Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szum w kabinie powyżej 80 km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Ale gwizd... oszaleć można

Ewidentnie ma to związek z kanałami nawiewowymi - obiegiem powietrza.
Jeszcze pytanie - bawiłeś się z mechanicznym zamykaniem kratek nawiewu (bez wyłączania klimy). Co będzie jak je pozamykasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się pod temat - u mnie też słychać lekki szum przy większych prędkościach.

Kolego LiszoGT, jeżeli mógłbyś pokazać gdzie i jakie dodatkowe uszczelki zamontowałeś w drzwiach to byłbym wdzięczny.

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Może kogoś zainteresuje co w końcu wyszło u mechanika. 

Chłopaki się zaparli i po demontażu tapicerki z obu par drzwi i mocnych paru godzinach spędzonych na testach, że to drzwi wyszło, że coś się poprawiło ale powyżej 120 km/h dalej była tragedia. Oddałem na gwarancję i wyszło, że z przodu drzwi podgięła się blacha bo jest za cienka montowana fabrycznie przez Renault i starczyło ją wyprostować do poprzedniego kształtu i nie ma problemu nawet przy 150. Zajęlo to chłopakom trochę ale znaleźli przyczynę i rozwiązanie. 

Jak konkretnie to zrobili i która blacha to jest dokładnie to nie powiem bo nie byłem przy naprawie i obchodzi mnie tylko, że problem się nie powtarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koosmaty Odpowiedź w stylu: Pochwale się, że ja już to mam zrobione. Nie wiem jak to chłopaki naprawili, ale naprawili i mnie to już nie drażni. I ogólnie mam to w tyłku jak to jest zrobione, ale ważne że u mnie jest zrobione.

 

Takie posty to można sobie darować bo one nic nie wnoszą poza tym, że pół forum wie, że "Ty to już masz zrobione" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek

dramatyzujesz. Masz przecież napisane wszystko jak na tacy. Podgięta blacha powodowała taki efekt. Rozbierz swoje drzwi jak ci też szumi i szukaj nieprawidłowości. 

 

@koosmaty

fajnie by było gdybyś napisał czy robiłeś to w ASO (jeżeli tak to którym) czy niezależnym zakładzie. Jakbyś podał namiar to @Silverek zadzwoniłby sobie i nie atakował cię na forum ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakbyś był przy naprawie albo naprawiał sam to pewnie tak. Wszyscy byliby ci wdzięczni. 

Ale kolega napisał wyraźnie. Nie był przy naprawie i przekazał info od mechaników. To cenna wskazówka dla tych których dotknie problem. Jest wyraźna wskazówka gdzie szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym trochę racji, ale cenniejsza byłaby wskazówka gdyby napisał, która to dokładnie blacha powoduje taki efekt. Mógł dopytać odbierając samochód skoro chciał się podzielić tą informacją na forum. Czyż nie mam racji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deku @Silverek
Tak jak napisałem nie byłem przy naprawie bo temat trwał jakiś tydzień. (Wyszły inne rzeczy przy okazji więc mieli co robić). Robiłem u gości w Auto Na Kawę we Wrocławiu i mogę ich szczerze polecić. Naprawdę dobrze zrobiona robota. ASO nie chciało się nawet podjąć tematu bo nie mieli terminów, a nawet jeśli to pewnie wyszłoby znacznie drożej. 
Blacha jest z przodu drzwi. Jak dokładnie ją mieli podgiąć i co tam zrobić nie wiem. Mechanik twierdził, że rozwiązanie problemu znalazł na jakimś forum bo nie chcieli odpuścić tematu, szczególnie po tym jak wyszło, że wybebeszenie drzwi z obu stron i nie rozwiązało problemu. Natomiast dziele się tą informacją bo w podobnych tematach i również tutaj, najczęściej padają informacje o uszczelkach, czy jakiś nieszczelnościach, a kwestia blachy może kogoś chociaż naprowadzić na to, że ten problem jest związany z czymś innym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie jest podobnie-świst ustępuje po rozszczelnieniu okna. Z tym że świst występuje także bez włączonego nawiewu przy drzwiach kierowcy i pasażera,  drzwi były robione - takie auto kupiłem. Mam założone uszczelki między drzwiami, drzwi dociągnięte. Mam pytanie : czy w miejscach gdzie jest wejście na śruby które przewidziane są na mocowanie bagażnika dachowego przy drzwiach przednich powinny byś jakieś zaślepki ?, może to też się przyczynia to tego " zabójczego świstu" ?.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!