Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszkodzona tylna sonda lambda


Banan3xL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam,

 

kontynuuje doszkalanie się z mojej pierwszej Renault Megane III. :-)

Wczoraj u mechanika podpięliśmy samochód pod OBDII (cały czas świecił się błąd aby skontrolować układ wydechodwy).

Odczyt kodów wskazuje na uszkodzenie tylnej (czy tam dolnej) sondy lambda. Sprawdziłem na allegro Boscha, pasująca pod mój model, kosztuje 180zł.

Nie są to duże pieniądze, ale jako, że się poprostu nie znam i "uczę" się samochodów mam trzy pytania:

  1. Czy ma znaczenie jaka sonda lambda uległa uszkodzeniu tylna/ przednia i czy w związku z tym muszę kupić jakąś konkretną tylną sonde lambda (strzelam, ze obie są takie same ale bezpieczniej zapytać).
  2. Czy ktoś może polecić jakiś zamiennik?
  3. Czy miał ktoś podobny problem i czy może problem nie jest akurat w konkretnej sondzie lambda, a gdzie indziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystnie, to sonda dedykowana, czyli takiego producenta jak w aucie;

- jest markowa,

- ma gotową wtyczkę,

- długo posłuży,

- uniwersalną sondę nie polecam, ma małą trwałość, wprowadza błędy, musisz odzyskać starą wtyczkę.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Teraz dam radę jakoś sprawdzić jaka sonda lambda była montowana oryginalnie w Megane 3 bez wjazdu na podnośnik?

Edit: pogrzebałem i wydaje mi się, że to ta 0258006990 Boscha.

Doradźcie, czy warto kupować sonde używaną?

Edytowane przez Banan3xL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, onomatopeja napisał:

Dopiero oryginalna używana sonda dała rady.

Już starożytni rzymianie znali zasadę ;

- stare to dobre są; skrzypce i wino.

Na pewien czas posłuży.Poczytaj; Problemy z zapalaniem i nierówną pracą silnika z ZI,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2018 o 15:12, Banan3xL napisał:

czy warto kupować sonde używaną?

Tak warto ze względu na różnicę w cenie (ale wtedy oryginalną, nie zamiennik), kup z gwarancją rozruchową. Jak będzie dobra to co za różnica. W kilkuletnim aucie też jest już używana sonda i jak działa, to jej nikt nie wymienia na nową :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!