Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam wszystkich, posiadam megane 4 gt line , postanowiłem się pobawić w żarówki led , zmieniłem w stopie, wsteczny, migacze tył, jak i długie i krótkie światła mijania , niestety postanowiłem jeszcze zmienić z przodu, i tu się zaczyna zabawa z elektryka , po włączeniu zapłonu migacze szybko migają efekt dyskoteki ;/ czy macie jakiś sposób żeby rozwiązać ten problem ?

Założyć zwykłe żarówki z powrotem. Bo muszą być pod obciążeniem lub przerobienie przekaźnika.

Tył rozumiem. Ale na przód to tylko oryginalny pure led. Czemu nie dobrałes kupując nowe auto ?

xxx

Kupiłem na wyprzedaży A założenie nowych koszt 10tys pytałem już

Dnia 10.07.2018 o 12:29, airbites napisał:

Założyć zwykłe żarówki z powrotem. Bo muszą być pod obciążeniem lub przerobienie przekaźnika.

Nie no z przodu zostaje zwykle reszta led zostawiam 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Trzeba zmienić typ świateł na LED za pomocą clipa lub Ddt4all opis tutaj (po hiszpańsku, ale można przez Google translator przepuścić) https://www.foroclub.es/megane4/viewtopic.php?f=446&t=20891&sid=47a8f98a4e90c7ad91a05e5c08357107

Po zmianach będzie ok. 

Edytowano przez gwro

xxx

O kurde aż tak , nie bd kopac  w kompie;/

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

@bziku123 nowe full ledy kosztują 2,5 tysiaca i można je włożyć bez niczego, jedynie trzeba przeprogramować, żeby dzienne się zapalały jak podchodzisz do auta. Jak wyjmiesz full led, możesz sprzedać soczewki spokojnie za 1000zł jak są w nienaruszonym stanie.

Ale mi chodzi o migacze przód, krótkie jak i długie mam led z philips i efekt ten sam , a co do przeróbki w aso mówili że zderzak nie pasuje bo te światła są większe , wiązka itd koszt 10tys

@bziku123 po prostu aso chciało Cię zbyć. Światła są takie same, wiązka taka sama.

Hmmm 2.5tys wydać ,A jak się popsuja czy coś po vinie zobaczę że dokladalem A mam gwarancję na 5 lat 

lapka2.gif

REGULAMIN

@bziku123 Co kto lubi, zawsze masz oryginalne światłą w razie spotkania z policją itp.

Dopóki ktoś tego nie zrobi pierwszy nie zaryzykuje i czy serio tylko przełożyć wystarczy 

Równie dobrze spotkanie z policją może się źle skończyć na Led h7 które wsadziłes. Nie mają homologacji wiec tez ryzykujesz .

Ja u siebie z soczewek wyjęłem Led bo w deszczu byla kupa. 

Dnia 12.06.2018 o 00:00, sadisticescape napisał:

to wygląda tak. wyciągasz stare lampy i wpinasz full ledy, żadnych przeróbek nie trzeba światła odrazu się załączą

robiłem tak raz w scenicu IV bose co aż mnie zdziwiło że full ledów nie miał a nabity pod korek. 

a również mam megane iv na placu i tam wtyczki są identyczne, nawet między sobą te lampy działają - zawsze w serwisie powiedzą Ci cenę zaporową, wystarczy wyrwać na allegro 

a i full ledów się nie poziomuje z poziomu auta - trochę innaczej to działa niż jak dawniej za pomocą silniczków

na ośce tylnej jest taka mała kostka  która je ustawia jeśli np jedziesz po nierównościach 

co do jeszcze jednej kwestii - jak przechodzisz obok auta i ono się wita włączając światła, żeby wtedy full ledy też świeciły musisz zmienić parametr w pliku mtc i clipem zrobić autokonfigurację - niby szczegół mało istotny ale warto wspomnieć o nim

@bziku123 zajrzyj do tego tematu.

12 godzin temu, Sarna1 napisał:

Równie dobrze spotkanie z policją może się źle skończyć na Led h7 które wsadziłes. Nie mają homologacji wiec tez ryzykujesz .

Ja u siebie z soczewek wyjęłem Led bo w deszczu byla kupa. 

Jakie miałeś LEDy, markowe czy tańsze rozwiązanie? Co do homologacji, to z policją raczej nie będzie problemów, prędzej z jakimś kumatym diagnostą, jednak jak podstawi maszynkę i będzie prawidłowe "odcięcie" to też się raczej nie przyczepi.

Samo przełożenie lamp poza kosztami wiąże się z rozbiórką auta na gwarancji - minimum do zrzucenia zderzak przedni. Nadal nie wyjaśniła się też kwestia dodatkowego przewodu w wersji z LED w stosunku do H7. Nie widziałem jeszcze nikogo kto by tej zmiany dokonał, na razie uprawiane jest bajkopisarstwo. Hiszpanie i Włosi montują H7 LED (lepszej lub gorszej jakości) i śmigają.

