Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chiptuning 1.2 TCe 130KM ktoś robił?


gmbs

Rekomendowane odpowiedzi

lubowitz78  argument "wyżyłowany" to kiepski jest, jak już komentujecie to na jakimś poziomie np. nie bo sprzęgło padnie albo skrzynia czy tłoki padną bo są ze słabego materiału. 
Teraz wychodzi 1.3 TCE 160 jeszcze z dodatkowym filtrem i da się ?

Chiptuning jest bezpieczny o ile podzespoły są w dobrej kondycji i robi to człowiek który to ogarania (p.s nie są to dwa kliknięcia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie ciptuningi, wyciskajcie ostatnie poty, nawet po 150 koni z litra lub więcej. Przecież tuner jest ogarniętym autorytetem w dziedzinie, ma hamownię i ekstra sprzęt do wykresów. Do tego sprzeda stałą i standardową śpiewkę o bezpieczeństwie dla jednostki. Do tego niższe spalanie. Przecież tylko dureń by nie wykorzystał takiej okazji.

Nic tak nie działa na podświadomość, psychikę jak ciepłe słówka i piękne pozory w super otoczce i wrażenie profesjonalności.

 

Tylko później nie wciskajcie swoich dojeżdżonych padak kolejnemu nabywcy, bo dobija do przebiegu 150-200 tys i czas na zmianę, bo 'rodzina się powiększyła' albo 'wyjeżdżam na stałe za granicę'. Użytkujecie samochód kilka lat i w tym czasie może być ok. Co się dzieje z jednostką u kolejnego właściciela, tego nie wiecie.

No ale co tam, współczesne silniki są przecież super trwałe, niewysilone, podzespoły z niezniszczalnego materiału. Przecież u mnie przejeździł 100 tys i nie brał grama oleju, wymienianego z resztą co 5 tys km. 

Edytowane przez sKarlosMegane
  • Zwycięzca 1
  • Zmieszany 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany że 95% osób na forum nie chipuje swoich silników. Sam jestem temu przeciwny. Ale kupujący samochody z 2 ręki są sami sobie winni. 

Reno to mój 3 nowy samochód. Wole kupić nowy taki na jaki mnie stać niż używany. 

Ale na takich ludzi wylewa się masa hejtu typu: zobacz co za duren kupił nowy samochód który za 3 lata będzie warty połowę.

 A to gowno prawda - kupiłem spokój j bezpieczeństwo na lata. A to za ile sprzedam samochód za 5 lat to moja sprawa. Później Janusze idą kupić samochód i mówią że na srotomoto to połowę tańszy jest...  Na całe szczęście sprzedając samochód z 1 ręki nie zaznalem tego problemu

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2018 o 23:59, Pitrek napisał:

x

 

Mówisz Hyundai chłam ,może spasowanie i jakość wnętrza tak .....ale jeśli chodzi o silniki(wolnossące i diesle)  to zjada nasze Megane

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę lekko temacik.

Ostatni rok gwarancji tyka u mnie. Chip tuning może być rozwiązaniem, żeby poprawić trochę kulturę jazdy.

Z okazji stuknięcia 60 k km i przeglądu, zrobiłem sprawdzenie ciśnienia na tłokach. Wszystko w idealnej formie. Pomimo, że samochód był katowany do 56 k km. Później dali nową skrzynie :D - I jeżdżę jak za muśnięciem piórka dla niej. ( np. zero lunch).

 

Stąd zacząłem zastanawiać się nad chip tuningiem. Poczytałem, okazuje się że skrzynia jest tu na razie problemem. No i motyw, czy rozsądne będzie wzmocnienie jej części np. obić kevlarem ? Zwiększy to w teorii limit momentu jaki może przyjąć, jej trwałość, która i tak jest do bani?

Skrzynia to GETRAG 7DCT300

 

Po wzmocnieniu skrzyni, można by pomyśleć o chip tuningu. W tym skrzyni, która średnio sobie radzi. Sensem jest zwiększenie elastyczności jazdy na comforcie, a przyspieszenie trochę na sporcie.

Czytam wasze posty, i coś ktoś może podpowiedzieć na ten temat. Coś ktoś myślał co w teorii można by porobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno lepiej sprzedać auto po roku czy dwóch jak właśnie najbardziej straciło na wartości. <ok>

A ta skrzynia to nie jest to samo EDC co np. w CLio IV R.S ? możnaby z niej zaadaptować mocniejsze cześci,

 

http://unitronic.pl/?p=1277

http://www.kreatormocy.pl/katalog/renault/chip-tuning-renault-talisman-1-6-tce-200-km/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zmieniać jeszcze :D . Super zabawka za taką cenę.

Samochód usportowili w wielu rzeczach - Można całkiem fajne cacko z tego zrobić, bez rzeźbienia większego.

Czytaliście gdzieś? może ktoś modyfikował lekko skrzynie, np. obiciem tarcz. i dał opinie czy to ma sens.

Samochód robią do 225 koni - granica skrzyni. Znieść granicę, i jesteśmy bliżej Rs niż dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2018 o 15:32, LTar napisał:

 A to gowno prawda - kupiłem spokój j bezpieczeństwo na lata.

Oj nie wiem czy ta meganka jest na lata, ale życzę żeby była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!