Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Znosi na prawo :( mechanik nie zrobił


Rekomendowane odpowiedzi

To jest jakaś paranoja. To po co mówił że nie trzeba wymieniać jak pytałem czy wymienić?? Ja jutro dzwonie rano powiem że miałem cieszyc się jazdą a mi nie odpala i jakies zgrzyty słysze. Jestem tak zły że masakra. Oddając auto mówił że wszystko zrobione i tylko cieszyć się jazdą ... Długo się nie nacieszyłem. Normalnie 54 km przejechane i juz problem. Wiem że można jeździć no ale jak mechanik oddając auto może mówić że wszystko ok :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować. Ale nie zdziw się jeśli mechanik weźmie auto ale jak stwierdzi, że to nie wina tego co robił w takim razie może (ale nie musi) naliczyć ci opłatę za diagnostykę.

Koło możesz sobie darować jako priorytet w naprawie. Ważniejsze jest u ciebie poprawa ściągania. Bo to wpływa na bezpieczeństwo, a nie koło, które tylko hałasuje.

 

Może nieczytelnie napisałem. Kupiłem auto 10 km przejechane i rozrząd przeskoczył (myślałem, że koło by dźwięk jak w dieslu z okolic koła). Oddałem tydzień później i mechanik zrobił, lecz kilka godzin później po odebraniu auta deska zaczęła migać i w końcu zgasła. Z tym, że ja dogadałem się ze sprzedającym auto i dał mi 400zł upustu na auto na koło jak przyjechałem do niego znów z autem.

Edytowane przez Conneus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naliczy opłatę??? no kurde ludzie nie załamujcie. 50 km przejechane i zgrzyta coś i teraz mi powie że " a jednak sorry panie nie jest wszystko ok i jednak nie może pan cieszyc się z jazdy  jak mówiliśmy"  to po kiego mi mówił że długo nic nie trzeba robić !!!że mam wszystko zrobione!!!

 

 

nigdy w życiu juz nie kupie renault!

Edytowane przez Pogoleus
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie broni ci kupić Vaga w TDI. Jednak nie zdziw się że zamiast 180tys będzie mieć 700tys. I jak padnie dwumas + turbina to koszt sięga ponad 3tys zł.

 

Mechanik wykonał swoją robotę dobrze, oddał ci auto działające. Skoro było działające (nie było słychać koła) to stwierdził, że wszystko zrobione. Jakby mechanik spierdzielił coś to by usłyszał i ty byś usłyszał (bo mechanik musi odpalić auto by sprawdzić czy po wymianie rozrządu działa) a ty byś usłyszał odbierając auto.

 

Tu nie chodzi o markę tylko o sprzedającego, że ci wcisnął auto z wieloma wada ukrytymi, lecz niestety na niektóre wady ty też z tego co pisałeś się zgadzałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pogoleus napisał:

nigdy w życiu juz nie kupie renault!

Myślę, że to nie chodzi o markę auta tylko:

  1. Kupiłeś niezbyt zadbany egzemplarz, w którym występują pewne nieprawidłowości i tak naprawdę nie powinieneś wg mnie tego auta kupić ale, że mleko się już wylało...
  2. Robisz wszystko i reagujesz zbyt impulsywnie, powinieneś wszystko co robisz / piszesz / wymieniasz bardziej przemyśleć i lepiej nad tym panować (rozmawiać z mechanikiem o konkretach, wiedzieć za co płacisz itp.).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówiłem o konkretach. Mówił że podłuznica naprawiana to pytałem czyto w jakikowliek sposób mi będzie wpływac na jazde. odpowiedź nie. Pytałem czy koło wymienic z rozrzadem. odpowiedx NIE. Rozumiem że jak telewizor kupujesz w salonie działa a w domu już gorzej to odpowiedzą że no u nas działało dowidzenia nie ma gwarancji nara? i nie piszscie mi o 1.9 tdi że 3 tysiące bo tak kupiłe renault clio i wszystkie wtryski plus pompa do wymiany ponad 3000 a po 3 miesiacach wyszło że silnik i turbin do wymiany! Fakt że nic nie sprawdzałem w emocjach kupowałem i nawet nie zabrałem nikogo ale też głupie renault. w dodatku 1.5 dci :/ normalnie masakra. Astra z 2000 jeździłem z rąbnieta głowica 2 lata i jakos nic innego nie psuło sie mimo że w oplakanym stanie zakupione 

 

Kurde w koncu chcialem miec fajne auto po to pojechalem na przeglad zaplaciłem 150 zł aby wiedziec że nie zrobie źle.. i kur znowu wtopa.. zaraz jeszcze okaże sie że jest krzywy i chyba wyskocze z okna..mam dosyc juz tego

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor to akurat zły przykład. Bo one mają specjalne tryby na handel i zawsze będzie ładniej obraz wyglądać w sklepie niż w domu.

Skoro kupowałeś diesla 1,5dci to raczej wiedziałeś, że w ten silnik trzeba dużo kasy wpakować na start? Jest to chyba najbardziej awaryjny diesel z renault.

