Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko... Posiadam auto Renault Megane Scenic grand 3. Jest to 2012r.  1.5 DCI 110 KM.

Wymieniony został akumulator na nowy,świece i filtr paliwa- powodem tych wymian były: trudności odpalania, gaśnięcie silnika od razu po odpaleniu i utrata obrotów...

Samochód aktualnie ma ciężko z odpaleniem...nie kręci wogóle i nie pokazuje ikonki świec oraz checka na ekranie...natomiast po kliknięciu 20 pare razy na START samochód nagle odpalił...

Po podłączeniu do komputera pokazało delikatne błędy na wtryskach i blokadzie kierownicy...Niestety więcej dowiem się jak samochód znów nie odpali i zostanie podłączony wtedy z tym błędem pod komputer...

Pytanie brzmi..czy ktoś miał podobny problem ? Albo orientuje się jaka może być tego przyczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie odpala i szybko gaśnie, bo brak wysokiego ciśnienia paliwa i sterownik odlącza wtryski. Scenic ma pompę elektryczna do zasilania pompy wtryskowej. Jeśli ta w baku szwankuje będą takie problemy. Łatwo to sprawdzić jej działanie odpinajac jedną szybkozlaczke .( później należy odpowietrzyć.

Nie ma podgrzewania świec to również nie ma kręcenia rozrusznikiem.

Nie wiem, czy przypadkiem brak przepływu prądu przez zasilanie pompy lub czujnik niskiego ciśnienia nie blokuje podgrzewania świec, bo ono włącza się po małej zwłoce czasowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już problemów z gaśnięciem nie ma po wymianie świec i filtra...zostało tylko ten problem że wciskam przycisk START/STOP pokazuje że testuje system,pokazuje się OK i nic nie działa więcej... Dopiero za którymś kliknięciem w końcu odpalił...chwile pochodził i już nie miał problemu z odpaleniem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jabrze napisał:

Scenic ma pompę elektryczna do zasilania pompy wtryskowej.

Scenic III nie ma, zamiast tego ma gruszkę do ręcznego pompowania paliwa.

 

Amatorr00 sprawdź czujniki nad pedałem hamulca i sprzęgła. Było o tym pisane, poszukaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jabrze napisał:

Scenic ma pompę elektryczna do zasilania pompy wtryskowej. Jeśli ta w baku szwankuje będą takie problemy. Łatwo to sprawdzić jej działanie odpinajac jedną szybkozlaczke .( później należy odpowietrzyć.

Skąd masz takie wiadomości? Nie ma żadnej pompy w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, meganecoupe02 napisał:

Scenic III nie ma, zamiast tego ma gruszkę do ręcznego pompowania paliwa.

 

Amatorr00 sprawdź czujniki nad pedałem hamulca i sprzęgła. Było o tym pisane, poszukaj.

Diagnostyka nie wykazałaby tego błędu ?

I za którymś razem by nagle odpalił  ???

Edytowane przez Amatorr00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, aniewa napisał:

Skąd masz takie wiadomości? Nie ma żadnej pompy w baku.

 

21 minut temu, meganecoupe02 napisał:

Scenic III nie ma, zamiast tego ma gruszkę do ręcznego pompowania paliwa.

 

Skojarzyłem do tego https://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/5859/1401000000/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Amatorr00 napisał:

Diagnostyka nie wykazałaby tego błędu ?

I za którymś razem by nagle odpalił  ???

Wrzuć luz, spróbuj odpalić z wciśniętym pedałem sprzęgła i hamulca jednocześnie.

Nie mam pewności, że to jest rozwiązanie.

Komputer błędu nie pokaże, bo czujnik jest sprawny, ale przestawił się w mocowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz poszukam te świecie, zapytam dokładnie czy czasem coś nie kręcą jeśli je znajdę 

27 minut temu, aniewa napisał:

Do tego silnika to raczej na 12 V nie dostaniesz, na 4,4 V jest duży wybór. Coś kręcą ale chyba wiedzą co robią.

Właśnie widzę,że duży wybór jest świec 4,4                               Więc nie mam pojęcia co Oni kręcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, meganecoupe02 napisał:

Amatorr00 sprawdź czujniki nad pedałem hamulca i sprzęgła. Było o tym pisane, poszukaj.

Czujniki przy pedałach nie mają wpływu na rozruch silnika, jeżeli już to mogą przymulać, powodować spadek mocy, dławienie.

3 godziny temu, Amatorr00 napisał:

Właśnie widzę,że duży wybór jest świec 4,4 V. Więc nie mam pojęcia co Oni kręcą...

Należy jak najprędzej zmienić mechanika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Czujniki przy pedałach nie mają wpływu na rozruch silnika, jeżeli już to mogą przymulać, powodować spadek mocy, dławienie.

Niestety Andrzeju nie masz racji. Przedstawiony w mocowaniu czujnik może spowodować, że auto przejdzie "testy" pojawi się napis ok, ale rozrusznik nie ruszy dopóki czujnik nie zalapie prawidłowego położenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!