Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci odpala długo rano


Ryan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam nowy temat bo po przeczytaniu wielu postów na tym forum i nie tylko nie znalazłem dokładnie takich objawów

Od kilkunastu dni jestem posiadaczem Megane 3 rok 2012, mam problem z porannym rozruchem.

Kiedy wciskam przycisk start, rano, to kręci kilkanaście razy zanim odpali

Po przejechaniu 100m odpala normalnie

Dodam iż wskaźnik temperatury pracy silnika nie zmienia się nawet po 100 KM tzn jest na pierwszej pozycji

Spalanie na poziomie 4,6l/100, dynamiczna reakcja na pedał gazu

Akumulator około 700A  znacznie większy niż ten fabryczny

Czy przyczyną może być czujnik temperatury

Czy może coś innego 

 Temat zamknięty 

 Przyczyna  moduł Świec nie podawał zasilanie na świece żarowe 

 Rozwiązanie :  przewód sterujący pomiędzy komputerem 120 a modułem Świec kolor zielony nie miał ciągłości, naprawienie przewodu spowodowało brak błędów w komputerze i rozwiązanie problemu 

 

Edytowane przez Ryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak sprawdził czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Temperatura odzytana przez ten czujnik ma bardzo duży wpływ na dawkę paliwa przy rozruchu zimnego silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pompowałem gruszkę dzisiaj rano silnik odpalił dwa razy szybciej niż zwykle w Dalszym ciągu odpala dość długo, w którym miejscu znajduje się czujnik temperatury płynu chłodzenia nie powinien być zbyt drogi może go wymienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto jeszcze zmierzyć akumulator. Miałem podobny objaw , auto dosyć długo kręciło zanim odpaliło. Po wymianie akumulatora odpala normalnie. Być może twój nie ma siły aby dać wystarczająco prądu, a to że 70AH niewiele znaczy, ponieważ może być już słaby. Jeśli nie masz miernika napięcia to prostownikiem podładuj akumulator, powinno dać efekt jeśli to wina akumulatora i oczywiście ten jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!