Ogólnie do MIV nie doszukałem się jeszcze schematów elektrycznych i innej dokładniejszej dokumentacji.

Edytowano przez gwro

Hej

mialem leży firmy bosma. Nie pasowały w soczewkę meg3. Tworzyła się czarna plama w widmie. 

Pozniej model zachwalany na forum, fakt światło bielutkie wpadające w niebieskie. Ale było go tak mało ze po zmroku a tym bardziej przy opadach wrażenie jakoby nie było świateł. 

Najlepiej świeciły ledy h7 kupione na allegro ale te wentylatorki w nich zamontowane są bardzo niskiej jakości i przy dłuższym świeceniu było widać jak przygasają czyli dioda się przegrzewają. Ogólnie lipa. 

Najleoszy efekt jest jednak na xenonie hid h7. Jak już być ponad prawem to niech przynajmniej swieci a ni tylko wyglada. 

Ja jednak zaryzykowałbym z lampami led w meg4. Tata odebrał nowego captura z full led i wydaje mi się ze światła ma lepsze niż mam w octavii. A mam bizenon skrętny. 

3A496FEE-912C-4CBD-8BFB-CB8BDB86E789.jpeg

^^ Jak ktoś ma auto na gwarancji jeszcze przez dłuższy czas, to powyższe nie wchodzi w grę. Tylko wymiana żarówek. W ASO wymiana się nie opłaca.

Do teraz zastanawiam się jak to jest możliwe, że w wersji Full LED kierunki nie są LED <czerwona>

Z chęcią bym to wymienił sam, gdyby to było na zasadzie wyjmuje starą, wsadzam nową, ale z tego co widzę to bez clipa nie podchodź. Ciekawe, czy serwis wymienia kierunki na LED.

No i druga sprawa, nawet nie wiem jak się dostać do przednich kierunków, bo przecież nie ma ich w kloszu.

xxx

Są w zderzaku pod spodem masz specjalną klapka odchylasz ja i wyciagasz, ja mam tyl led żarówki i dużo mocniej świecą,  już jeden Pan mnie zaczepił ile doplacalem za migacze i stop ledowyhaha

Dnia 11.07.2018 o 12:09, gwro napisał:

Jakie miałeś LEDy, markowe czy tańsze rozwiązanie? Co do homologacji, to z policją raczej nie będzie problemów, prędzej z jakimś kumatym diagnostą, jednak jak podstawi maszynkę i będzie prawidłowe "odcięcie" to też się raczej nie przyczepi.

Samo przełożenie lamp poza kosztami wiąże się z rozbiórką auta na gwarancji - minimum do zrzucenia zderzak przedni. Nadal nie wyjaśniła się też kwestia dodatkowego przewodu w wersji z LED w stosunku do H7. Nie widziałem jeszcze nikogo kto by tej zmiany dokonał, na razie uprawiane jest bajkopisarstwo. Hiszpanie i Włosi montują H7 LED (lepszej lub gorszej jakości) i śmigają.

Ogólnie do MIV nie doszukałem się jeszcze schematów elektrycznych i innej dokładniejszej dokumentacji.

Są markowe led od philips za 550zl z allegro i świecą jak led byłem na stacji jak i policja do kontroli zero jakich kolweik problemów;)

lapka2.gif

REGULAMIN

Te philipsy tez miałem na chwile włożone zamiast bosmy. Świeciły tak ja te c6. Lipa w deszczu po zmroku. Oddałem. 

Najlepiej świecił zestaw xenon o barwie 5000.

Chyba miałeś jakiś felerny zestaw albo źle osadzone bo ja sobie chwałę i to bardzo te Philipsy światła aż nadto + dużo lepiej pobocze oświetlone.

20180522_215835.jpg

7 minut temu, Rafael156 napisał:

bo ja sobie chwałę i to bardzo te Philipsy światła aż nadto

Ciekawe czy jadący z naprzeciwka i może jeszcze w deszczu również wychwalają. Pewnie tak, stosownymi epitetami.

Nie slepia sprawdziliśmy z Rafałem po zmroku w deszczu itd wszystko ok mówię na przeglądzie jest ok policja też kontrolowana i nic.

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Nie zaczynajmy kolejnej dyskusji na ten temat. Nie ma sensu.

Po to jest forum aby dyskutować, jak to jest z homologacją każdy wie. Ja u siebie ograniczyłem się na razie do wymiany wszystkich wewnętrznych (oświetlenie schowka, podświetlenie lusterek w osłonach oraz bagażnika) + oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Najbardziej jestem zadowolony z bagażnika, dużo jaśniej. Wybrałem Osrama LEDriving 6000K. Co do zamienników H7 Philipsa to widziałem raczej same pozytywne komentarze + pomiary oświetlenia, gdzie widać poprawną granice światła/cienia więc nie ma opcji, żeby oślepiały.

Rafael156 masz może zdjęcie jak te LEDy wyglądają od środka?

Edytowano przez gwro

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się