Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wydechowy - polecany mechanik


pekalag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Megane 3 - 2012 rok 1,5 dCi 110 KM

W trasie pojawił mi się błąd skontroluj układ wydechowy. Po podłączeniu do komputera wyszły 2 błędy P0380, i P0202 - nie można tego skasować

Samochód odpala i jeździ bez zarzutów.

Wcześniej kilka tygodni pojawiła mi się usterka klimatyzacji tzn. klima działa dobrze przez 20-30 minut potem nawiew stopniowo słabnie aż prawie wogóle nie ma nawiewiu, po wyłączeniu klimy na 2 minuty i włączeniu ponownie klima działa z pełną mocą kilkanaście minut. Awaria "skontroluj układ wydechowy" pojawiła się w momencie gdy klimatyzacja słabła i wyłączyłem ją i ponownie włączyłem. Do fachowca od klimy udało mi się umówić za ponad tydzień. Czy te dwie sprawy mogą mieć coś wspólnego, czy to przypadek ??

Może ktoś polecić jakiegoś mechanika w Rzeszowie lub okolicach, który zajmie się tą sprawą w miarę sprawnie.

Dziękuję

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2018 o 19:48, aniewa napisał:

Nie papuguj.

Ja wiem że to wróżenie ale powiedz mi jak to widzisz 0202 co z tym robić ?, chciałbym wiedzieć jak to rozwiązać kompleksowo, koszty ? na co zwrócić uwagę ? jak masz wiedzę na ten temat proszę Cię o opinię - nie chcę ASO bo już przy kilku autach naciągali jak szaleni. Dzięki.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bląd P0202, może oznaczać;

a/ uszkodzona cewka wtryskiwacza,

b/ albo wiązka do niego,

c/ albo połączenie przy komputerze wtrysku,

d/ albo uszkodzony komputer wtrysku.

Najtaniej wyjdzie zamiana wtryskiwaczy miejscami i sprawdzenie czy błąd wędruje za wtryskiwaczem, czy pozostaje w tym samym miejscu.

Odnośnie klimatyzacji ; warto sprawdzić czy nie masz " Zbyt małą ilość czynnika w układzie klimatyzacji "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Posiadam Megane 1.5dci 110KM 2011 rok automat i w dniu wczorajszym jadąc do pracy wyświetlił się komunikat "skontroluj układ wydechowy" + kontrolka silnika + serwis.

Zanim to nastąpiło próbowałem uruchomić klimatyzację, włączając i wyłączając kilkukrotnie. Klimatyzacja nie działała w moim aucie ponieważ było mało czynnika w układzie.

Z klimatyzacją sprawa załatwiona pojechałem do serwisu i wszystko działa jak należy, jednak pozostał ten nieszczęsny komunikat na desce.

Dzisiaj planuje skasować błąd i czekać co będzie dalej.

Moje pytanie: czy to tylko zbieg okoliczności, czy jednak ma to związek z klimatyzacją i ktoś to rozwiązał?

Edytowane przez Multimati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc skasować błąd miałem na myśli podłączenie się przez zwykły obd2 na bluetooth. Jeżeli błąd powróci (oby nie :-)) to wtedy zapewne zdecyduje się na profesjonalny odczyt.

W tej chwili deska wyczyszczona a co będzie dalej to czas pokaże.

 

 

Screenshot_20180531-192804_Torque (Lite).jpg

Screenshot_20180531-192946_Torque (Lite).jpg

Screenshot_20180531-192923_Torque (Lite).jpg

Edytowane przez Multimati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!