Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda stojąca w okolicy podszybia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od pewnego czasu zauważyłem (a raczej usłyszałem) w moim Fluence w czasie skrętów ze gdzieś pod przednią szyba chlupie woda - przelewa się z prawej na lewą stronę

i wylewa się gdzieś  w okolicach po boków tunelu spływając pod nogi na gumowe dywaniki tak jak to widać na załączonych dwóch ostatnich zdjęciach. (strona kierowcy i pasażera) Zajrzałem pod maskę żeby znaleźć ewentualną przyczynę problemu ale na pierwszy rzut oka nic nie widać. (3 pierwsze fotki pod maską: prawa, środek, lewa)

 

Gdzie szukać przyczyny? Zapchany jakiś odpływ? Wada konstrukcyjna? Od czego zacząć poszukiwania?

Jeśli potrzeba mogę wrzucić więcej zdjęć wybranych miejsc.

Jeżdżę samochodem około 9 miesięcy i od czasu zakupu nie było tego problemu  nawet w zimę i jesień przy największych opadach - problem pojawił się może tydzień temu.

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Pozdrawiam
--

Artur Dębski

http://blogit.one.pl

2018-06-27 07.37.50.jpg

2018-06-27 07.37.54.jpg

2018-06-27 07.37.58.jpg

2018-06-27 07.38.22.jpg

2018-06-27 07.38.41.jpg

Edytowane przez arturdebski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij wycieraczki, podszybie i przepchaj otwory po obu stronach uszczelnione dziwną uszczelką z klapką wciskaną do wewnątrz.

 

 

@pbet - zauważyłeś, że niby to Fluence a kapturki na śruby są, kapturki na wycieraczki są, rynienka jest.... nie skończy mnie zadziwiać Renault...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2018 o 09:53, deku napisał:

Ściągnij wycieraczki, podszybie i przepchaj otwory po obu stronach uszczelnione dziwną uszczelką z klapką wciskaną do wewnątrz.

 

 

@pbet - zauważyłeś, że niby to Fluence a kapturki na śruby są, kapturki na wycieraczki są, rynienka jest.... nie skończy mnie zadziwiać Renault...

 

@deku wystarczą wycieraczki i podszybie? - widziałem jakieś video Scenica na YT i tam jeszcze silniczek trzeba było zdemontować i coś dodatkowo, nie widzę vido z demontażem podszybia w Megane ||| / Fluence

Co masz na myśli: "@pbet - zauważyłeś, że niby to Fluence a kapturki na śruby są, kapturki na wycieraczki są, rynienka jest.... nie skończy mnie zadziwiać Renault..."  - mógłbyś rozwinąć o co chodzi z tymi kapturkami i rynienką?

Pozdrawiam
--

Artur Dębski

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom chodzi o to, że Megany III z końca produkcji były ogołocone z niektórych elementów, które wcześniej były montowane, takich jak: kapturki na śruby wycieraczek, rynienka obok akumulatora, osłony gumowa na śruby amortyzatorów. Jednocześnie sugerują między wierszami, że Fluence, jako gorszy koreański brat Megane - powinien być jeszcze bardziej niedoposażony. No cóż, może Kolega ma po prostu Fluence'a nie z końca produkcji. Ale określenia >>niby Fluence<< również nie rozumiem :)

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, rzeczywiście "niby Fluence" źle zabrzmiało.

Fluence jest wykastrowany w innych miejscach (typu mniej wygodne fotele, brak zamknięcia nawiewu środkowego) a ja w swojej megance nie miałem elementów, o których pisałem.

 

Ja u siebie na pewno nie demontowałem nic więcej przy czyszczeniu tych odpływów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatecznie po wyjściu z pracy zrobiłem to na parkingu przed ruszeniem do domu.

Cała zabawa to może 10minut z umyciem rąk, wyleciało może z litr albo dwa wody.
 

Pozdrawiam
--

Artur Dębski

 

Dnia 27.06.2018 o 12:42, konwil napisał:

...Fluence, jako gorszy koreański brat Megane - powinien być jeszcze bardziej niedoposażony.

 

Czy mógłbyś rozwinąć myśl o co chodzi z "gorszością" Fluence?

Czemu niby "gorszy"?

Wybrałem Fluence bo uważam że jest ładniejszy od Megane - choć to może subiektywne określenie. Ale gorszy? Nie rozumiem.

Pozdrawiam
--

Artur Dębski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, arturdebski napisał:

Wybrałem Fluence bo uważam że jest ładniejszy od Megane - choć to może subiektywne określenie. Ale gorszy? Nie rozumiem.

Pozdrawiam

a ktoś inny powie że wziął Multiple bo jest ładniejsza od Megany 3 - w jego odczuciu ;) Co znaczy gorszy? Słabiej wyposażony, gorzej wykończony niż megana itp itd. Po prostu to taka trochę wykastrowana meganka bardziej przystępna cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxx

@onomatopeja No właśnie jesteś kolejną osobą która cos pisze ale nie do końca wie o co chodzi...powtarza jakieś sformułowania ale nie potrafi tego wyjaśnić rzeczowo podać jakieś linki zacytować cos z sieci itp. bo prosiłem żeby ktoś się odniósł do  "gorszości  fluence" bo nie rozumiem tego stwierdzenia.

Pozdrawiam
--

Artur Dębski

 

 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam nic do Fluence'a :) No może poza tym, że totalnie nie podoba mi się faza I, za to II jest w porządku (pod kątem wizualnym). Czemu ludzie uważają, że jest gorszy niż Megane? Bo to Samsung z logiem Renault. Zwłaszcza w fazie I widać - wg mnie - tę dalekowschodnią stylistykę/design. Czyli innymi słowy: Renault nie za bardzo się przyłożyło, ba - w ogóle się nie przyłożyło, tylko "kupiło" samochód, dołożyło logo, wpasowało wnętrze z Megane III itp. Ponadto, Fluence w bagażniku ma... wnikające do środka zawiasy, co jest zdecydowanie gorszym rozwiązaniem, niż to, które było w Megane II sedan (teleskopy). Teoretycznie to jest krok w tył, ale - zgodnie z powyższym wywodem nt. Samsunga - takie coś Francuzi kupili. Detalem jest, ale jednak - brak zamknięcia kratek nawiewów środkowych i pewnie jeszcze coś by się znalazło, do czego można się przyczepić. Nie znam natomiast elementów, które we Fluence są lepsze, bardziej pomysłowe czy ergonomiczne (vide pilot do nawigacji - kto to w ogóle wymyślił?) niż w Megane - ale fizycznie samochodem nie jeździłem, więc nie twierdzę, że takowych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxx

Ciekawe bo w najnowszych odrzutowcach pasażerskich i sportowych samochodach ciągle stosuje się wskazówkowe/słupkowe wskaźniki które mi się o wiele bardziej z resztą podobają od cyfrowych. Czasami tez prezentowane są wskazówkowe wyświetlane na wyświetlaczach - jednak cały czas są to wskazówkowe

Także słaby argument
--

Artur Dębski

 

 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, onomatopeja napisał:

licznik analogowy tj. wskazówkowy (w megane tylko bieda wersja czyli auta dla firm zazwyczaj, miały liczniki analogowe)

Licznik to jedna z niewielu rzeczy jakie chętnie zmieniłbym w swoim samochodzie. Prędkość podana w formie elektronicznej jest ok ale jakoś wołałbym mieć tradycyjną wskazówkę paliwa i temperatury płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!