Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po czyszczeniu DPF "sprawdź wtrysk" CLIP DF913


Rekomendowane odpowiedzi

Czy auto masz od nowości?

Już w 2014 r miałeś problem z fap-em, o czym już wspominałem.

Jaki był stan licznika wówczas.

Ile km zrobiłeś od tego czasu?

Kolega TheOktik,  23.X.2014 r sugerował na podstawie własnych doświadczeń z laguną, że

  "  naprawdę Ci się filtr fap już zużył "

Silnik 1,9 dci/130 KM, to udana konstrukcja.

Jeżeli stan auta jest OK, oraz parametry techniczne silnika również, to bez problemu można nim jeździć

następne 10 lat. 

Trzeba zdać sobie sprawę, że nowoczesne diesle z fapem nie nadają się do jazdy na krótkich trasach i po mieście,

bo usterki zaczynają się od ;

- zawalonego egr-a,

- zapiekanie się zmiennej geometrii w turbinach,

- na zawalonym fap-ie kończąc.

Uszkodzenia fapa powstają z winy użytkownika, bo jeździ z usterkami (no przecież auto jedzie do przodu a że na desce kolorowo to jest przyjemniej ).

Trwałość fap-a jest porównywalna z trwałością, turbiny, koła dwu-masowego, wtrysków.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Czy auto masz od nowości?

Już w 2014 r miałeś problem z fap-em, o czym już wspominałem.

Jaki był stan licznika wówczas.

Ile km zrobiłeś od tego czasu?

Jeżeli stan auta jest OK, oraz parametry techniczne silnika również, to bez problemu można nim jeździć

Andrzeju... Auto kupiłem jako 4 letnie z przebiegiem 160 tyś. Potwierdzony w salonie...  obecnie ma 344 tyś i ma 11 lat. Samo Renault pisze o trwałości FAPu w granicach 200tys.

Wtedy był problem z czujnikiem TURBINY...

Zgadzam się z Tobą że podzespoły są trwałe ponieważ nikt mi nie wierzy że na 344tys jeżdżę na oryginalnym dwumasie. EGR sprawdzam, problemów nigdy nie miałem poważnych, dopiero teraz. Jak już pisałam wyżej robię Trasy 70 do 30% a nawet  80 do 20 w zestawieniu z miastem. 

Wycięcie hmmm.. słyszałem że cuda się z samochodami dzieją a jest to w tej samej cenie co zamiennik. Może tam np wymienić wkład ? Szukałem na necie ale nie znalazłem takiej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Założyłem. Pojeździłem dwa dni bezproblemowo zero błędów i wracając dzisiaj z pracy przy 170km/h ( chciałem ją troszkę pogonić bo pusto na drogach) DUP - "sprawdź wtrysk" :mad: już po woli brakuje mi sił na to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale dzisiaj niedziela a sam sobie nie zdiagnozuje. I znowu nie mogę jechać do pracy autem bo TRYB SERWISOWY więc NOWY DPF znowu może się zapchać

I mam do Was pytanie czy zawsze jak wchodzi w tryb serwisowy to nie wypala sobie DPFa na trasie ? Niezależnie jaki jest błąd ? 

 

 

Edytowane przez Kamarad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHECK INJECTION  informuje ogólnie, że jest coś nie tak w układzie zasilania silnika ;

 1/ świece żarowe;

      szczególnie ryzykowna jest eksploatacja auta z FAP-em i niesprawnymi świecami żarowymi ; nie tylko filtr

      napełni się szybciej poprzez większą emisję sadzy, ale także nie wypali się skutecznie lub w ogóle. 

 2/ czujnik ciśnienia doładowania i jego szczelność,

 3/ zawór egr  ( b.częsta usterka ) a ten ma wpływ na błędy ;

       A/ przepływomierza ,

       B/ czujnika doładowania a ten na ;

           a/ wielkości dawki paliwa dawanej przez regulator ciśnienia wtrysku,

           b/ pracę czujnika ciśnienia paliwa,

           c/ decyduje o wychyleniu łopatek kierownicy turbiny, poprzez sygnał do elektrozaworu turbiny,

4/  czujnik położenia wału korbowego ,

5/  walnięty czujnik temperatury powietrza w kolektorze,

6/  wyłącznik światła stop przy pedałach – wymiana wszystkich czujników przy pedałach,

7/  czujnik temperatury silnika ,

8/  zanieczyszczone / uszkodzone wtryskiwacze, brudne paliwo,

9/  zanieczyszczony filtr powietrza, paliwa,

10/  zanieczyszczony układ dolotowy,

11/  obecność pęcherzy powietrza w paliwie ,

12/  nieszczelności ( szczelina / dziurka ) w układzie dolotowym ,

13/  brak dobrych kontaktów na złączkach, czujnikach, wtyczkach,

14/  zapieczone częściowo kierownice turbiny,

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

CHECK INJECTION  informuje ogólnie, że jest coś nie tak w układzie zasilania silnika ;

Andrzej a to są wszystkie możliwe objawy tego komunikatu ? A jak nie to gdzie mogę dostać pełną listę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista jest mojego autorstwa, na podstawie doświadczenia.

