Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.9 dci kombi - pomoc przy zakupie


Andrew7374

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna Renault Megane II 1.9 dci 120KM ,wersja kombi Luxe Privilage z klimatronikiem. Auto rok 2004 ,skrzynia 6 biegowa . Auto pochodzi od zaufanej osoby mojej zaufanej osoby :-D Właściciel jest mechanikiem, auto u niego od 2015r. ,jest 2 właścicielem i wszystko co robił robił sam dla siebie, więc twierdzi ,że porządnie. Mam listę rzeczy które wymieniał:

2015r:

-rurki od turbiny- smarowanie od silnika do turbiny

2016r:

-rozrząd

-uszczelniacze

-koło na wale korbowym

-wałek rozrządu na wale korbowym

-koło pasowe

- sprzęgło LUCA

-łożysko wyciskane RENAULT

-olej+filtry

-pasek napędzający alternator/klime + napinacz paska wielorowkowego + rolka

2017r maj:

-uszczelka pod głowicą, głowica do regeneracji, wymiana 8 zaworów (bo wytarte) + prowadnice

2018r kwiecień:

-tulejki na wahaczach

-czujnik ciśnienia przy klimie (przy chłodnicy klimy)

-filtr paliwa

 

Przebieg 2013kkm.  Sprawdzał gdy kupował u kogoś i stwierdzili ,że nie kręcony. Właściciel od 2016r zrobił od wymiany rozrządu 18kkm, od wymiany oleju+filtrów 8kkm. Jeździł tylko na krótkich trasach z domu do teściowej/z powrotem trasa 11km w dwie strony. Auto sprzedaję ,bo kupił Scenica 7os. Generalnie wydaję się kompetentny i prawdomówny. Cena na jaką się umówiliśmy- 7500zł. 

 

Auto jadę odebrać w niedzielę, ale...pytanie do was - czy to auto jest warte tych pieniędzy? Jestem na 3 roku studiów, od lipca rozpoczynam prace wakacyjną, od października już na stałe w Krakowie - więc jakaś kasa na ewentualne naprawy będzie. Niestety sam nie znam się zbyt na autach, auto będzie moim drugim. Dzięki z góry za pomoc. 

 

PS: W załączniku wstawiam poglądowe fotki.

PS2: Niestety nie wiem czy to phI czy phII :( 

reno1.jpg

reno2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andrew7374 napisał:

-uszczelka pod głowicą, głowica do regeneracji, wymiana 8 zaworów (bo wytarte) + prowadnice

2018r kwiecień:

wymiana 8 zaworów -to świadczy o wcześniejszym użytkowniku lub dwukrotnie większego przebiegu.

Dopytaj się o średnie spalanie, a poznasz stan samego silnika. Olej należy wymieniać max do 15tkm. Ile jego  łyka w międzyczasie?

Ta wersja ma HF - wszystko działa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to phI czyli wersja przedliftowa - jeżeli myślisz na poważnie nad Dieslem na twoim miejscu szukałbym wersji poliftowej czyli od 2006-2009.
Na drugim zdj widać że coś nie tak z tylną wycieraczką - opadnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecił Ci go kolega, który zna tego mechanika. Pytanie czy Ty go znasz?

Dla Twojego bezpieczeństwa podchodź do tego zakupu jak byś kupował od obcej osoby.

Najlepiej zobacz kilka samochodów żeby mieć porównanie.

Jeżeli robisz mało kilometrów to lepiej wybierz wersję z silnikiem benzynowym.

Auta z polecenia od kolegi kolegi źle mi się kojarzą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie pokazywał z komputera pokładowego na poziomie 6-7l . Oleju mówi że nie bierze w ogóle. Co do HF - szczerze mówiąc nie wiem ,bo dowiedziałem się że coś takiego istnieje dopiero w internecie po oględzinach.

Różnią się bardzo silnikowo? Problem w tym że chciałbym się zamknąć do 10 tys.

Starszy ,dobry znajomy ,który też zna się na autach i na minę by mnie nie wprowadził.

Co do kilometrów - w lipcu jadę nim za granice i będzie robione dziennie koło 30km (nie licząc trasy). Natomiast od października w Krakowie będzie raczej służył żeby gdzieś wieczorem skoczyć + zjechać na weekend do domu (150km w 1 strone).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są delikatne sprawy, a znajomy nie wejdzie do samochodu i nie zagwarantuje Ci że coś się nie sypnie po zakupie. Tym bardziej że to nie jego wóz.

Musisz mieć świadomość że to 7,5 tyś to dopiero początek. 

Zobacz ile było już wymienione w krótkim czasie, nie ma słowa o turbinie, wtryskiwaczach, pompie itd.

Przy tym przebiegu podejmujesz już ryzyko i musisz mieć tego świadomość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrew7374 napisał:

Różnią się bardzo silnikowo?

Tak, różnią się osprzętem. Silniki dCi po 2006 są poprawione i zdecydowanie mniej złego się o nich słyszy.

1 godzinę temu, Andrew7374 napisał:

Problem w tym że chciałbym się zamknąć do 10 tys.

Jeśli tak, to jednak szukałbym innego samochodu. I chyba faktycznie raczej z silnikiem benzynowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrew7374 napisał:

Natomiast od października w Krakowie będzie raczej służył żeby gdzieś wieczorem skoczyć + zjechać na weekend do domu (150km w 1 strone).

Celuj w benzynę;  1,4 ; 1,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak miałem nadzieję, że mnie upewnicie w tej decyzji.. zmiana koncepcji jest bardziej problematyczna :-D A tak na serio, dziękuje bardzo. Chyba w takim razie odpuszczę tą meganke. Moglibyście zarzucić jakieś przykłady tych benzyniaków?

 

Edit:  Pojawiła się opcja sprawdzenia auta przez podpięcie kompa.. Ponoć można tam sprawdzić stan wtrysków i turbo. W sytuacji gdy są w dobrym stanie to kupno staje się opłacalne? Czy oprócz tego są jeszcze jakieś rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę?

Edytowane przez Andrew7374
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!