Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane II 1.6 16V 2003


Zielony_w_auta

Rekomendowane odpowiedzi

(na początku chcę napisać, że nie wiem co oznacza phl i phll, więc...) 

 

Witam. Słyszałem mieszane opinie na temat tego samochodu. Niektórzy mówili, że jest spoko i fajnie się nim jeździ lecz ma drobne usterki, które można naprawić tanim kosztem w garażu. Inni mówili, że to jedno z najgorszych samochodów. Teraz nie wiem co myśleć. Byłem, widziałem samochód na własne oczy. Wsiadłem do środka. Było wszystko fajnie, małe ryski miał. Jedyne co mnie od niego odrzuca to to, że samochód nie odpala na tradycyjny kluczyk ale na kartę. Jednak długo szukam już samochodu, więc chyba to przebojelę :^ Jednak jazdy próbnej nie miałem bo gościu bał się, że mu popsuję (niedawno zdałem prawko; mogła to być też wymówka, bo coś popsute. Najwyżej następnym razem to tata pojedzie i sprawdzi) więc nie wiem jak jeździ. Dlatego piszę tutaj, aby poznać Wasze opinie. Pozdrawiam. 

Link do sprawdzanego samochodu: 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-ID6ACDw7.html#gallery-grid

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PhI i phII to fazy auta, przed i po liftingu, phII jest chyba od 2005 roku. Ja od lat mam jedno zdanie na temat aut i go nie zmienię. Na auta często wylewa się wiadra pomyj bo na naszym rynku bardzo łatwo kupić strucle naprawiane trytkami, zalewane doktorami i generalnie mega zaniedbane choć odpicowane pod sprzedaż.

Akurat wersja z silnikiem 1.6 jest udana, prosta jednostka, bez doładowania, naprawdę wytrzymała i dobra pod gaz. Ma problemy z kzfr, trzeba pilnować interwałów wymiany oleju i nie oszczędzać na nim. Trochę problemów z elektroniką, ale głównie przy zalewaniu auta, trzeba kontrolować odpływy podszybia.

Jeżdżę tym ponad 2 lata i nic poza zwykłą eksploatacją się złego nie dzieje. To na pewno nie jest auto, które można zaniedbać. Poświęcić mu trochę uwagi i będzie spoko, pod warunkiem, że nie kupisz trupa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania. Odnośnie ogłoszenia jest to golas z manualną klimą. Za te pieniądze  można kupić coś lepszego. Karta to piękna sprawa, ale szukałbym z HF (wolne ręce).

Trzeba sobie zdać sprawę, że nie jest to auto ekonomiczne, ale wrażenia z jazdy to wynagradzają. U mnie jeździ córka i nie myśli o innym bo jej wystarcza na miasto i w długie trasy. Przedtem jeździła zakałą jakim był Punto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co, to fotel kierowcy dziwnie zużyty z lewej strony. Może się czepiam, ale też mam sedana, nawet w tym samym kolorze z przebiegiem co prawda o jakieś 40k mniejszym, ale fotel w tamtym miejscu wygląda wciąż bardzo dobrze.

I z tym spalaniem to prawda, 10l po mieście to była norma u mnie, 7l w trasie przy spokojnej jeździe nie po autostradach. Na gazie jakieś 12 spala na mieście.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie wyposażeniem, kwestia gustu i potrzeb, ale jakbyś się decydował, a naprawdę się nie znasz, to podjedź chociaż na kompleksowy przegląd przed zakupem. Byle nie do miejsca, które poleci sprzedawca, spotkałem się z czymś takim i dla mnie to nie wygląda wiarygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mówił, że przed zakupem można podjechać na przegląd na dowolną stacje, więc na pewno z tego skorzystam. A co do wyposażenia, to te wymienione nie są mi bardzo potrzebne. Czyli pomijając to oraz po pomyslnym przeglądzie można kupować? I później nie żałować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego niż system start/stop odpalania auta z karty^^ Nie wiem więc czemu ubolewasz nad brakiem kluczyka.
Co do auta - poza wspomnianym fotelem kierowcy i braku ramki radia wygląda ok, jednak jest to uboga wersja^^ Osobiście szukałbym poliftowej wersji od 2006r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HF i odpalanie z guzika jest mega wygodne,.szczególnie gdy się przyzwyczaisz . Karta w kieszeni i tyle. 

Szukając auta za sc2 oglądałem Qashqai , 508 i kilka innych które miały kluczyk. Niewygodne rozwiązanie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!