Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju 1,4 TCE


filok

Rekomendowane odpowiedzi

@niebianskaskurwoala Nie szeregowałem oleju względem ceny, chodziło mi o to, że ASO robi sobie jaja z ludzi którzy nie mają bladego pojęcia o motoryzacji i za olej "marketowy" który w normalnym sklepie kosztuje 100 PLN za bańkę liczą sobie aż 370-400 PLN (z filtrem i wymianą). Pytanie - co jest takiego drogiego ? Olej, filtr czy ich wszechwiedza do psucia co popadnie ? Ja leję olej Millers-a, pełny syntetyk a nie hydrocrack jak ELF SXR i płacę za niego 140 PLN + filtr KNECHT - 40 PLN + wymiana w normalnym warsztacie - 30 PLN. Widzisz różnicę między 400 PLN a  210 PLN ? Ja widzę w postaci 190 PLN w kieszeni z przeznaczeniem na dobry wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam olej sam, bo gdybym chciał to zrobić tak samo w warsztacie, to nie zapłaciłbym 30 zł, tylko 100 ;) A to dlatego, że u mnie idzie najpierw płukanka, a potem daję zlecieć olejowi w całości co łącznie trwa w sumie ponad 30 minut. Do tego zdjęcie osłony pod silnikiem, wymiana filtra, zalanie oleju... i robi się z tego 40-50 minut. Ceny każdego ASO są z kosmosu, szczególnie, że ci mechanicy to często świeżaki po szkołach, za których myśli komputer.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy któryś z Was przy wymianie oleju stosował takie specyfiki jak Ceratec z Liqui Moly albo coś podobnego? Pomaga coś to w działaniu 1.4 TCe czy raczej nie używać bo zniszczy silnik, turbinę lub coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem już różne wynalazki - ceratec - wycisza pracę silnika i w zimie przy mrozach i długim postoju silnik odpala miękko. Dodatek z xado z fullerenami - w pracy silnika nie zaobserwowałem zmian. Przy aplikacji ceramizera spalanie na kilka tys km spadło o 0,2 l/100km.

Najważniejsze jest lać dobry olej i wymieniać go co 10-12 tys km. W przypadku Elfa i podobnych wymiany co jakieś 8 tys km (szczególnie jak ktoś jeździ w mieście). Mam znajomego który jeździ A4 1,9 tdi 130 KM na pompowtryskiwaczach - olej wymienia co 30 tys km bo "to dobry olej long life, który jest drogi i na pewno wytrzymałby jeszcze więcej, a silnik jest najlepszy jaki był w tym audi montowany". Przebieg ma powyżej 200 tys - robione turbo, wtryski i spalanie oleju na poziomie silników dwusuwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalVTS Ja dolewałem XADO : https://xado.pl/rewitalizanty/xado-1-stage-maximum i szczerze mówiąc to nie zauważyłem mega zmian, silnik chodził trochę ciszej ale bez  rewelacji. Według mnie nie warto (koszt ok. 160 zł), lepiej częściej zmieniać olej na coś lepszego niż ELF.

Co do Ceratec-a, może zaleję przy następnej wymianie oleju.

Edytowane przez trybik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  żadnych takich wynalazków nie stosuje i nie mam zamiaru żeby nie pogorszyć drożności kanałów olejowych - co nastąpi jak nie od razu to po czasie ,gdy drobiny zaczną się odrywać

od powierzchni do której przywarły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
W dniu 13.05.2018 o 20:18, trybik napisał:

@krzychu73 Dodatek XADO w 100% rozpuszcza się w ciepłym oleju więc nie ma szans żeby zakleił kanały olejowe.

Xado  to słaby dodatek - na szczęście nie szkodzi. Sprawdzony mam Ceramizer, regenerator, ceramizator.

Dawki w/w są gargantuiczne.

Szkoda, że ktoś kiedyś narobił tyle złego motodoktorami i teraz wielu użytkowników ma strach przed jakimikolwiek dodatkami do oleju a jednocześnie są wyznawcami teori: wymiana oleju co 10 tyś ale nie częściej niż co 2 lata; w skrzyni się nie wymienia; gaz do kuchenki, benzyna do zapalniczki i diesel musi kopcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!