XXX

Co do podłużnicy czy sprawdziłeś wszystko rzeczy o których pisaliśmy by wykluczyć wszystko? Bo może się okazać, że tylko masz pierdole w postaci złej geometrii i zbieżności.

I na przyszłość powinieneś brać ze sobą jeszcze 1-2 osobę/y, zawsze mogą zauważyć coś co przeoczyłeś.

XXX

Jeśli się okaże, że będzie to wymagać większych kosztów naprawy, lepiej wydaj kilkanaście złotych i zmierz kompresję na silniku przed tym wydatkiem. Bo kompresję powinno się mierzyć właśnie przy zakupie auta.

XXX

Kosztowo i tak nie wychodzisz źle jeśli prawidłowo zrobią geometrię i zbieżność wyniesie to 200zł + koło 350-500zł + pasek nw ile + wymiana ciężko stwierdzić ile u mnie mechanik za rozrząd pompe i koło wział 200zł.

XXX

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pogoleus napisał:

Kurde w koncu chcialem miec fajne auto po to pojechalem na przeglad zaplaciłem 150 zł aby wiedziec że nie zrobie źle.. i kur znowu wtopa.. zaraz jeszcze okaże sie że jest krzywy i chyba wyskocze z okna..mam dosyc juz tego

Mniej emocji kolego. To tylko samochód.

9 minut temu, Conneus napisał:

I na przyszłość powinieneś brać ze sobą jeszcze 1-2 osobę/y, zawsze mogą zauważyć coś co przeoczyłeś.

I tylko takie, które znają się na autach. Ty się nie znasz i drugi taki sam znawca jak Ty może tylko pogorszyć sprawę. Dodatkowo przegląd przed zakupowy tak jak pisałem tylko w SKP, ASO lub u ZAUFANEGO mechanika i jak Ci ktoś powie, że coś jest źle naprawione, wpływa negatywnie na bezpieczeństwo itd. to nie kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to pierwsze moje pytanie będzie brzmiało " Czy samochód jedzie prosto?" nie no nie załamujcie mnie. Gorzej być nie może. Dopiero co wymienili mi rozrząd plus pompa i mieli by to znowu wymieniać plus kzfr ? Ludzie przecież to z tysiąc złotych. Auto za 5500 a naprawa 2300 i kolejny tysiak?  Ja nie jestem taki bogaty jak Wy. Uzbierałem sam 2 tyśka od rodziny 4500 pożyczyłem. Dołożyłem z pensji styczniowej na naprawy plus OC. To nie miało tak być:/ na przeglądzie było mówione 1800 zł i prawie tyle wynegocjowałem a tu nagle wychodzi 3000. Już nie mówiąc o tym że jeszcze spłacam dawne clio. Noż kurde najwięcej zaraz wydam na te auto z moich wszystkich szrotów których nie sprawdzałem nawet. A tu nie dość że przegląd 150zł to jeszcze największa wtopa i wychodzą rzeczy takie że masakra. Nigdy przenigdy na internecie nie widziałem żeby ktoś doradził żeby spojrzeć czy samochodu nie ściąga. Jak to ma wiedzieć zwykły człowiek który się na tym nie zna. .Z tym ściąganiem to kurde nie jest tak że bardzo czuć. Prawie ledwo że ciężko to wykryć bez puszczania kierownicy. ale jak już zauważyłem to cały czas myśle o tym i patrze i puszczam kierownicę. no masakra

i wisienka na torcie :-D Nie ma katalizatora :-D hip hip hurra:) Niech żyje Ja i mój kolejny udany zakup :-)

Edytowane przez Pogoleus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że zrobisz to ściąganie. Na kole możesz przejechać spokojnie 20-40 tys. i wtedy wymienić, lub wymienisz jak będziesz mieć stabilniejszą sytuację finansową. Tylko podjedź do serwisu, który się specjalizuję we francuzach bo taki na 100% ma CLIP. Lepiej umówić się na godzinę przejechać to 50km i poczekać 2-3 godziny na zrobienie niż zrobić byle jak. Możesz spróbować w ASO tylko nw jaki koszt tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pogoleus napisał:

Auto za 5500

Powiedzmy, sobie szczerze kupiłeś tanio i dlatego te problemy. Stargowałeś dużo, bo pewnie ciężko było sprzedać gościowi. Rozumiem, że nie miałeś kasy ale szukałeś też pewnie najtańsze egzemplarze (niestety obarczone największym ryzykiem). Bezwypadkowe z małym przebiegiem niestety trzeba nawet za 3D trochę dołożyć. Np zobacz (chociaż trochę drogo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh 10 tysia. czyli jak ponaprawiam to wyjdzie tyle samo. Tylko boje się o to ściąganie :/ jak pojedzie prosto to moje też tak będzie wygladać. Patrząc na faktury to o moje megane dbał ktoś aż do zakupu tego gościa w 2016. Rozrządu nie zrobił, stłuczkę miał i w ogóle popsuł to auto :/

Edytowane przez Pogoleus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!