Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd P2502 Nierówna niskie obroty podczas uruchomiania silnika.


MEGI-MAX

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, MEGI-MAX napisał:

X

Napisałeś że alternator był na stanowisku - od razu by wyszlo niedobrane regulatora do twornika - wprowadziłes wszystkich w blad.:-)

Kolejny raz by wyszło po podłączeniu oscyloskopu, jako uszkodzenie uzwojenia twornika.

Napisałem Ci, że ładowanie ok, bo takie było, ale kosztem dużego obciążenia mechanicznego.

Nawet "zawodowi wymieniacze" popełniają te same bledy i później rozkładają ręce, ale zdarzają się też inne usterki w alternatorach, których skutek jest podobny.

Ciężko jest komuś pomóc w formie pisemnej, tym bardziej, że błąd mówił o niedostosowaniu napięcia wytworzonego do obrotów silnika.

O popiskiwaniu paska napisałeś na koncu, a to było adekwatne do bledu.

Pierwsze co skojarzyłem to uszkodzony naprezacz paska, ale nawet to rzadko dzieje się latem.

Andrzej opisal sterowania alternatorów robiąc przegląd wszystkich Megane dochodząc nawet do sprzężenia zwrotnego wypełnienia prostokątnego z najnowszych Audi, ale wiem, że na myśli miał procentowa obciążalność, która kalkulator wylicza sztucznie.

Napięcie ładowania zależy od rezystancji wewnętrznej akumulatora. Oczywiście są to wewnętrzne połączenia mechaniczne jak i połączenia chemiczne . Wiele w tym jest wspólnego z temperaturą elektrolitu.

Latem przewodność wzrasta, jak też dysponujemy pełna pojemnością, a wtedy napięcie ładowania maleje. Przyjęto, że najniższe napięcie ładowania jest 13,76V dla klasycznego nowego Aku w temperaturze 20 stopni.

Jest to "tzw konserwujące", przy którym plynie minimalny prąd.

Myślę, że tyle wystarczy.

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam podobny problem ( a może ten sam). Po odpaleniu na ciepłym obroty spadają i czasem samochód zgaśnie. Czasem się wyratuje i ustabilizuje obroty. Zauważyłem ze poprzedni właściciel zmieniał alternator bo jest na nim zapis markerem "megane 1.9 dci". Czy muszę wymienić cały alternator czy wystarczy regulator napięcia, a może rolkę  ? Może mi ktoś podesłać numery jakie powinien mieć poprawny alternator ?

Megane II ph2 2.0 F4R

 

Na alledrogo widzę że ten alternator wystepuje jako jeden do 1.9dci i 2.0 16V

Edytowane przez guciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator był na stanowisku i nie stwierdzono żadnej usterki. Ładowanie 14.2 v , myślę że chodzi tutaj o to że regulator powinien być oryginalny. Ja zakupiłem dwa regulatory z różnych firm które dają takie same objawy.....na oryginale wszystko pracuje bez zarzutu. Będę to obserwował i dam znać czy coś się zmienia. Numer alternatora Valeo TG11C049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guciol .

Jeżeli jesteś po zakupie auta, to należy w pierwszej kolejności; 

 - wymienić rozrząd,

-  wymienić świece zapłonowe,

-  skontrolować cewki,

-  przeczyścić układ dolotowy ; szczególnie przepustnicę i map sensor,

- wymienić  filtr powietrza, oleju + olej.

Jeżeli po tych czynnościach nadal będziesz miał problemy z obrotami to należy zainteresować się alternatorem.

Faktycznie ; dla 2,0 16V  i 1,9 dci /120 KM  -  alternator jest taki sam z tym że ;

  - dla 1,9 dci  alternator musi być z kołem pasowym ze sprzęgłem jednokierunkowym.

Warto poczytać ; Problemy z zapalaniem i nierówną pracą silnika z ZI,

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem ponad pół roku temu ale jeździ nim żona.

Rozrzad wymieniany 15 tys temu, świece 3 tys,  cewki podmieniane OK,  przepustnica czyszczona, filtr powietrza, oleju i olej zrobione. Musze zobaczyć na mapsensor jeszcze. Dziś sprawdzę ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guciol czy takie objawy miałeś od samego początku? Jakie obroty masz po odpaleniu? Na zimnym silniku jak przebiega praca..... schodzi z ssania i stabilizuje sie?

Sprawdź jakie błędy zapisały się w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie wiem czy od początku ponieważ samochodem żona wozi dzieciaka do przedszkola i najczęściej samochód był jeżdżony na zimno. Dopiero od wiosny zaczęła więcej jeździć i zwróciła uwagę że samochód jej czasem gaśnie po odpaleniu na ciepłym (np. pod sklepem po ok5-10 min od zgaszenia). Zdarza się ze ok 1 na 5 odpaleń zgaśnie albo spadną obroty a pozostałe odpalenia są ok.

Na zimnym normalnie schodzi z obrotów.

Wczoraj zdemontowałem MAP sensor i było w nim trochę oleju. Przepłukałem go WD-40, zobaczymy czy pomoże.

Napięcie ładowania z ELMa po odpaleniu 13.8-13.9  i po chwili (ok 5sek) wzrasta do 14.3-14.4. Zmierzę jeszcze voltomierzem.

Błędów na ELM-ie nie ma żadnych. Może w weekend uda mi się do clipa podpiąć to sprawdzę dokładnie.

Narazie po czyszczenia MAPa musi pojeździć czy coś to dało.

 

Odczyt z ELM - 99kPa zgaszony, 35kPa zapalony na wolnych obrotach - wyglada ze ok.

Edytowane przez guciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guciol ;

Warto sprawdzić ;

  -   czystość styków czujnika temperatury płynu chłodzącego,

  -   stan zaworu odmy olejowej ( stan membrany ) i drożność połączeń.

 Dobrze by było dać od czasu do czasu po garach na wysokich obrotach, bo z opisu wynika,

 że przeważa jazda miejska i na krótkich dystansach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu nim jeżdze wiec jest przedmuchiwany (A4 Krakow Tarnow).

Wszystkie styki były sprawdzane, temperatura odczytywana przez silnik jest prawidlowa (sprawdzane na CLIPie)

Sprawdzę jeszcze odme - czy dawała by jakieś oznaki w normalnej jeździe ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, guciol napisał:

Wczoraj zdemontowałem MAP sensor i było w nim trochę oleju.

KZFR lubi wysoki poziom oleju w misce i olej raczej 5W40.

Koło pasowe z amortyzatorem gumowym,  ( jak pisałem wcześniej ) trzeba na niego uważać bo może narobić " bigosu ". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, guciol napisał:

Wszystkie styki były sprawdzane, temperatura odczytywana przez silnik jest prawidlowa (sprawdzane na CLIPie)

Żadnych błędów w komputerze silnika? 

Po kilkudniowej obserwacji mogę chyba stwierdzić że problem został rozwiązany....Obroty silnika są wzorcowe ,  mam nadzieję że tak pozostanie....

Dziękuję wszystkim którzy próbowali mi pomóc i naprowadzić na jakiś trop..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wczoraj i na clipie żadnych bledów.

U mnie odpala odpala 5 razy ok (obroty stabilne) a 1 zgasnie lub trzeba dodac gazu zeby nie zgals, co zauwazylem jeszcze to jak odpalalem pod rzad 10 razy to zawsze ok.

Najczesciej jak cieply i po krotkich zakupach czyli jak odstoi 10 min to jest problem. Wrzuce teraz woltomierz w zapalniczke i bede obserwowal to ladowanie.

Jak dojde do jakichs wnioskow to bede pisal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!