Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Specyficzny dźwięk przy spokojnym przyspieszaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was zwrócił uwagę na specyficzny dźwięk pojawiający się przy mało dynamicznym przyspieszaniu? Najczęściej słyszalny przy korzystaniu z trybu Eco, ale w pozostałych też się zdarza. Głównie na drugim biegu, ale przy wyłączonym radiu na wyższych też go słychać. Zaczyna się tak gdzieś powyżej 1000-1500 obrotów i najczęściej do 3000. Brzmi trochę jakby otwierał się jakiś zawór od powietrza, ale nie pojawia się po puszczeniu gazu i przy przegazowaniu na postoju, więc to nie upustowy od turbo. Byłem w ASO i nie potrafili powiedzieć co to, jedynie że to na pewno nie oznaka jakiejś usterki silnika. Poprosiłem salon o jazdę testową dla porównania i w demo dźwięk identyczny. Wiem, że jestem bardzo czuły na różne dźwięki, ale aż dziwi mnie, że jeszcze nie ma żadnego tematu tego dotyczącego. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach Turbo ma zmienną geometrię jeżeli z niskich obrotów przyspieszasz to Turbo pompuje więcej powietrza ale przepustnica nie jest otwarta na maxa i ten szum to po prostu powietrze pompowane przez Turbo do dolotu u mnie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile jest to głośne u Ciebie? Czy czasem przy dość cichym ustawieniu radia potrafi się przebić? Wybacz, że tak wypytuję ale auto nowe i trochę mnie te dźwięki zaniepokoiły, próbuję stwierdzić czy to właśnie będzie to co u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne dźwięki przy przyspieszaniu i mogą pochodzić ze skrzyni biegów. W poprzedniej wymienionej na gwarancji świst był przy przejściu z 3 na 4 bieg, albo na parzyste. Teraz pojawia się przy dynamicznym naciskaniu pedału gazu. Wiem, że ciężko zdefiniować w słowach taki dźwięki, więc ja nazywam bo bardziej takim jakby wyciem, ale być może myślimy o tym samym. :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!