Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zniszczenie ekranu nawigacji


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry dział, ale chciałbym was przestrzec przed jedną rzeczą i przy okazji zapytać co mogło się stać.

Dziś czyściłem od środka szyby i wszelkie szklane elementy pojazdu zwykłym płynem do szyb w sprayu, taki jak do szyb w domu.

Naszedł mnie głupi pomysł, aby wyczyścić też wyświetlacz nawigacji. Po pryśnięciu na ekranik stało się coś takiego i nie schodzi.. Widać takie plamy srebrno-szare. Widać to praktycznie tylko na słońcu bo w cieniu ekran działa normalnie i to tak jakby nie jest widoczne.. Wydaje mi się, że została uszkodzona jakaś zewnętrzna warstwa szkiełka tego wyświetlacza, może stosują jakąś folię? Niestety próbowałem potem zwykłą wodą przejechać, ale wiadomo.. nic nie dało.

 

Także uważajcie czym pryskacie na te nawigacje, chyba najlepiej czyścić to zwykłą wilgotną ściereczką, bo nawet zwykły płyn do szyb zaszkodził, może przez temperaturę bo w nagrzanym aucie było sporo stopni.

 

Jakieś spostrzeżenia?

 

 

 

37531242_10205539096354337_7345377159814316032_n.jpg

Edytowane przez skillowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn miałeś na bazie alkoholu? Jeśli tak to bardzo możliwe, że po kontakcie z poliwęglanem (domyślam się, że z niego jest "szybka") doszło do jego zmatowienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pbet napisał:

Płyn miałeś na bazie alkoholu? Jeśli tak to bardzo możliwe, że po kontakcie z poliwęglanem (domyślam się, że z niego jest "szybka") doszło do jego zmatowienia.

 

No właśnie widać jakieś dziwne ryski srebrne no i w tym jednym miejscu większą plamę.. najciekawsze jest to, że to właśnie musi być szybka no bo gdyby była to kwestia wyświetlacza to raczej w cieniu tez by był problem widoczny. Co do płynu to raczej na 100% był na bazie alkoholu, jak większość płynów do szyb.
 

Przed chwilą, jabrze napisał:

Zniszczył nie płyn, a za duży docisk.

Kiedyś sam tak załatwiłem wyświetlacz LCD i to przy wysokiej temperaturze.

Tu co prawda jest TFT.

 

Nie dociskałem prawie wcale choć ... sam już nie wiem co znaczy "mocno".

Lecz właśnie tak jak wspominałem docisk nie spowodowałby uszkodzenia matrycy i problem występowałby w cieniu i w słońcu? Tu mi bardziej to wskazuje na tę szybkę bo sam ekran wyświetla wszystko poprawnie w cieniu.

Edytowane przez skillowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ekran pod wyświetla wszystko normalnie, a plamy powstały tylko na szybce (na zdjęciach nie widać) to znaczy, że uszkodzona jest powłoka antyrefleksyjna. Tutaj masz cały film jak tą powłokę usunąć. Coś za coś. ale przynajmniej bez takich rysek

 

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba o tym mowa, tak coś czułem, że chodzi o refleksy no bo nawet jak ręką przysłaniam kawałek ekranu to też wtedy wszystko widać dobrze, tylko wtedy gdy pada słońce.. Spróbuję coś zadziałać, dziękuję ślicznie za tak duży odzew, człowieka tylko złość bierze, że nie dość, że auto co jakiś czas wymaga napraw mechanicznych to jeszcze powstają tak głupie wydatki z niczego.

 

@lol19pl Jeszcze jedno ważne pytanie, w filmie autor mówi, że można użyć dowolnej pasty cut'ingowej, a ostała mi się FARECLA G3 250G, którą usuwałem drobne ryski z lakieru, czy to za mocne na taki ekranik?

 

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skillowsky w opisie tej pasty jest: "pomoże w odnowieniu reflektorów" więc powinna dać radę, ale ja tego produktu nigdy nie używałem, więc nie mogę się więcej wypowiedzieć. I jeszcze taka rada ode mnie, oklej wszystkie plastiki wokół ekranu, bo będziesz miał białe  ślady od pasty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ku przestrodze to samo tyczy się okularów z antyfogiem, antyrefleksem czy nawet soczewkami lustrzanymi. Trzeba je czyścić odpowiednimi środkami i delikatnymi szmatkami aby nie uszkodzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po strachu, tak jak mówiłem użyłem pasty cuttingowej g3, wystarczyło dodać lekko wody z pastą i najzwyklejszą szmatką kilka razy przetrzeć kółeczkami. W rezultacie ani śladu po rysach i plamach. Zdjęcie dziwnie od boku bo mocno świeciła słońce stąd nie dawałem rady w inny sposób zrobić zdjęcia. Teraz tylko na dniach zobaczę jak będzie sobie radził ekranik bez tej folii antyrefleksyjnej, jak będzie tragedia to wtedy najwyżej pomyślę nad jakąś folią.

 

 

20180722_174956.jpg

Edytowane przez skillowsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Grzebałem przy wyświetlaczu i postanowiłem rozprawić się ze znisczczonym filtrem.  Po polerce założyłem folię 3mk. Trudno się aplikuje by pęcherzy nie narobić. Najlepiej na mokro.

20220320_171726(1).jpg

20220320_172157_HDR(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!