Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie silnikiem na zimno


kowalikd

Rekomendowane odpowiedzi

A więc jestem po regeneracji wtryskiwaczy. Oczywiście otrzymałem nowe kody  i dopisałem. Korekty odczytane po 100km: 1: 1.42; 2: 0.78; 3: 0.69; 4: 1.11. 

Powiem tak długie kręcenie poranne już ustało, odpala od strzała natomiast korekty kiepskie. 

Stan dopasowania: wszędzie 7

Bardzo mnie nurtuje jedna rzecz: czy pyren czy pyclip pokazuje szczątkowe informacje tak jak na załączniku. Nie ma korekt ani dopasowania dla 2 cylindrów. 

@aniewa gdzie mogę podejrzeć pyclip jaki jest sterownik silnika? 

IMG_20220501_165235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20. 1. 2022 o 21:08, mimag napisał:

presne tak. Čakám na mráz a dávam auto k ďalšiemu mechanikovi. Drahý koníček.

Našiel si už riešenie s Nissanom? na Nissan Quasqai 2015 mám rovnaký problém.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2022 o 16:52, Lukrasi napisał:

gdzie mogę podejrzeć pyclip jaki jest sterownik silnika? 

Normalnie na tym ekranie którego zrzut umieściłeś. U góry powinna być zapełniona cała linijka z pełną nazwą sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Na początku nie chciał się połączyć ale jest już ok. 

Bardzo szczątkowe informacje wyświetla tak jak na zrzucie. Czy to zła wersja programu a czy może coś jest nie tak z moim sterownikiem silnika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj inną wersję pyclipa dla sprawdzenia czy to wina programu. Druga opcja to  elm nie za bardzo współpracuje. Może dzisiaj podłączę się do M III z 636 to sprawdzę co odczytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem co pokazuje pyclip w M III dla silnika 636 i ta strona ekranu którą wrzuciłeś jest identyczna, nazwa sterownika trochę bardziej rozbudowana. W górnym pasku jest napisane: ECU:11192 X95_K9K636_00F7_82. Wszystkie potrzebne parametry  w tym korekty czterech cylindrów i ich dostosowanie są wyświetlane. Musisz przewijać poszczególne ekrany i wszystkie dane odczytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pyclip przewijasz ekrany po nazwach nic nie mających wspólnego z odczytywanymi danymi, ekran cofasz do poprzedniego widoku klikając przycisk BACK lub UP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A okej, powiem Ci że w życiu bym nie wpadł, wiele aut robiłem ale takie zamieszania to nie widziałem, abym doszedł do korekt to puszę wejść kolejno: System parts > Poduszka pow. > Zapalenie się> i pojawiają się korekcje.

 

Spójrz @aniewa jakie jest ciśnienie różnicowe w filtrze dpf

Screenshot_2022-05-03-20-30-53-431_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy program nie  odczyta wartości ciśnienia różnicowego to tyle właśnie pokaże. Tak samo nie odczytuje masy osadów. Może na innym ekranie otrzymasz prawidłową wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wracając do tematu, szarpanie na zimno. 
Ktoś napisał że dopisanie wtryskowe do sterownika tylko za pomocą clipa. Nie zgadzam się z tym. Podzielam zdanie @aniewa i da się to zrobić za pomocą Maxi ECU i dokładnie tak samo się dopisuje jak clipem. 
Z powodu tego że korekcje nadal mam straszne pojechałem do serwisu, aby dopisali clipem i tak też to zrobili na moich oczach. Niestety nic to nie wniosło:

a) wtryski po regeneracji - dopisane

b) rezystor założony @aniewa

3) rozrząd nowy

4) świece żarowe opór 1om

5) filtr paliwa oe nowy

6) zawór zwrotny na zasilaniu pompy założyłem
Korekcje mam: 
1. 1.6
2. 0.6
3. 0.8
4. 1
Silnik bardzo nierówno pracuje szarpie na zimnym. 
Oczywiście po do pisaniu przejechałem 200km stan dopasowania wszędzie 7.. I co teraz.. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!