Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przegląd


Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowałem się tematem i na zagranicznych forach najczęściej problemy ze spalaniem oleju zaczynają się w okolicach 20k km. Trochę mnie to martwi, zobaczymy jak to będzie. Jeśli ktoś przestrzega podstawowej zasady, czyli nie pałuje na zimnym do czerwonego pola, a i tak żłopie olej i to w ilościach około 1l/1000km to chyba trzeba interweniować w Renault Polska, a nie słuchać bredni "specjalistów" w ASO o tym, że to normalne. 

 

Problem pojawia się też pewnie w momencie jak ktoś jeździ tylko w mieście i na krótkich odcinkach typu 4-5km, dodatkowo stojąc w korkach. 

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już po pierwszym przeglądzie w ramach pakietu + wymiana oleju (łącznie 6h to trwało).

Zgłoszone problemy:

1. Brzęczenie pod deską rozdzielczą przy jeździe po bruku.

2. Skrzypiący fotel pasażera.

3. Sporadycznie zawieszająca się nawigacja.

4. Po odblokowaniu klapa bagażnika nie unosi się samoczynnie (GrandCoupe).

 

Weryfikacja:

1. Potwierdzone, że brzęczy. Umówiony termin na rozbieranie deski rozdzielczej.

2. Mimo, że nie skrzypiał podczas weryfikacji, to przesmarowano oba fotele.

3. Hard-reset r-linka (aczkolwiek liczyłem na aktualizję :-)

4. Przesmarowano zawiasy, i chyba faktycznie pomogło.

 

No i miły bonus w postaci błyszczącego auta.

Edytowane przez yod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na update dot. brzęczenia w desce rozdzielczej. Możliwe, że mam podobny problem u siebie, choć wciąż szukam źródła - coś jakby okolice schowka bądź drzwi pasażera z przodu. Na kostce niesłyszalne (za duży huk), nawet nawiew (auto) o mocy 2/8 znacznie to brzęczenie zagłusza, jestem w stanie wychwycić to tylko na pojedynczych nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzęczy w rogu po stronie kierowcy. Słychać bardzo wyraźnie przy 50km/h.

 

Edit: Już po wizycie w ASO. Obyło się bez rozbierania deski rozdzielczej. Okazało się, że był problem z samym jej mocowaniem. Poprawione, nie brzęczy.

Edytowane przez yod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!