Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.11.2017 o 08:13, mythqt napisał:

Dodatkowo np. ogrzewanie tylnej szyby/lusterek wyłącza się samo, kiedy chce.

Jest gdzieś w instrukcji, że tak ma być. Ze względu na duży pobór prądu, podgrzewanie szyby i lusterek wyłącza się samo po pewnym czasie. Jak się odmrożą za mało, trzeba sobie samemu znowu włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po serwisie.  Przeprogramowano moduł sterowania układu klimatyzacji od nowa. I...... wszystko gra.  Klimatyzacja włącza się przy naciśnięciu dobra widoczność co powoduje włączenie się wentylatora na chłodnicy dużej i to potwierdza jej pracę.  Przy Auto jak jeżdżę sprawdziliśmy że  auto fast działa też klimatyzacja ale tylko wtedy kiedy samochód kieruje sam na szybę, Klima również działa kiedy powietrze jest dmuchane na szybę i nogi razem,  kiedy tylko powietrze dmucha na nogi  klimatyzacja przestaje działać wentylator na chłodnicy się nie kręci to potwierdza brak pracy agregatu.   Po oprogramowaniu nowym dalej nie ma święcącej się ikonki AC która by potwierdzała  prace.  Ale wszystko działa jak należy.  Dziwne to troszkę.  Serwis sam zdumiony zgłosili uwagę do Renault. Zobaczymy być może coś się poprawi. 

 

A pro po softu u mnie dalej mam stary 2.17  nie mam jej u siebie na stronie i serwis też nie potrafił nic nowego wgrać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przeczytałem już sporo tematów na forum, ale chciałbym się odnieść do tego wątku. Według mnie, jeżeli przyciśniemy przycisk AUTO to na ekranie Rlinka duża ikona AC się wyłącza, gdyż jest to przycisk manualnej klimatyzacji i odwrotnie, jeżeli wciśniemy AC (zaświeci się na czerwono) to przycisk AUTO gaśnie. Działanie klimy słychać na zewnątrz auta, chodzą wentylatory. Odnośnie tego mniejszego białego oznaczenia AC na ekranie Rlinka,, jeżeli wyłączymy AUTO oraz przycisk AC czyli manualna klimę, mniejszy zaczek AC na dole ekranu staje się szary, natomiast jeżeli włączymy tryb klimatyzacji AUTO lub manualny (przycisk AC podkreśli się na zerwono) to wtedy środkowy znaczek AC jest podświetlony na biało. Co do osuszaniu szyb, według mnie osuszanie szyb, nie włącza potwierdzenia działania klimatyzacji na ekranie R-linka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobne wrażenie jak doesnt , ale jest to niespójne z tym co się dzieje latem - przy włączonym AUTO, gdy klima zaczyna działać i chłodzi to u mnie zapala się również AC. Ta odmienna sygnalizacja kontrolkami powoduje, że system robi się mało intuicyjny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @doesnt niestety nie ma racji. Nie ma tu żadnej czarnej magii. Jak się nie świeci kontrola AC (gdziekolwiek) to klima nie działa. Zresztą dobrze pisze @yod, latem w trybie Auto klima włącza się od razu. Najlepszy potwierdzeniem powyższych jest post @vivera1977, któremu tryb dobra widoczność zaczął działać jak należy (czyt. włączać klimę bez względu na warunki pogodowe) dopiero po wizycie w serwisie i przeprogramowaniu klimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yod zapalała Ci się w lato duża kontrolka na czerwono AC oraz przycisk AUTO jednocześnie???

Oczywiście mogę się mylić, ale z moich 2 miesięcy obserwacji myślę, Geble, że jeżeli by się miała świecić duża kontrolka AC na czerwono i AUTO jednocześnie to byłoby to bezsensu gdyż to pierwsze to ręczna klimatyzacja. To, że działa klima w trybie AUTO świadczy o tym mała ikonka AC po środku (dół ekranu) na biało. Oczywiście mowa o wyświetlaczu 8 cale.

