Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ktoś już wymieniał ?  Ktoś wie w którym miejscu jest?  Pytam, bo wymianę mam w marcu a chciałbym sobie wymienić sam bo autko stoi w porcie i tam dużo syfu zbożowego. Koledzy moi wymieniają nawet trzy razy do roku.  A serwis jak to serwis cena :61_sob:.

No dobra.  To już po wymianie.  Dla innych info - pod schowkiem,  kluczyk T20  nasadka i mała grzechotka by było krótko. 

Temat do zamknięcia albo niech zostanie, decyzja admina. Miłego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzięki za info bo też szukałem na necie i nie umiałem znaleś, chciałem sprawdzić czy w ASO wymienili bo czujnik jakości powietrza co chwile pokazuje ze zabrudzone, a że dobre wskukuje na chwile  i znowu zanieczyszczone. 

Rozumiem, że mam po prostu wykręcić schowek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po co, wygnij  ciało troszkę i dojdziesz ręka do  śrubki. Szkoda czasu rach ciach i zrobione.

 Co za czujnik jakości? I gdzie to pokazuje?  Coś ominąłem w instrukcji. 

 

Edytowane przez vivera1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cegla11 napisał:

dzięki za info bo też szukałem na necie i nie umiałem znaleś, chciałem sprawdzić czy w ASO wymienili bo czujnik jakości powietrza co chwile pokazuje ze zabrudzone, a że dobre wskukuje na chwile  i znowu zanieczyszczone. 

Rozumiem, że mam po prostu wykręcić schowek?

Ja dzisiaj tą kratkę jakość powietrza wziąłem sobie na główny kokpit i tak sobie obserwowałem jak to działa u mnie na początku przez około 10 minut ta jakość powietrza właśnie tak skakała z zanieczyszczone do dobrze  a dopiero tak po 15 minutach dopiero się ustatkowała na jakość dobrze,  przez pół godziny jazdy nie wyskoczyło 'bardzo dobrze'.  A filtr kabinowy mam nowy.  Widocznie to tak jest.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomakur napisał:

dzięki wielkie :-)

19 minut temu, vivera1977 napisał:

Ja dzisiaj tą kratkę jakość powietrza wziąłem sobie na główny kokpit i tak sobie obserwowałem jak to działa u mnie na początku przez około 10 minut ta jakość powietrza właśnie tak skakała z zanieczyszczone do dobrze  a dopiero tak po 15 minutach dopiero się ustatkowała na jakość dobrze,  przez pół godziny jazdy nie wyskoczyło 'bardzo dobrze'.  A filtr kabinowy mam nowy.  Widocznie to tak jest.  

No w lato wydawało mi się, że jak się pojawiło dobrze to się już paliło. Przed przeglądem rocznym było bardzo zanieczyszczone, potem filtrowało i było chwile że dobre. Po serwisie i niby wymianie filtra mam zanieczyszczone jak pofiltruje to wskakuje na dobre ale max 1 min lub czasem sekundy i znowu zanieczyszczone. To teraz nie wiem czy nie wymienili filtra (w fordzie kudze jak po 3 latach wyciągnąłem filtr o wyglądał jakby nigdy nie był wymieniany....) czy czujnik jakości powietrza się zepsuł. Odbierając auto po przeglądzie od razu to wychwyciłem i kombinowali 1h i  w końcu stwierdzili, że mam jechać to się przedmuch, a że nie chciało mi się już tam kisic (nawet kawe mają płatną) to olałem ich. Teraz jak już wiem gdzie jest filtr to może w garażu się pobawie i sprawdze. Z resztą na zleceniach serwisowych mnie śmieszy napis:" czy zwrócić wymieniane części *nie dotyczy wymian gwarancyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to działa dokładnie ale wydaje mi się że , to działa jak jest włączona recylkulacja utomatyczna by naj mniej jest tak u mnie i kiedy obieg jest zamknięty filtrowane jest powietrze wewnątrz tylko że teraz jest zimno i jest wilgoć i czasem w obieg wpuszcza  się powietrze z zew. i dlatego na chwilę traci jakość powietrza. Tak to rozumiem. Nie wiem może ktoś wie dokładnie jak to działa to niech napiszę. Ja jeżdżę na Auto Fast i obieg recylkulacja  automatyczna i nic nie ruszam.  Jest ok.  Nic nie paruje itd. Ładnie pracują nawiewy góra, dół  .  

Edytowane przez vivera1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj wpełzłem pod schowek i szczerze mówiąc ni kuta nie wiem, jak wymontować ten filtr. Nawet nie wiem zbytnio, co wyciągać. Widać tam wyloty powietrza, coś a’la spinkę,  której nie da się wyciągnąć.... gdzie przyłożyć te nasadkę 20 i grzechotkę? Instrukcja z linku też mnie nie naprowadziła. Ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest tam gdzie wskazuje instrukcja z linku zaślepka przykręcona jest na jedną śrubę od góry ciężko jest tam dostac się z kluczem po zdjęciu zaślepki otwór jest taki mały że przy wyciąganiu filtra trzeba się nieźle namęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba demontować schowka. Przesyłam zdjęcia, które ułatwią zlokalizowanie filtra kabinowego.

Demontujemy bez narzędzi delikatnie osłonę pod schowkiem i gdy się położymy zlokalizujemy osłonę filtra z jedną śrubą ( na zdjęciu widać osłonę bez śruby - tak zastałem i tak zostawiłem, trzyma bez śruby ).

Wystarczy nacisnąć na górną część osłony aby ją wyjąć, i wówczas w łatwy sposób delikatnie można filtr usunąć aby sprawdzić w jakim jest stanie.

DSC_0068_1.JPG

DSC_0067_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!