Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest mi ciężko określić dokładne miejsce, ale tak jak wcześniej pisałem wystarczy latarka i zlokalizowanie  prostokątnej osłony filtra ze śrubą jak na drugim zdjęciu. Nie ma tam zbyt dużo miejsca także znalezienie filtra nie zajmie dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zerknij do tej instrukcji ze strony producenta Mann Filter 

 

https://catalog.mann-filter.com/media/einbauanleitung/HBtOchRH.pdf

 

a tu jeszcze filmiuk jak to uczynić

 

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez tomakur
  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jednak jestem za samodzielną wymianą filtra kabinowego. Czytając wątki to prosta sprawa. U poprzedniego właściciela filtr wymieniany był dwa razy, oczywiście w ASO. I oczywiście brakuje śrubki. Stąd moje pytanie czy to śrubka z gwintem, czy wkręt w plastik. Pytam, bo zatyczka bez śrubki słabo się trzyma. Dla wymieniających filtr samemu polecam Filtrona. W mojej Renacie był filtr z logo Renault i muszę stwierdzić, że przy wyjmowaniu rozleciał się (harmonijka w pionie). Filtron zastosował harmonikę w poziomie i przy wyjmowaniu wyjdzie w całości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2019 o 21:12, kj0311 napisał:

X

Też polecam Filtrona albo Mann, bo Renault ciężko się wkłada ;) 
Co do gwintu, mogę sprawdzić w weekend, ale kojarzy mi się, że to był zwykły wkręt na torx'a, a nie jakaś specjalna śruba na gwincie ;) 

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema , dziś sprawdzałem filtr bo coś mi szyby paruja przy temp 5 stopni , co się okazało ,w aso prawdopodobnie jak wymieniali filtr na weglowy to urwali zaczep z śrubki która go trzyma , ten zaczep w środku ( nie ten od osłonki) no ale na moje zdziwienie trzyma się bez śrubki,  czy mam to zgłaszać,  czy aso nie powie że ja urwałem , co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy montaż idzie węglowy, to na przeglądzie powinien być taki sam - ale kij ich wie.

 

potwierdzam, że wyjęcie tego wkładu oryginalnego to jest jak na tym filmiku (i tak wyszarpując oczywiście że wyjdzie, tylko cały syf z niego wpada do obudowy i ciekawe jak z niej to wyciągnąć jak tam odkurzaczem nie ma jak podejść).

A ten wkład Filtrona widzę, że jest dużo lepiej pomyślany i jak będę zmieniał sam następnym razem to kupię taki. Bo jak wymieniałem ostatnio na taki oryginalny to myślałem, że mnie szlag trafi - w końcu rozebrałem bok tunelu żeby był dobry dostęp (bo nie chciałem tego filtra zniszczyć przy wkładaniu).

Co za debil wymyślił ten próg na otworze na filtr (otwór jest mniejszy niż wkład i trzeba go ścisnąć żeby wszedł) - jakie mięso leciało w garażu na francuskiego projektanta to mu chyba dupa spuchła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sam wymieniłem na Filtron ale następnym razem wrócę do oryginalnego 20 zł różnicy a uważam że jednak Filtron gorszej jakości jest tak porównując wykonanie. Wymiana jakieś 20 minut trzeba się gimnastykować sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Filtron lepiej się wymienia, ponieważ ma ułożenie rowków zgodne z kierunkiem montażu i tym samym zmniejsza się ryzyko zniszczenia podczas wkładania filtra na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzewam temat, zaślepka wyjęta, śrubka była wkręcona ale oczywiście ucho uwalone bo odpadło zaraz po odkreceniu. 

Filtr włożyłem kamoka węglowy, mam tylko problem z włożeniem zaślepki bo w żaden sposób nie chce się złapać na zaczepy. Krew mnie zalewa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!