Edytowane przez doesnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Geble napisał:

Kolega @doesnt niestety nie ma racji. Nie ma tu żadnej czarnej magii. Jak się nie świeci kontrola AC (gdziekolwiek) to klima nie działa. Zresztą dobrze pisze @yod, latem w trybie Auto klima włącza się od razu. Najlepszy potwierdzeniem powyższych jest post @vivera1977, któremu tryb dobra widoczność zaczął działać jak należy (czyt. włączać klimę bez względu na warunki pogodowe) dopiero po wizycie w serwisie i przeprogramowaniu klimy.

 

Zaczął działać ale nie ma dalej potwierdzenia AC małego.  Ten program wyświetlacza jest niedopracowany.

 Teraz jest dobrze.  Działa jak należy.  Włączam auto i zapominam już mi nic nie paruje. Nawet jak nie ma potwierdzenia małego AC to klima się załącza. Pisałem to ,wyżej jak działa.   A w czym był problem że parowało a no jest na to prosta odpowiedź,  przestraszony że AC się nie zapalało czyli niby klima nie działała ,włączyłem ją na stałe i w efekcie dojeżdzajac do celu  wyłączyłem silnik a na skraplaczu i w misie była woda. Auto rozgrzane,  szczelne i parowało. Wchodziłem po pracy odpaliłem buch całe auto zawalone parą. Teraz tego nie ma ponieważ klima ładnie sama swoje zrobi  , najpierw odpalam samochód i robi tak.  Wentylator 0  po chwili  nawiew na 1 na nogi , parę sekund i 2 na nogi w tym czasie klima nie działa. Parę sekund znów i mam 3 na szybę ,klima chodzi.  Po kilku minutach jazdy dochodzi na nogi klima dalej działa.  Mija jakiś czas w autku robi się już przyjemnie bo tem zadana już w pełni,  nawiew 2 lub 3  na nogi klima w tym czasie nie działa. I tak dojeżdżam już do pracy i co klima nie działa na skraplaczu nie ma więc wilgoci. Przychodzę po pracy odpalam samochód sucho,  nie ma parowania.  Procedura znowu taka sama w drodze powrotnej.  Jeśli np. idę do sklepu i wracam po godzinie.  To procedura znowu ta sama ale dużo dużo szybciej.  I też bez parowania.  Jestem teraz zadowolony.  

Edytowane przez vivera1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 19.11.2017 o 14:28, vivera1977 napisał:

Właśnie wracam z autka i zauważyłem dziwną rzecz , mam ustawioną np. klimatyzację i nawiew na szybę i nogi  siła wentylacji 3  i potrzeba mi wcisnąć ,przycisk dobra widoczność i co się dzieje...  a no  wentylacja wskakuje na 7, dobrze, szyba się grzeje i lusterka też ok.   a klima gaśnie.   I teraz co klima gaśnie czy tylko ikonka w r-link2 .  

Dziwi mnie to bo...    w instrukcji piszę że klima powinna się włączyć 

 

``Funkcja „dobra widoczność“
Funkcja ta pozwala na szybkie usunięcie
szronu lub zaparowania z przedniej i tylnej
szyby, przednich szyb bocznych i zewnętrznych
lusterek wstecznych (zależnie od pojazdu).
Jej działanie wiąże się z automatycznym
włączeniem klimatyzacji i funkcji
usuwania szronu z tylnej szyby oraz, zależnie
od wersji pojazdu,elektrycznego usuwania
szronu z przedniej szyby.``

 

i na filmiku tu 

 

 

  też widać że gość na 0:33 wciska przycisk ``dobra widoczność``  a dalej wyraźnie widać że  AC się świeci  0:38  a u mnie gaśnie.  Sprawdźcie u siebie proszę i dajcie znać.

 

P.S.   u mnie gaśnie u mojego kolegi w scenicu miesięcznym też gaśnie.

Ja mam tak samo, jak załączam dobrą  widoczność ac gaśnie co ciekawe jak ją wyłączam to się zapala.... Z resztą mi na obiegu zamkniętym te filtrowanie powietrza nie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Dziś sprawdziłem jak to działa u mnie (wersja limited, mniejszy ekran dotykowy). Po włączeniu trybu "dobra widoczność" nie zapala się lampka od klimy, ale słychać wentylator chłodnicy, czyli chyba chodzi? 

W trybie auto również nie zapala się lampka klimy, a włączanie/wyłączanie sprężarki zależne jest od ustawionej temperatury w kabinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!