Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio - restartuje się


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

Pacjentem jest zwykłe radio monochromatyczne z BT w Megane IV. Radio raz dziennie podczas jazdy restartuje się, pojawiają się dziwne znaki na ekranie i wszystko wraca do normy. Radio było w serwisie w kwietniu, przeprogramowali je ale problem cały czas występuje. Żona zauważyła że najbardziej pojawia się w niskich temperaturach, dodatkowo czasem restartuję się cały kokpit z AC i radiem włącznie. Przypuszczamy że winowajcą jest wyświetlacz radia. 

Czy ktoś z was ma podobne objawy? W jaki sposób zmusić ASO do wymiany panelu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie wygląda na uszkodzenie związane z UCH/BSI.

Czy samochód jest na gwarancji ? 

W kwietniu naprawiali radio i nic to nie wniosło, ponieważ kluczenie pamięci następuje po zapłonie ( niedopuszczalne - nie zachowana kolejność). Przekaznik włączania akcesorii nie funkcjonuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, byq84 napisał:

W jaki sposób zmusić ASO do wymiany panelu?

Reklamować do skutku, udać się do rzecznika praw konsumenta po poradę i razem z nim napisać pismo, nagrać filmik i pokazać go w ASO, a jak nie poskutkuje to sprawę zgłosić do Renault Polska.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolegę z Bydgoszczy.

USO na Modrzewiowej będzie oddalało sprawę.

Miałem usterkę w Lagunie na gwarancji. Nie podjęli się drogiej naprawy bo mojego nr vin nie było u nich w zestawieniu.

Napisałem do Renault Polska, a oni odesłali mnie do miejsca zakupu, ( inna gwarancja) czyli do Holandii. Tam w serwisie miałem kolegę  (przez niego kupiłem) i samochód naprawiono.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jabrze napisał:

Wyraźnie wygląda na uszkodzenie związane z UCH/BSI.

Czy samochód jest na gwarancji ? 

W kwietniu naprawiali radio i nic to nie wniosło, ponieważ kluczenie pamięci następuje po zapłonie ( niedopuszczalne - nie zachowana kolejność). Przekaznik włączania akcesorii nie funkcjonuje prawidłowo.

Tak samochód jest na gwarancji do kwietnia 2018, po Nowym Roku atakuję ASO. Po wymianie oprogramowania naprawił się tylko problem łączności z bluetooth z iphonem 6S. Usterka jest dosyć trudna do wykrycia, ponieważ trwa maksymalnie 2-3 sekundy i wszystko wraca do normy. Żona mówi że na wyświetlaczu rozjeżdża się obraz do połowy i później następuje restart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka jest prosta. Najprawdopodobniej nie łączy wtyczka na UCH/BSI. Dzieje się to jak wyżej napisałem w obwodzie akcesoriów. Może samo jej poprawienie wystarczy.

Nie będziesz miał żadnych problemów z naprawą w Uni Carze. Nie mam tylko pewności czy ta usterka jest  zarejestrowana w UCH. Należy to podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto umówione na 26 stycznia, Pan z ASO twierdzi że jak im błędu nie wywali na testerze diagnostycznym to ciężko będzie zdiagnozować. 

Nie jestem w stanie nagrać tego zachowania ponieważ autem jeździ żona. Postaram się porozmawiać z elektrykiem i go naprowadzić na te problemy z wtyczką BSI/UCH w obrębie akcesoriów. 

@maildoremika - masz ten sam problem? czy restartuje Ci się tylko radio czy cały Panel AC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nie jest to następstwo inteligentnego zarządzania energią w samochodzie.

Może coś w sofcie jest przedobrzone.

Nagrać to nawet komórką i reklamować do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

byq84, coś się wyjaśniło. U siebie zauważyłem, że czasami też gaśnie wyświetlacz, natomiast nie ma to wpływu na radio czy bluetooth. Radio nie przestaje grać a telefon się nie traci połączenia. Jest natomiast jeszcze inna sprawa. Otóż co jakiś czas dźwięk z radia robi się "głuchy". Wyraźnie giną wysokie tony. Później powoli wraca to do normy aż do następnego razu. Występuje to tylko przy radiu, inne źródła są ok.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!