Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

x

Orientuje się ktoś gdzie (i czy w ogóle) w silniku 2.0 CVT 140KM znajduje się silniczek krokowy?

Serwisówka chyba milczy na ten temat, chyba że silniczek ten ma inne angielskie nazewnictwo niż "stepper motor".

Jeżeli go nie ma - dlaczego? Co przejmuje jego funkcje?

x

Dzisiaj na zwykłym badaniu spalin serwisant trzymał silnik na 3000 obrotów przez jakiś czas by zrobić badanie, po czym odpuścił pedał gazu a obroty zostały na poziomie 3000 obr :). Przygazowanie skutkowało wzrostem obrotów, które po odpuszczeniu gazu wracały do "zapamiętanych" 3000. Tylko zgaszenie silnika lub przełączenie skrzyni z pozycji "P" na cokolwiek innego powoduje spadek do normalnych ~700 obrotów. Zdarzyło mi się to już trzeci raz, tj. przytrzymanie obrotów na jałowym przez dłuższy czas powoduje ich zostanie na tym poziomie. W normalnym użytkowaniu też mam mały problem z obrotami (gdy silnik zimny obroty po załączeniu auta wynoszą ok 1000, dopiero wbicie innej pozycji niż "P" normuje obroty do 700) (w czasie jazdy na zimnym przez pierwsze kilkaset metrów przyspieszania obroty potrafią na jakąś sekundę nagle spaść by wzrosnąć do adekwatnych) (przy zatrzymywaniu auta przed światłami obroty potrafią na chwilę spaść do ok 400 by po sekundzie unormować się na 700)...

x

Korci mnie by podmienić przepustnicę, bo coś mi podpowiada, że może to ona się kończy?

No chyba, że jednak jest gdzieś silniczek krokowy w tym modelu?

x

CLIP nie pokazuje błędów.

Model ten mnie zdumiewa, bo brak w nim podstawowych rzeczy jak chociażby przepływki... EGR'a pewnie też próżno szukać :).

x

Pozdrawiam.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!