Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie tego nie widzę. Po prostu w trybie auto klimą steruje system. Jak jest potrzeba to włącza. 

 

W Octavii 3 teraz pojawia się komunikat 《start stop niaktywny, za duża wilgotność powietrza, konieczna praca układu klimatyzacji》

Uruchomiony jest tryb auto wiec swieci się kontrolka na przycisku ac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zadziałał  osuszacz musi być wcześniej powietrze skroplone na radiatorze, żeby radiator był zimny musi się załączyć agregat tak jak latem. Latem AC się świeci co potwierdza załączenie. I tak jest. A zimą tego nie ma.  AC się nie świeci chyba że włączę go ręcznie. 

 

Edytowane przez vivera1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, vivera1977 napisał:

Właśnie wracam z autka i zauważyłem dziwną rzecz , mam ustawioną np. klimatyzację i nawiew na szybę i nogi  siła wentylacji 3  i potrzeba mi wcisnąć ,przycisk dobra widoczność i co się dzieje...  a no  wentylacja wskakuje na 7, dobrze, szyba się grzeje i lusterka też ok.   a klima gaśnie.   I teraz co klima gaśnie czy tylko ikonka w r-link2 .  

Dziwi mnie to bo...    w instrukcji piszę że klima powinna się włączyć 

 

``Funkcja „dobra widoczność“
Funkcja ta pozwala na szybkie usunięcie
szronu lub zaparowania z przedniej i tylnej
szyby, przednich szyb bocznych i zewnętrznych
lusterek wstecznych (zależnie od pojazdu).
Jej działanie wiąże się z automatycznym
włączeniem klimatyzacji i funkcji
usuwania szronu z tylnej szyby oraz, zależnie
od wersji pojazdu,elektrycznego usuwania
szronu z przedniej szyby.``

 

i na filmiku tu 

 

 

  też widać że gość na 0:33 wciska przycisk ``dobra widoczność``  a dalej wyraźnie widać że  AC się świeci  0:38  a u mnie gaśnie.  Sprawdźcie u siebie proszę i dajcie znać.

 

P.S.   u mnie gaśnie u mojego kolegi w scenicu miesięcznym też gaśnie.

U mnie też gaśnie a mam nowa Meganke. Jak mocno zaparowane masz te szyby bo ja czasami jak auto stoi w nocy dlugo to jak wchodze i odpale samochod mam zaparowane tak 1/4 przedniej szyby co mija po 10 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil007 napisał:

U mnie też gaśnie a mam nowa Meganke. Jak mocno zaparowane masz te szyby bo ja czasami jak auto stoi w nocy dlugo to jak wchodze i odpale samochod mam zaparowane tak 1/4 przedniej szyby co mija po 10 sekundach.

Rano 5ej jak jadę to cała zawalona i boki .A tak jak o 10ej to tak jak u Ciebie.

Czy teraz jak jedziesz w auto to załącza  się Tobie AC samo? Zauważ to proszę?  I daj znać? 

Edytowane przez vivera1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil007 napisał:

Nie papuguj.

 Dzięki za info.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, w każdym modelu Megane funkcja "auto" działa inaczej.

Nie sugeruj się tym co piszą użytkownicy Megane 3 ani 2. 

Układ klimatyzacji w naszych autach nie jest żadnym wyrafinowanym systemem :-) jest prosty jak budowa "cepa". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lelupi napisał:

Już pisałem, w każdym modelu Megane funkcja "auto" działa inaczej.

Nie sugeruj się tym co piszą użytkownicy Megane 3 ani 2. 

Układ klimatyzacji w naszych autach nie jest żadnym wyrafinowanym systemem :-) jest prosty jak budowa "cepa". 

 

To jak ?, to nie jest 100% klimatronik tylko taki jakby climatic z vw ? Niby automatyczna klima a tak naprawdę manualna ?

Przecież to byłby bezsensowny krok wstecz.

 

Może to tylko problem wymagający aktualizacji softu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też się teraz zacząłem zastanawiać czy u mnie z klimą też wszystko ok, bo specjalnie wczoraj sprawdziłem i jak włączę tryb "dobra widoczność" to AC mi się nie aktywuje na wyświetlaczu. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że powinna się włączyć klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!