Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Grandtour 1.6 110KM


kede86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość po prostu zdał sobie sprawę że wystawił auto za chore pieniądze i co dziennie zrzucając cene badał rynek, czasem ludzie mają takie chore pomysły :-)

Ja w zeszłym roku sprzedawałem auto w idealnym stanie i świetnej konfiguracji wyposażenia i miałem podobny problem, wystawiłem w cenie adekwatnej do auta i okazało się że to najdroższe auto z tego rocznika :-) trzeba było trochę zjechać z ceny żeby dopasować się do chorych polskich reali :-D a dodam że jestem o wielu lat handlowcem więc na sprzedaży się trochę znam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lordboss wiele jest prawdy w tym co napisałeś. W końcu każdy z nas inaczej postrzega wartość swojego auta i często jest ona inna niż rynkowa, ale ten jegomość lekko przesadził wyceniając 5letnie auto z przebiegiem 75kkm na prawie 40 000 zł podczas gdy nowe kosztowało pewnie niewiele ponad 60 000 zł. Jakby zaczął od ceny obecnej czyli 36,5 do lekkiej negocjacji to już dawno ogłoszenie byłoby nieaktualne. Teraz po zmianie pewnie też dość szybko sprzeda.

A propos handlowania to handlujemy wszyscy. Ty, ja, @konwil i pewnie wielu innych na tym forum tylko każdy na swój sposób i pewnie innym produktem :-) Oby z większymi sukcesami i lepszym odbiorem przez klienta niż w omawianym przykładzie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zarejestrowany, przegląd zrobiony, ubezpieczenie załatwione:-D

 

We wtorek rano wchodzę na allegro i widzę nową ofertę, szybki telefon wypytanie o szczegóły i umówienie na spotkanie następnego dnia.

W miedzy czasie załatwiłem wizytę w ASO. Środa - urlop na żądanie i jazda 270km do Łodzi. Na miejscu melduję się o 14:00, oględziny samochodu, które wypadają bardzo dobrze. Następnie o 15 sprawdzenie samochodu w ASO (400zł <czerwona>).

 

Samochód:

- Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 110KM Limited + pakiet Easy 3

- rok 2015

- przebieg 39400

- gwarancja 4 lata lub 60 000km

- kolor biały

- kupiony od osoby prywatnej

- opon zimowych brak

- cena 42 000

- zdjęcia jak zrobię

 

Na przeglądzie w ASO wyszło:

- do wymiany płyn hamulcowy

- brak III stopu (jest jakiś osobny bezpiecznik od tego stopu?)

- nieszczelny tłumik tylny - gwarancja chyba tego nie obejmuje? (w ASO powiedział, że jest szansa zrobienia tego w ramach gwarancji, ale nie chce mi się w to wierzyć)

- na komputerze wyszły dwa błędy według ASO oba są od tego światła stop, ale nie mam do nich zaufania, może ktoś coś wie na ten temat?

 

Do zrobienia mam przegląd po 3 latach( 40 000km), ktoś wie co ten przegląd obejmuje?

 

Ogólnie jestem strasznie niezadowolony z wizyty ASO. Skasowali 400zł a o wszystkie informacje trzeba było się prosić.

Nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z ASO, ale jeśli tak samo będę wyglądać wizyty u Pietrzaka( tam się wybieram) to na jednej wizycie się skończy.

 

 

WP_20180526_14_11_51_Pro.jpg

Edytowane przez kede86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kede86 czekamy na jakieś fotki.

7 godzin temu, kede86 napisał:

Samochód zarejestrowany, przegląd zrobiony, ubezpieczenie załatwione:-D

Przegląd? Powiedz coś więcej. Jakie pochodzenie itp. Brałeś AC? Na ile TU wyceniło auto?

7 godzin temu, kede86 napisał:

Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 110KM Limited + pakiet Easy 3

- rok 2015

- przebieg 39400

- gwarancja 4 lata lub 60 000km

- kolor biały

- kupiony od osoby prywatnej

- opon zimowych brak

- cena 42 000

Dobra cena. Uczciwa. Podobna do mojej tylko przebieg miałem ciut większy. Widać te auta 2,5-3 letnie są tyle warte. Choć ja dostałem jeszcze felgi z czujnikami i oponami ale opony wywaliłem przed nadejściem większego ataku zimy bo po 1 były marki Dębica, a po 2 jak się później okazało były dużo starsze od auta.

7 godzin temu, kede86 napisał:

Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 110KM Limited + pakiet Easy 3

- kolor biały

Biały z ciemną szybą i czarnymi lusterkami + chromy... to musi dobrze wyglądać :-)

7 godzin temu, kede86 napisał:

Na przeglądzie w ASO wyszło:

- do wymiany płyn hamulcowy

Zaleca się co 3 lata. Na szczęście koszty niewielkie.

7 godzin temu, kede86 napisał:

- nieszczelny tłumik tylny - gwarancja chyba tego nie obejmuje? (w ASO powiedział, że jest szansa zrobienia tego w ramach gwarancji, ale nie chce mi się w to wierzyć)

A dlaczego ma nie obejmować? Poczytaj warunki Formuła Non Stop. Są tam jakieś wyłączenia/ograniczenia ale nie wydaje mi się. Dziwi mnie, że jest nieszczelność, której być nie powinno.

7 godzin temu, kede86 napisał:

- brak III stopu (jest jakiś osobny bezpiecznik od tego stopu?)

Wg instrukcji jest jeden bezpiecznik od świateł STOP. Numer 2, 10A.

7 godzin temu, kede86 napisał:

Do zrobienia mam przegląd po 3 latach( 40 000km), ktoś wie co ten przegląd obejmuje?

Jest serwis A i serwis B. Tu masz rozpisane.

<czerwona> jakie to ASO? Cena wysoka, standard badziewny:

7 godzin temu, kede86 napisał:

Ogólnie jestem strasznie niezadowolony z wizyty ASO. Skasowali 400zł a o wszystkie informacje trzeba było się prosić.

Nijak nie pasuje to do opisu dealera RRG z Warszawy. Dostałeś jakiś raport po tej wizycie?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd rejestracyjny po 3 latach. Przegląd i ubezpieczenie miałem do jutra.

Salon PL, pierwszy właściciel. TU wyceniło samochód na 41tys.

Pozostałe światła STOP działają czyli to nie będzie bezpiecznik.

ASO Jaszpol w Zgierzu. Dostałem listę co było sprawdzane i co trzeba zrobić.

Po niedzieli umówię się do ASO na przegląd i dopytam o gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym trzecim stopem, to nie jest zepsuty czujnik przy pedale hamulca? W Meganie II tak się to mniej więcej objawia (w sensie, że taka usterka). Gratulacje, fajne autko. U Pietrzaka kupowałem, ale tylko kupowałem (komis przydilerski), niemniej wg ocen z Internetu - jest tam o niebo lepiej niż np. w ASO w Krakowie, w którym bywam... Ciężko tu coś powiedzieć, trzeba samemu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta nawet nie zwrócił uwagi, że nie ma trzeciego stopu. Tak mierzyli lakier.

Po niedzieli umówię się do Pietrzaka na przegląd i mam nadzieję, że to ogarną.

Od wymiany oleju mija 15tys km i chciałbym go wymienić razem z filtrami. Lepiej samemu dostarczyć do ASO olej i filtry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!