Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytając instrukcję obsługi opisane jest działanie klimatyzacji z wciśniętym przyciskiem auto;system kontroluje układ i automatycznie włącza lub wyłącza klimatyzację w razie potrzeby.To co zauważyłem to klima chyba chodzi cały czas przy świecącym ''auto'' bo pracuje wentylator na chłodnicy,czy tak jest?Poprzednia M2 z klimatronikiem miała przycisk auto ale tam klimatyzacja włączała się jeśli kabina była nagrzana od słońca i sygnalizowała napisem AC wtedy wiedziałem że pracuje sprężarka.W M3 jeśli nie chcę żeby klima chodziła muszę mieć wciśnięty przycisk ''AC-OFF''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie działa to tak samo jak w Megane II, z tym że samochód nie sygnalizuje momentu wyłączenia/włączenia klimy. Podobnie było w VW Golfie V (ew. Skodzie Octavii II), który miał taki przycisk ECO, którym się właśnie wyłączało klimę (nie był to Klimatronik, tylko półautomat) - tak to włączała się wyłączała w zależności od zadanej temp. Wg mnie to, że pracuje wentylator na chłodnicy nie oznacza automatycznie tego, że chodzi sprężarka klimatyzacji. Faktycznie w Megane III sprężarkę słychać mniej, ale da się to wyczuć, tj. moment włączenia i wyłączenia, choć nie tak wyraźnie jak w Megane II (u mnie na postoju zaczyna mocniej drgać deska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako,że ja założyłem ten temat to jeszcze dopytam tych co przelatali lato,czy w M3 ph3 limited jest klimatyzowany schowek?teraz mi to ciężko wyczuć ale coś mi się zdaje że nie,po pierwszych oględzinach nie widzę tam otworu z nawiewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ROBRAT napisał:

czy w M3 ph3 limited jest klimatyzowany schowek

Raczej nie. Przynajmniej nie zauważyłem. No i czekoladowy batonik mi się kiedyś lekko rozpuścił w schowku zamiast delikatnie przymrozić. W MII to była fajna funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ROBRAT a jaką masz wersję wyposażenia? To chyba nie jest kwestia wersji wyposażenia tylko modelu. W żadnym katalogu jaki przeglądałem nie było klimatyzowanego schowka. Ogólnie projektanci w MIII nie umieścili kilku fajnych bajerów, które były z MII. Gdzieś widziałem osobny wątek na ten temat. Mi w wersji Limited, czyli dość bogatej brakuje (choć da się bez tego żyć) schowków w boczkach przednich drzwi, porządnych uchwytów na napoje, klimatyzowanego schowka, podłokietnika z tyłu (to chyba jest zależne od wersji), a mojej żonie dodatkowo lampek w daszkach przeciwsłonecznych włączających się po odsłonięciu lusterka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam M3 limited z 2016r.wszystko o czym wspomniałeś z wyposażenia M2 miałem właśnie też w swojej M2 oprócz tempomatu,grzanych foteli,i skóry na siodłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie również brak chłodzenia schowka - sprawdzone empirycznie; auto mam od 20.07.2017. Niestety, bo w Megane II Dynamique mam... Samochód z 2016, wersja Limited. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są też przewagi MIII nad MII w wyposażeniu. W 2 nie miałem gniazdka 12V w bagażniku, a w 3 jest. Dzięki temu klimatyzowany schowek mi nie potrzebny bo jak jadę np. nad wodę to lodóweczka w bagażnik i zimne napoje mam do końca dnia :-) Jak tylna kanapa wolna to lodówkę można też posadzić i podłączyć pod drugie gniazdo w kabinie, którego w 2 też nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadają takiego bajeru, pod schowkiem jest umieszczona rura od nawiewu i co niektórym może się wydawać, że jak chłodzi to spód schowka się wychładza i stąd wrażenie klimatyzowanego schowka :-D ( przepraszam, tyle tych llll, że zauważyłem lll - w lV nie wiem :-D )

Edytowane przez bacablue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!