Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szum w kabinie powyżej 80 km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Drodzy forumowicze,
Mam problem z pojawiającym się dźwiękiem w kabinie w mojej Megane III Coupe. Dźwięk jest raczej wysoki ale nie jest tak wysoki jak pisk. Dźwięk wyraźnie pojawia się powyżej 80-90 km/h przy oknie pasażera (jego intensywność zależy też czy i jak silny jest wiatr na zewnątrz) Jest nie do zniesienia powyżej 130. Co ciekawe zanika w momencie kiedy klima zostanie wyłączona (a właściwie cały nadmuch jest w pozycji OFF) lub zostanie ustawiona klima na obieg wewnętrzny. Dźwięk znika także jak uchyli się okno na choćby milimetr po prawej stronie (minimalna nieszczelność, nawet nie słychać żebym wiatr szumiał na zewnątrz) Byłem u mechanika i auto jest na 99 % nigdzie nie bite, gumy są w drzwiach w idealnym stanie, a za cholerę nie idzie znaleźć gdzie jest problem. 
Klima sprawdzona i jest z nią wszystko ok.  Zaczyna mi już brakować pomysłów co się z tym dzieje. Auto ma tak od momentu kiedy zostało kupione we Wrześniu. Podejrzewam, że problemem może być to, że auto jest za szczelne. Próbowałem znaleźć cokolwiek na ten temat i niestety się nie udało. Może ktoś z was ma jakieś pomysły lub udało mu się rozwiązać podobny problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem dodatkową uszczelkę, która nie pomogła, więc ją wyciągnąłem po próbach. Tak jak mówię jedyny sposób na zaradzenie problemowi to opuszczenie szyby o delikatny mm (rozszczelnienie wnętrza) lub wyłączenie obiegu powietrza/klimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to nie jest kwestia szczelności tylko nie szczelności właśnie. Otwierając szybę zmieniasz pewnie trochę ciśnienie w kabinie i powietrze inaczej po niej krąży. Podobnie z obiegiem zewnętrznym/wewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć takie uchylenie okna, że powyżej 90 km/h nie słychać szumu wiatru, a dodatkowo na tyle rozszczelnia ono samochód (zgadzam się tutaj z teorią Kolegi @pbet), że ów dźwięk znika. Jeśli to możliwe - dla potomnych - czy mógłbyś nagrać opisywane zjawisko (wraz z manipulacją oknem)? Rozumiem, że filtr kabinowy masz sprawdzony (czysty/zmieniony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Filtr kabinowy jest zmieniony na nówkę sztukę. Wszystkie uszczelki sprawdzone. Klima sprawdzona i nie ma z nią problemów. Jak znajdę chętnego pasażera to nagram film i wrzucę. Na gołe oko nie widać jakiejkolwiek wady na uszczelkach. Teoria o za szczelnym aucie jest wzięta od mechanika, który miał podobno taki przypadek i objawiało się to to podobno właśnie takimi świstami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma rzeczy niemożliwych ale nasze Megany nie należą do najlepiej wyizolowanych, czy uszczelnionych samochodów. Niestety takie diagnozy to często szukanie igły w stogu siana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzień Dobry ponownie,
Niestety dopiero teraz miałem możliwość złapania kogoś znajomego i skorzystania z możliwości operatorskich. Filmik niestety ma 80 mega więc wstawiam link do niego na Google Drive https://drive.google.com/open?id=1sNx8zjkYXbekPZu6-1eA9fYymatWGWJz. Generalnie od 30 sekundy jest tak, że: klima jest włączona, a ja otwieram okno po prostu robiąc to mega małe roszczelnienie o którym mówiłem, po czym je zamykam żeby wywołać ten dźwięk znowu. Nie wiem już jak to ugryźć bo mechanik twierdzi, że zrobił inspekcję klimy. Może ktoś z was pomoże.
@pbet Oznaczam bo mówiłeś, że to raczej nie jest możliwe :-) 

Edytowane przez koosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, flowgrid napisał:

Nie papuguj.

Szyberdachu nie mam więc niestety odpada. Ale mówię to, że jest cicho przy wyłączonej klimie po prostu mnie niesamowicie dziwi :/

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pbet napisał:

xx

Tego sie boje i właśnie sie zastanawiam czy iść już do ASO czy szukać fachury od kimy :/

 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!