Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przegląd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakładam temat dotyczący przeglądów. Jeżeli jest w złym dziale, to proszę o przerzucenie. 

 

Roczny przegląd(tzw A, czyli mały) po 18 700 km. Przegląd easy service wiec wliczony w pakiet, oprócz oleju(Castrol i wszystkiego co związane z jego wymiana koszt 368 zł). Oprócz tego zaktualizowali r link2(zgłoszone 2 miesiące temu i złożyło się tak, że udało się razem umówić), re-konfigurowali elektroniczny hamulec postojowy, ponieważ był problem rano z jego elektroniką i przez to samochód nie chciał odpalać. Także poprawili 3 mniejsze błędy z oświetleniem oraz wyłączaniem się ekranów, jeżeli wciśnie się zamykanie 2 szyb na raz.

Edytowane przez wojfux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój miał przegląd pod koniec grudnia - też mam pakiet serwisowy na 4 lata za free.

Kosztował mnie 80pln - tyle wzięli za wymianę oleju (olej i filtr przywiozłem swój - Elf i Purflux).

Robili aktualizacje softu R-Linka, jakieś jeszcze pierdoły.

A na 5 lutego jestem umówiony na regulacje klapy, będą chyba malowali tylny zderzak (bo go klapa porysowała) i mają wymieniać tylną belkę bo skrzypi (3 dni na serwisie ma być). Ciekaw jestem czy się wyrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą tylną belką to jest jakiś dramat w MIV, niezależnie od wersji nadwozia. Ja już 3 razy z tym walczyłem i po około 2 miesiącach zawsze wraca. Potem wstyd jak wieziesz kogoś nową furą, a z tyłu coś skrzypi jak stara kanapa na nierównościach :61_sob:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem świeżo po pierwszym przeglądzie po roku użytkowania. Wymieniony tylko filtr kabinowy i teraz pytanie - czy to jest normalne, że po tej wymianie nawiew huczy nawet na 2-3 biegu? Wcześniej na pewno tak go nie było słychać. Teraz nie wiem, czy był tak zawalony i teraz jak jest czysty to idzie pełną parą, czy coś skasztanili przy tak prostej czynności :58_disappointed_relieved:

 

Jeszcze ciekawostka. Jak oddawałem swój na przegląd to był Pan, który zgłaszał nadmierne zużycie oleju w 1.2 TCE. W listopadzie dolali mu prawie 3 litry, przejechał 3k km i znowu dolewka ponad 2 litry. Czyli zużycie dużo ponad normę, nawet tę producenta. Teraz najlepsze. Przyszedł szpecjalista, odpalił programik na komputerze, zapytał o przebieg (CAŁOŚCIOWY) i podzielił ilość jaką dolali przez CAŁOŚCIOWY przebieg samochodu :41_pensive: W ten sposób to nigdy nie będzie ponad normę i można się tak z nimi bujać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganka od wczoraj na serwisie - belka, pasowanie klapy, malowanie tylnego zderzaka [całego], aktualizacja softu i mają zrobić porządek ze spalaniem.

 

Przed przeglądem paliła 9,6l/100 - prosiliśmy żeby zobaczyli bo to tak trochę dużo, powiedzieli że zobaczą i może coś podostrajają. Tak dostroili że teraz pokazuje 11,5l/100.

Ciekaw jestem czy oni w ogóle przed grzebaniem w sofcie zrobili sobie gdzieś kopię starego (bo inaczej to nigdy nie dadzą rady wrócić do poprzednich ustawień) - już im powiedziałem że niech pali ile paliła, byle nie tak jak  teraz.

Ja rozumiem że przy żonie jeździe nie będzie paliła jak niektórym z naszych forumowiczów [po 6l/100 w mieście], ale 11,5 to jest duże przegięcie.

 

To ja w moim 300C mam spalanie Pb na poziomie 15l obecnie - tyle że jest to z jazdy mieszanej, a Meganka jeździ praktycznie tylko w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Radomiu tylko jedno ASO - Karasiewicz.

I do nich jeżdżę - co do wykonania przeglądu to nie mam uwag.

Zobaczymy jak będzie po obecnej wizycie - na razie wczoraj dzwonili i jeszcze nie skończyli - pewnie dopiero w przyszłym tygodniu będzie.

Ja teraz to mam tam kumpla na warsztacie blacharsko/lakierniczym i dogadałem się z nim żeby ich przypilnował.

Ale jakie szpece pracują w ASO to głowa mała. Na przeglądzie mieli coś zrobić żeby mniej palił - no i grzebali w sofcie.

Wyobrażacie sobie, że te oszołomy przed zmianami nie zgrali nigdzie wersji pierwotnej - wczoraj jak dzwonili to się wygadali i powiedzieli że mają problem z powrotem do wersji sprzed zmian.

Ciekawe czy wpadną na pomysł, że mogą zgrać soft z innej Meganki stojącej n placu w takiej konfiguracji jak moja (a jest taka u n ich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2018 o 19:08, cegla11 napisał:

@Geble gdzie byłeś na przeglądzie? Pytam bo ja już do dwóch serwisów jeżdżę na śląsku, ja po przeglądzie miałem wrażenie, że tylko napisali, że wymieniają filt powietrza,a nie wymienili

 

Katowice, Pietrzak. Dlaczego podejrzewasz, że nie wymienili? Jakieś objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2018 o 06:23, Geble napisał:

 

Katowice, Pietrzak. Dlaczego podejrzewasz, że nie wymienili? Jakieś objawy?

 

Pisałem już wcześniej w innym wątku, na tej apce czujnik jakości powietrza, kiedyś cały czas po oczyszczeniu wyświetlało jakość powietrza na dobra, a poźniej, że zanieczyszczone i przed serwisem powiedzieli, że pewnie filtr powietrza brudny. Jak go odebrałem to cały czas to samo. Przy odbiorze auta wsiadłem i to zgłosiłem. 1h robili robili i nic nie wymyslili, powedzieli, że trzeba jechać i pojedzić troche zeby się wymuchał. Nie miałem czasu dobrać sie do filtra bo już znimno się robiło. Zerkę teraz na wiosne do tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze ciekawostka. Jak oddawałem swój na przegląd to był Pan, który zgłaszał nadmierne zużycie oleju w 1.2 TCE. W listopadzie dolali mu prawie 3 litry, przejechał 3k km i znowu dolewka ponad 2 litry. 

Jak byłem ostatnio w serwisie zapytać o zaparowane lampy w mojej swiezo co odebranej z salonu Meggy to gadałem z gościem z serwisu na temat oleju, że chciałbym po dotarciu przejść na coś innego np Liqui Moly. Facet powiedział, że mam zwrócić uwagę na to, że ten silnik może wymagać dolewek i może sobie żreć nawet do 1 litra oleju na 1000 km. Tak... nie przeliczyłem się o jedno zero... pytałem kilka razy czy dobrze go zrozumiałem... PORAŻKA...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!