Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

montaż haka megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

x

Chciałbym założyć hak do mojej Meganki III w kombi i mam pytania. Chciałem zakupić hak ale widzę że są aukcje z modułem i bez modułu. Sam hak z gniazdem kosztuje około 250zł np. firmy  Steinhof i osobno można dokupić moduł uniwersalny za 240zł. Pytanie czy warto kupować ten moduł i za co on odpowiada.

 

Prześledziłem forum ale zbyt wiele informacji na ten temat nie znalazłem.

Jeśli ktoś powiada jakąś instrukcję montażu połączenia kabli to byłbym wdzięczny.

x

Pozdrawiam

bart-241

x

x

 x

x

 

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zapytać tego Pana, miał w dość dobrej cenie oryginalną wiązkę 7 pinową. https://archiwum.allegro.pl/oferta/megane-iii-wiazka-instalacja-haka-oryginal-i7066536492.html. Ja zmieniłem gniazdko na 13 pinowe i dorzuciłem wsteczne światło po przekaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka.

 

rozumiem że bez modułu w łatwy sposób nie da się podłączyć haka???

Początkowo wydawało mi się że wystarczy gniazdo podłączyć do jednej z lamp i po temacie  oraz stały plus  z akumulatora. faktycznie komputer będzie wysyłał błędy (przepalone żarówki) jeśli podłącze z pominięciem modułu ?

 

z ciekawości zapytam holujesz przyczepę kempingową że masz 13 pinową wtyczkę ? Jak się sprawdza silnik przy takiej masie na holu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile targasz rowerów i jak dużych?

Ja mam na dachu 4 - 29,29,26 i 24 cale i zastanawiam, że czy dało by radę wrzucić to na hak w naszych megankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. bardziej chodzi mi o to, jak Meganka radzi sobie z takim obciążeniem i na dźwigni, jaką jest taki bagażnik. Rowery to ok 4x15kg więc praktycznie max.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dla porównania: kolega w KIA Rio (2017, ta nowa już) wozi na bagażniku Thule, na haku, 4 rowery, w tym 3 kloce (stal, stal, stal) i jeden kiedyś fajny góral, ale też ca. 13 kg waży. Także bez przesady, żeby segment większa Meganka sobie nie dała rady. W Rio kolega ma silnik 1,2 16V, tam jest chyba 84 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodziło bardziej o obciążenie haka niż silnika. W sensie jak auto siądzie i jak się będzie zachowywało na drodze.

Rio jest sporo krótsze i ma duży mniejszy tylny zwis. Ogólnie instrukcja dla naszych aut mówi, że dopuszczalne obciążenie haka wynosi 75 kg więc jeśli sam bagażnik + 4 rowery będą ważyły mniej to nie szukałbym problemu.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby hak w Rio był bardziej wytrzymały, w sensie dopuszczalnego obciążenia. Ale nie wiem. W każdym razie 75 kg to nie za dużo: 4 x 15 kg = 60 kg, do tego bagażnik (nie mogę znaleźć masy takiego na 4 rowery - 16,5 kg waży taki na 3 rowery). Oczywiście można mieć lżejsze rowery - mój, odchudzany, to 9488 g (na oponach terenowych), ale to raczej nie jest norma.

 

Kolega ma chyba coś takiego przy tym Rio:

7d8ec0d24bdc9f90efc5876ce0e9.thumb.jpg.08d9af8da6e4ad750fa8307391d1125b.jpg

Aukcja. Tu piszą, że waga 18,9 kg. To cienko z tymi 75 kilogramami...

 

Edytowane przez konwil
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam go, bo to jest niezła ciekawostka. Wiem co wozi na tym haku (hak zakładany u dilera), wiem po co go założył (właśnie dla tego bagażnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ciągnąć przyczepę zwłaszcza towarową zastanawia się jaki ma nacisk na hak :) widzę paranoja tu panuje coraz większa 

Są nawet duże boxy na hak które na pewno mają większą ładowność niż te 75kg ,więc nie ma co przesadzać że 3 czy nawet 4  rowery i platforma to za dużo na hak 

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!