Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup drugiej MEGANY - megane III


rasta9500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, otóż zacznę od małego nakreślenia swojej sytuacji. Jestem szczęśliwym posiadaczem Megane IphII z 2002r od 8 lat - szczęśliwym dlatego, że jeżeli już nawaliła to potrafiłem sobie sam poradzić z jej "fochami". Nadmienię, że silnik 1.9 dCi. Odłożyłem trochę gotówki ( +/- 20 kafli - dużo nie dużo :( ) i chciałbym przejść o level wyżej można powiedzieć, że nawet o 2 wyżej, ponieważ interesuje się wersją III . 

Z racji tego, że jestem mega zadowolony z obecnego silnika ( podsumowując obecny przebieg to 350tyś - nadal rośnie , spalało różne jakościowo paliwo ) generalnie złego słowa nie dam na niego powiedzieć, do tej pory nawet dymka nie puści ( wcale nie koloryzuję ) a nie dbałem o nią przesadnie, czasem +/- 6tyś zapominałem wymienić olej - ale tu nie ma co się chwalić. Wracając do tematu chciałbym zakupić Renault Megane III z silnikiem 1.9 dCi 130km co o nim sądzicie ? Jakimi przebiegami się interesować ( wiem, że jak najniższymi :-) ) tylko chodzi o to czy z przebiegiem 250tyś auto jest jeszcze coś wartę ? Czy ten model silnika jest jakoś przesadnie wrażliwe na paliwo ? Czy jest wytrzymały tzn. gdyby poprzedni właściciel traktował to auto tak jak ja swoje od pewnego czasu czy jest duża szansa, że to jest szmelc ? Na co uważać przy zakupie ? Może ktoś z Was ma na sprzedaż ? 

Zapewne ktoś mi zaraz odpiszę, że mam szukać w internecie... ale, że lubię rozmawiać i obcować z ludźmi :-) wole sam zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie chce 1.5 - nie neguję tego silnika tym, że wiem że są problemy z panewkami a swoją drogą 310tyś to za dużo jak na ten silnik. Sam widzę i wiem jak wygląda samochód z takim przebiegiem nic nie jest wieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz zadbany egzemplarz to przebieg może być większy, ale ogólnie kupując prawie 10 letniego diesla nigdy nie będziesz mieć pewności czy jest w 100%ok. Ten silnik powinien zrobić 300tyś km i więcej bez problemu ale jeżeli chodzi o osprzęt to zależy tylko od poprzenich użytkowników bo zarówno dwumasę  jak i turbo można szybko zabić w każdym aucie.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, jak bym skręcił licznik do 150 tys, to bym był posądzony za stosowanie cen dumpingowych, jak bym chciał za moją 9 letnią Megi 3 dci 1.5 np. 10 tys zł.

Choć jak ktoś by nalegał, to mogę go skręcić, bo Polacy lubią być oszukiwani.

Ba, nawet się tym chwalą że kupili auto z minimalnym przebiegiem . :-)

 

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!