Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Para wodna z tłumika na ciepłym silniku 1.2tce 130KM


Darekk3212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Od odbioru samochodu w silniku 1.2 tce nie zależnie od temperatury silnika i otoczenia , nawet po zrobieniu 30km obwodnica, po  zatrzymaniu leci z tłumika sporo pary wodnej ..

Gdy przyjdzie stanąć na czerwonym świetle i spojrzę w lusterko to widzę tylko smugę pary wodnej .(StartStop OFF)

Podczas jazdy na szczęście  zjawisko  znika ...

W Aso usłyszałem bardzo dziwne tłumaczenie że nagrali filmik takiego samego egzemplarzu jak mój (GC 1,2 edc 130km) który mi pokazali  i wygląda to w ten sam sposób,

Co więcej powiedzieli ze kierunek tłumika jest skierowany ku górze a nie jak w kombi do dołu i dlatego jest to tak bardzo widoczne ..

Bardzo ciekawy fakt ze sami chyba nie do końca wiedzieli co z tym jest skoro musieli sprawdzać to na swoim pojeździe demo  ..

Oczywiście klimatyzacja wyłączona a para wodna nie ustępuje . Co ciekawe nawet jak było 25 stopni  to objawy były takie same ...

Czy ktoś ma jakieś pomysły ? Skoro Dealer Renault Zdunek sobie nie poradził z problemem to może zgłosić to do Renault Polska ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ostatnio ta sama kwestia zaprząta mi głowę. Nie omieszkam zapytać ASO ale podejrzewam, że jest to raczej spowodowane taką, a nie inną konstrukcją wydechu, gdzie woda musi się całkiem efektywnie zbierać. Ja zauważyłem to dopiero w chłodniejsze, deszczowe dni.  Wiem, że wtedy para to normalna rzecz, ale niekiedy jej ilości w Megance są naprawdę przerażające... :-) Pamiętaj, że nagrzany silnik nie oznacza, że wydech też już został nagrzany i pozbył sie całej skroplonej zawartości, polecam sprawdzić po dłuższej trasie, kiedy ma szanse się całkiem osuszyć.

 

A że ASO musiało sprawdzić w innym modelu? Podejrzewam, że oni na takie rzeczy nawet nie zwracają uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję Grandtour i podobną obserwację: zatrzymując się na światłach w lusterku czy przed garażem zauważam spore ilości dymu z tłumika - nawet w cieplejsze dni. Wkrótce pierwszy przegląd, ciekawe co powiedzą w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się cieszyć z walorów estetycznych jakich to dostarcza (+10 do zajebistości) to jeszcze ludzie narzekają :-)

Ja ubolewam, że nie mam dwóch odejść jak Talisman, wtedy to wygląda jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Geble napisał:

Nie papuguj.

Dokładnie trzeba się cieszyć jeżdżąc samochodem który na drodze wzburza ciekawość.

lapka2.gif


REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To nie jest oznaka prawidłowo działającego katalizatora? Katalizator rozbija chemicznie związki spalinowe, w tym na H2O. H2O jest wydalane. Z racji różnicy temperatur rozgrzana para wodna zamienia się w mgiełkę. Fiat punto nie ma katalizatora,  po rozgrzaniu silnika nic nie widać z tłumika w mrozy czy tam zimne dni. Jadąc za Mazdą i ogólnie za samochodami, gdzie tłumik wychodzi prosto też widać parę wodną. Więc to nie tylko Meganka. Tak czy siak u mnie też wydobywa się para wodna nawet po przejechaniu 50 km. Wystarczy zatrzymać się na światłach i widać w lusterku, że "dymi" parą. Oczywiściem latem tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

jak widać taka parę to przynajmniej bd dobrze widoczne jak w przyszłości wywali uszczelka pod głowica dymek niebieski od razu zauważymy :-D

Ludzie :!:
Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:
Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:
Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!:
Trochę szacunku dla czytających.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 i 5.8 - literki PL interpunkcja

5.7 logika wypowiedzi! - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!