Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oryginalne świece do 1.6 16V


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szykuję się do wymiany świec i tym razem chciałem zamówić przez internet żeby wyszło trochę taniej. Aktualnie mam NGK i planowałem kupić takie same ale przeszukując znany portal znalazłem taką aukcję http://allegro.pl/oe-renault-swiece-renault-megane-iii-1-6-16v-2-0t-i5879857131.html

I mając taką opcję chyba lepiej kupić oryginalne tylko cena jest podejrzanie niska, w serwisie z tego co słyszałem komplet kosztuje ponad 100 zł, co o tym sądzicie?

Megane III ph I, 1.6 16V 110KM z LPG

Pozdrawiam

Edytowane przez silentthunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ASO zaleca co 60k lub 4 lata także niezbyt pomogłeś :) Ja się zastanawiam czy zmieniać po 2 latach i 25k od ostatniej wymiany. Nie mam za dużo czasu na myślenie bo muszę zamówić zestaw serwisowy i nie wiem czy brać ze świecami czy bez, a serwis mam umówiony na przyszła sobotę.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pbet napisał:

ASO zaleca co 60k lub 5 lat.

Skoro nie wymieniasz ich samemu, a rok spokojnie na nich przejeździsz to nie  inwestuj na zapas. Ostatecznie taką wymianę zawsze można zrobić w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie między zestawem serwisowym z i bez świec to 58 zł. ASO za wymianę weźmie około 50 zł. Chyba wymienię bo czytam w necie, że tak co 30k się powinno, a one mają już 25k. Nie zbiednieję, a sumienie będę miał spokojne :) Poproszę by oddali mi stare świece to zobaczymy jak będą wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pbet napisał:

Czy uważacie, że po 2 latach i 25 000 km warto wymienić już świece czy to będzie za wcześnie i zbędny wydatek?

Dla mnie bez sensu, całkowicie zbędny wydatek. Po takim przebiegu to sprawdza się stan świec,a nie wymienia. Chyba, że któraś ze świec niedomaga.

  Tym bardziej, że dbasz o auto, nie żyłujesz, jeździsz raczej delikatnie.

Kup lepiej krem na twarz, albo dołóż i kup wodę toaletową, zainwestuj w siebie, zaproś kogoś na kawę... :)  oczywiście żart.

Zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lelupi ewentualna wymiana tych świec nie spowoduje, że będę musiał sobie czegoś odmówić. Kremu do twarzy nie używam, niczego sobie nie żałuję ale dzięki za troskę :) Nie o kasie tu rozmawiamy. Tego kryterium nie bierzmy proszę pod uwagę.

Wracając do tematu. Swój post napisałem ponieważ powszechna w necie na stronach motoryzacyjnych jest opinia, że świece powinno się wymieniać co 30k km. Interwały ASO przewidują 4 lata lub 60k km. Wszędzie piszemy, że interwały ASO są z d... wzięte i warto je skracać (oleje, filtry, rozrządy, płyn hamulcowy, itd.) więc dla świec chyba też ta zasada obowiązuje? To byłaby mniej więcej połowa interwału zalecanego przez ASO.

W związku z tym się zastanawiam. Co do sprawdzenia stanu świec to może i można to zrobić lecz ja nie potrafię, a nawet jeśli to proste to nigdy tego nie robiłem więc mogę się mylić w ocenie. Nie mam też klucza do świec i póki co nie chcę  wchodzić w jego posiadanie. Dodatkowo nawet jak będzie "ok" to za chwilę może nie być. Jak pewnie wiesz, bo wielokrotnie o tym pisałem, ja Megi używam w weekendy i dni wolne od pracy. Na codzień jeździ nią moja żona. Dlaczego zastanawiam się na zapas?

1) Żeby uniknąć telefonu od żony w tygodniu gdy jestem daleko od domu lub w delegacji i nie mogę jej pomóc, że auto dziwnie chodzi i nie wie co ma robić.

2) Żeby nie tracić czasu (którego nie mam) na wizyty u mechaników w okresie między przeglądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!