Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ! 

XXX

 mam do Was ogromną prośbę o poradę - muszę wymienić piorytetowo hamulce z tyłu w mojej meganie 3 kombii 1,4 TCE 130km 2009r. Tarcz i klocków jest tyle rodzajów i ich cena różni się naprawdę znacząco i szczerze mówiąc nie wiem co wybrać ...

XXX

mam standardowy (pociągany) hamulec ręczny.

XXX

Proszę Was o poradę jakie klocki i tarcze na tył kupić (zależy mi na jakości w dobrej cenie)

XXX

Dodatkowo niektóre z tarcz zawierają takie elementy jak :

XXX

- z pierścieniem nadajnika impulsów ABS
- z łożyskiem koła

XXX

XXX

XXX

XXX

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne tarcze muszą mieć czujnik ABS i łożysko, podobno można to wybić i przełożyć do nowej tarczy, ale mało kto chce się tego podjąć, bo ryzyko uszkodzenia zwłaszcza czujnika ABS jest podobno duże. Też jestem na etapie wybierania tarcz i klocków. Klocki jużmam kupione - TRW, a tarcze będę brał chyba SNR. 

Edytowane przez Tiagra4700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze nie mają czujnika ABS tylko magnetyczny pierścień ABS. Jeżeli kupisz tarcze bez pierścienia i łożyska to z łożyskiem nie ma problemu, ponieważ na prasie takie łożysko bez problemu włożysz (niektórzy samemu wciskają, ale uszkodzenie łożyska wtedy jest bardzo prawdopodobne - trzeba uważać jak to się robi). Natomiast pierścień ABS trzeba zdjąć ze starej tarczy i nie jest to prosta sprawa i nie każdy chce się w to bawić. Jak policzysz koszty prasy do łożyska i wyciągania i wkładania pierścienia to może się okazać, że nie warto tego kupować oddzielnie bo tyle samo może Ciebie wyjść komplet. Zwłaszcza, że uszkodzenie takiego zdejmowanego pierścienia jest wielce prawdopodobne i wtedy ok 50zł wydasz na drugi pierścień.  Dlatego jak chcesz spać spokojnie kup z pierścieniem i łożyskiem. Co do jakości to kup w internecie OEM lub TRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak konkretnie to myślałem o :

XXX

Tarcze : Bosch

XXX

lub

XXX

Tarcze Zimmermann

w tych zmmermannach dodatkowo jest jakaś osłona błotna

XXX

XXX

lub

XXX

Tarcze TRW

XXX

a klocki :

XXX

klocki bosch

XXX

XXX

proszę o poradę, które tarcze wybrać

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, onomatopeja napisał:

Nie papuguj.

 

Nie robi się zakupów w najdroższym sklepie z częsciami w całym internecie ;)

 

Przykładowo te same tarcze BOSCH kosztują w intercars - 424 zł za sztukę, a u konkurencji 250 zł za sztukę (ten sam numer katalogowy, z pierścieniem i z łożskiem)

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tiagra4700 napisał:

Nie papuguj.

Podaj link do sklepu albo napisz na prv gdzie to mogę zamówić w takiej cenie :-)

lapka2.gif


REGULAMIN

pkt. 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.

pkt. 5.5 Zabronione jest usuwanie lub edycja wpisów dokonanych przez administrację. Takie postępowanie skutkuje automatycznym przydzieleniem ostrzeżenia (dotyczy wcześniejszych postów). - mireczek01

Może najwyższy czas przeczytać regulamin forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adamand1 napisał:

Nie papuguj.

 

Priv.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem pewny czy można wklejać linki do sklepów ;) praktycznie w kazdym sklepie jest taniej niz w intercarsie. 

 

hamulcesklep.pl lub iparts.pl - ja tam kupuje tarcze/klocki

Edytowane przez Tiagra4700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tarcz i klocków Bosch.

 

Wydałem na cały komplet ponad 1000zł a efekty są mizerne ...

Tarcze pordzewiały już pierwszego dnia

Przy hamowaniu piszczy

Słabe hamowanie, nie ma w ogóle efektu "stania dęba"

No i kilka razy się przejechałem przez to ryzykując wypadkiem bo auto nie dawało rady wyhamować (jeżdżę też innymi i nimi podobne manewry wykonują)

 

Generalnie strasznie nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!