Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci odpala długo rano


Ryan

Rekomendowane odpowiedzi

Można dać jeden (spokojnie wystarcza) można dać dwa.

Ważne by DOBRZE uszczelnić połączenie, a jak wiadomo - twarde stare przewody paliwowe się nie uszczelniają. Zatem wymiana przewodów na gumowe, do benzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wymieniałem przewody wszystkie łącznie z tymi dwoma do filtra paliwa no i do tego opaski zaciskowe porządnie ściśnięte. Problemem były brzęczące przewody paliwowe w - temp. Stąd ta wymiana, profilaktycznie tobie też polecam, może akurat pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie motoryzacyjnym. 

Te do filtra: http://allegro.pl/waz-przewod-igielit-zbrojony-pcv-fi-8mm-olej-1m-i6916593143.html?reco_id=7aefa457-d396-11e7-bb34-246e96321ab8

Te czarne: http://allegro.pl/przewod-paliwowy-waz-paliwa-zbrojony-8mm-i6560224263.html

Pomierz dokładnie średnice otworu węża tego co masz teraz w samochodzie bo nie pamiętam czy to było 8 czy 10 i dobierz zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma złączek. tzn tych opasek zaciskających, uciąłem od tych złączek co się wciska do filtra ten poprzedni wąż co był oryginalnie , odciąłem jego otoczkę bo się skłąda z 2 warstw i na to wcinąłem nowy wąż i dodatkowo opaską porządnie zacisnąłem. Dodam, że tak się ciężko wciskało, że musiałem sobie smarem troszkę pomóc, żeby ładnie się wślizgnął.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówłem zawór jak radził camelon, jak pomoże to 

wymienie:

Filtr, i przewody

zastanawia mnie tylko jeden fakt

Paliwo cofa się z pompy wysokiego ciśnienia przez filtr, gruszkę do zbiornika paliwa ? 

Wstawienie zaworka tuż przed pompa wysokiego ciśnienia spowoduje utrzymanie części paliwa w obwodzie pompy wysokiego ciśnienia  

Dlaczego paliwo się cofa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zbiornik jest niżej w układzie niż reszta bebechów to się cofa. W benzynach zawór zwrotny zazwyczaj jest montowany w filtrze paliwa (który jest zazwyczaj za pompą) lub go nie ma? w rozwiązaniach typu filtr w pompie. Benzyna się nie zapowietrzy dlaczego? - nie wiem (domyślam się iż dlatego, że pompa jest montowana w zbiorniku, jest ciągle zalana i ciśnie paliwo od razu do rampy/wtryskiwaczy a w dizlu nie ma pompki w zbiorniku [dobrze mówię bo nawet nie wiem;d]). Stąd gdy pompa wysokiego ciśnienia nie będzie zalana to sama nie zassie paliwa (dobrze rozumuję?:D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie montowanie zawory przed filtrem paliwa jest celowe w firmie Renault,

ponieważ paliwo nie jest naj czystrze przyjnajmniej tak czyste jak po filtrze.

Zawór zwrotny z gruszce jest delikatny i drobny więc łatwo się blokuje co daje efekt upuszczenia paliwa

Dla wszystkich szukających przewody w kojej Megance z 2012 są plastkikowe o rozmiarze 10mm

Mam pytanie praktyczne

Jak przetnę plastikowy przewód to paliwo od pompy wysokiego ciśnienia wypłynie 

Po założeniu zaworka jak mam odpowietrzyć układ - tylko pompką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz rozmiaru przewodu z zewnątrz całego obwodu tylko dziurkę, którą nakładasz na 'bolec'. 

Paliwko wypłynie, dobrze powycieraj i załóż wszystko w kupę, dobrze dokręć opaski i pompuj gruszką, aż będzie twarda i już nie będziesz mógł więcej.

Potem włóż i wyciąg ze dwa razy pilota do panelu za każdym razem wciskając start, tak żeby nie odpalil, czyli bez sprzęgła, na 3-eci raz odpal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!