Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - Nawiew/Klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

No ja jestem wyznawca tej drugiej teorii, więc Ci nie pomogę. Dodam tylko, że te bakterie i grzyby jak to nazwałeś są bezwonne i nie powodują żadnych dolegliwości u użytkowników, natomiast Twoja czysta klima brzydko pachnie. Coś tu jest nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do czasu, ale nie moją rolą jest edukować Cię jakie skutki może mieć zaoszczędzenie przez Ciebie 30 zł raz do roku:-)

https://www.o2.pl/artykul/jakie-choroby-moze-wywolac-klimatyzacja-lista-jest-bardzo-dluga-6153041988446337a

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się z Tobą kłócić, ale nie interesują mnie linki do takich śmiesznych pudelkowych portali, gdzie piszą pierdoły, że aż strach czytać. Nie wiem czy wiesz, ale przypuszczalnie w kołdrze i pod łóżkiem albo za szafą masz więcej bakterii niż w takich samochodach z "nieczyszczoną klimatyzacją". póki co myślę, ze masz problem z jakimiś grzybami w samochodzie co jest przyczyną przykrego zapachu, więc powinieneś złożyć reklamację specowi, który wykonywał Ci to "czyszczenie za 30 zł". Pozdrawiam :)

Edytowane przez doesnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo ozonowanie nie było przyczyną zapachu, lecz jego skutkiem. Żeby pomóc Ci zrozumieć napiszę prościej - najpierw był zapach, potem ozon. A stwierdzenia, że ozon jest przyczyną przykrych zapachów nawet nie skomentuję:D wkleiłem Ci pierwszy z brzegu link, jaki znalazłem, jeśli jest dla Ciebie za bardzo pudelkowy, to jest od cholery innych, bardziej fachowych, ale to już sobie sam szukaj jeśli chcesz.

9 lat bez czyszczenia klimatyzacji, ładny masz tam "mikroklimat":D koniec tematu z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz, to zapewnienie odpływu że skraplacza. Jeśli tego nie ma to przy upałach pomoże na dwa tygodnie.

Właśnie to przerabiałem. Przy prawidłowości działania wystarcza raz w roku ozonować lub zlikwidować np pianą( przy wymianie filtra kabinowego.

U mnie cały rok klima włączona na automacie.

Jeśli nie ma drożności odpływu to zimą szyby zamarzają od środka, pomimo, że nie czujemy stęchlizny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływ drożny, bo:

1. Pod autem jest kałuża wody

2. Jak w Megane II miałem zatkany, to zalewało mi podłogę

3. Auto ma rok, więc trochę za wcześnie na zatkany odpływ:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doesnt to jak ty nic nie robiłeś z klimą przez 9 lat (poza wymianą filtra pyłkowego) to bym nie chciał w tym samochodzie jeździć.

Tam jest na wymienniku cała mikroflora i fauna świata.

 

Nie wiem skąd Ty masz takie teorie - ja mam lekarzy znajomych (w tym alergologów) i podstawą jest coroczny serwis klimy z jej czyszczeniem (właśnie z grzybów i bakterii), w Radomiu na Złotej najstarszy i najlepszy serwis klimatyzacji - mówią dokładnie to samo.

Nie musisz być zaraz chory - ale swoje odczujesz prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie odebrałem auto z ASO przegląd roczny gdzie zgłosiłem że nie działają nawiewy na przód i szybę, jakby były zablokowane, powietrze szumi głośno bo szuka jakiegokolwiek ujścia. Jedną z teorii ze przez wylot coś wpadło i blokuje.

Do brzegu. Panowie nic nie zrobili bo stwierdzili, że jest deska do zrzucenia, a to już grubsza sprawa i nie tania. Panowie jest ktoś kto jest w stanie w rozsądnych pieniądzach odblokować udrożnić naprawić mi te nawiewy w Wawie i okolicach ?

 

Szukam fachowca co udrożni nawiewy na szybę i przód  Wawa i okolice nie jak ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam kilka pytań.

1. Przede wszystkim zauważyłem, że przy obecnych upałach ciężko schłodzić samochód (wersja Grandtour) w ogóle pasażerowie z tyłu narzekają, że ze środkowego tunelu praktycznie nic nie wieje (ustawienie na 8 biegu i główne kratki) 

2. W ogóle nawiew inaczej chodzi np na 6 biegu w opcji AUTO a inaczej na 6 biegu w opcji MANUALNEJ. Też tak macie?

3. Czy jak auto jest na gwarancji to słabe schładzanie będzie w ogóle podstawą do ubiegania się o jakiś serwis, sprawdzenie klimatyzacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!