Najczęściej, powodem są 3 pierwsze usterki, plus u Ciebie to zainteresowałbym się dodatkowo;

 -  wyłącznikiem światła stop przy pedałach,

-  a najpewniej to clip, jest najkrótszą drogą do usunięcia usterki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyszczenie egr nic nie dało, check injection pali się, brak mocy, egr niesprawny ;

       -  zdjąłem zawór jeszcze raz,

       -  domknąłem go ręcznie,

       -  zamontowałem i wyciągnąłem wtyczkę.

       -  pali mi się " serwis ,'' ale od tej pory żadnych ;

       -  problemów z duszeniem się auta ,

       -  oraz z mułowatym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej ciśnienie rocznicowe jest za duże... więc w piątek będą zrzucać wężyki i jak dalej ciśnienie będzie duże/dziwne to czujnik a jak ciśnienie będzie adekwatne do zrzuconych wężyków to wtedy problem tkwi w tym DPFie który kupiłem ostatnio... pozostałe parametry są bez zmian jeżeli chodzi o EGRy i inne

Edytowane przez Kamarad
Komunikat dotyczył - zbyt duża ilość sadzy w filtrze cząsteczek stałych" (CLIP) tylko ciekawe jest to, że patrząc na historię filtra nie było tam próby wypalenia, a chyba powinny być takie informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień wypełnienia filtra fap sadzą, komputer ocenia na podstawie odczytu ;

       -  z sondy lambda, ( jeżeli jest ),

       -  czujników temperatury spalin przed i za fap-em ,

      -  czujnika ciśnienia różnicowego fap-a, ( uszkodzony czujnik, wężyki ),

W tzw. suchej metodzie wypalania sadzy, piąty wtryskiwacz jest umieszczony tuż za turbiną, a przed filtrem fap

w odległości ok.0,5 m .

Aby fap się wypalił, spaliny muszą osiągnąć ok. 600 C oraz właściwe ciśnienie różnicowe, ( pisałem wcześniej ),

Clip, nie wykazał innych błędów? 

Czy ten clip lub serwisant obsługujący, jest OK i jest kumaty odnośnie aut reno???

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest podobno jeden z lepszych elektryków. Pogodna czyni cuda i zna się bardzo dobrze na rzeczy. Ogółem nie tylko na RENAULT. Jedno co mnie zastanawia a chyba przemawia za czujnikiem to jest to że przed wykasowaniem bledu pokazywalo 42g w filtrze i po przejechaniu ok 30 km i ponownym błędzie też 42g. Wcześniej na filmiku na starym FAPie ciśnienie wskazywało na wolnych ok 50 a po dodaniu gazu do ok 420 a teraz pokazuje na wolnych 65 a po dodaniu gazu aż do 600 skacze. Wydaje mi się za jak zdejmie wężyki to będzie wiadomo na Clipie czy to czujnik czy nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli clip wykaże tylko błąd P242F, to będzie oznaczać ;

  - za wysoką wartość ciśnienia różnicowego przez czujnik ciśnienia fap,

  - a nie uszkodzenie czujnika,

  - i trzeba będzie zmusić układ do zainicjowania wypalania fap-a.

Warto z clipem wykonać jazdy testowe w terenie „ górzystym „ gdyż ;

   -  temperatura spalin nie jest zależna od prędkości obrotowej silnika lecz od obciążenia,

   -  większe obciążenie (np. jazda pod górę) równa się większa dawka paliwa, co daje wyższą temperaturę,

   -  wejść w " ponowne przyuczenia "

  -   wybrać " po wymianie filtra cząstek stałych ",

  -   zapełnienie się wyzeruje,

  -   kontrolka błędu zgaśnie,

  -   wtedy możliwe będzie wypalanie na drodze.

Może być konieczność wielokrotnego kasowania błędu, zanim nastąpi proces wypalenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!