Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1,6


blau_grana

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przeklejam swój post z wątku o Fluence uaktualniony o link z Megane.

Do napisania posta zmusiła mnie sytuacja życiowa. Przyjechałem na urlop nad Bałtyk moim autem. Niestety w Rumii padło i na 99,9% do domu nim nie wrócę. A ponieważ od dłuższego czasu przymierzam się do kupna albo Megane III albo Fluence w benzynie, zainteresowało mnie poniższe ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-expression-salon-polska-toyota-rumia-ID6AvWQq.html#f75aad1a19

 

Czy ktoś z Forumowiczów coś może mi na temat tego egzemplarza powiedzieć?

Pozdrawiam serdecznie

Tomek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu to napiszę, ale: ciekawe wyposażenie - niby nie jest biednie, ale brakuje skórzanej kierownicy/lewarka i... tempomatu! (który był montowany prawie że seryjnie) Jest za to air quality sensor, ESP, klima automatyczna. Czasem mam wrażenie, że Renault można skonfigurować indywidualnie, jak BMW :) Do meritum: samochód ciekawy, jesteś na miejscu i tak jest zimno i pada, możesz go więc obejrzeć. Wydaje mi się, że felgi są od fazy I, chyba że były takie również i później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zadziwił brak tempomatu. Ale z drugiej strony w dłuższe trasy wyjeżdżam kilka razy w roku, więc bez tempomatu przeżyję :rolleyes:. Pytanie do forumowiczów z Trójmiasta: czy w przypadku sprawdzenia tego auta jestem skazany na Zdunka? Czy istnieje jakaś alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tempomatu boli, poza tym kierownica bardzo plastikowa, dużo lepsza jest ta "skórzana" rozważ auta z taką opcją. Ogólnie wyposażenie bardzo dobre, brakuje szklanego dachu ( fajne, ale w słoneczne dni z otwartą roletą nie da rady jeździć) i czujników z przodu, jak to mówią jak nie ma da się żyć, ale są super i naprawdę na ciasnych parkingach pomagają.

Swoją drogą jak mówi kolega @konwil, też jak oglądam aukcje to tak przeróżnie można zobaczyć skonfigurowane meganki, że szok :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Dodzwoniłem się dzisiaj do Toyoty i wstępnie wygląda to tak, że autko miało trochę wizyt u blacharza. Jeśli dobrze zrozumiałem z rozmowy (słaba jakość połączenia) wymienione były przedni i tylni zderzak, oraz lakierowany przedni prawy i tylni lewy błotnik. Trochę dużo... :mad: nie wiem sam co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też miała błotnik malowany, i urwany jeden zaczep w lampie z przodu, ewidentnie albo ktoś w nią przydzwonił albo solidnie przerysował. Wiem też, że lewy tylny błotnik był malowany bo gdzieś na parkingu był obdarty. Szczerze na początku mnie to zraziło, ale ani tego nie widać ( poza tym przednim błotnikiem który dosyć słabo moim zdaniem został pomalowany tzn. widać po prostu, że malowany był bo według mnie lekko się różni), ale znów czy mi to przeszkadza?. Zobacz czy auto jest w pełni sprawne mechanicznie, nie ma błędów i wszystko działa, Ja bym auta nie skreślał. Wiele samochodów jest malowanych przez obcierki, ale mentalność u nas taka, że musiał być dzwon :) . Kolega malował dach w aucie bo mu ktoś porysował gwoździem ( poza tym gdzieniegdzie wychodziła rdza na rogach) więc jak przyszło do sprzedaży to nikt nie chciał kupić bo " DACHOWANE" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć równie dobrze mogło go obrócić na jakiejś drodze i przywalił w bariery kręcąc piruety... Wersji będzie tyle ile sobie wymyślisz. Skoro wzięli to w rozliczenie to raczej nie trumna na kółkach.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że to był dzwon przy 140 km/h :D Fajnie, że chłopaki z Toyoty nie ukrywają takich rzeczy przed wizytą w ASO. Swoją drogą chcę to sprawdzić w Reno Car (dzięki #deku za podpowiedź). Kwestia czy uda mi się zdążyć, bo w RC mają terminy na przyszły tydzień, a w Toyocie im się spieszy (plany sprzedażowe na koniec miesiąca :-D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!