzewać wnętrza auta od dołu, bo ciepłe ucieka do góry. Latem natomiast wieje zimnym powietrzem, której jest oczywiście cięższe i kierowanie go na nogi wydaje mi się bez sensu, bo dołem zimno, a górą gorąco. Ochładzanie klimą dachu auta jest według mnie najskuteczniejszym sposobem na efektywne schłodzenie całego wnętrza. W MII kieruję kratki właśnie nad głowę, jedną nad swoją głowę, a drugą nad głowę pasażera. Te boczne obok szyb też do góry i delikatnie w stronę środkowej części auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale podobnie jest w Megane II i III - tyle, że nie to, że odłącza, ale wieje zdecydowanie z mniejszą intensywnością. Dopiero nawiew tylko na twarz lub na twarz i nogi - daje powiew po mordce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam to i ja się przyłączę do tematu. 

U mnie z kolei problem jest inny bo mam automatyczną klimę i gdy daje sam nawiew np. na 23 stopnie bądź 24 czy 25 niezależnie góra dół za każdym razem wieje zimnym powietrzem. 

Dopiero gdy dam na HI wtedy wali gorącym, oczywiście chodzi mi o sterowanie samym nawiewem bez włączonej klmy A/C czy to normalne? że ciepło idzie tylko na najwyższym HI a niestety nie da się tego uregulować wg. temperatury po to chyba jest ta automatyczna klima 

Czy może być to spowodowane tym że np. jest mało płynu w chłodnicy ? 

Edytowane przez Azol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!