Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak rozebrać wkladkę zamka drzwi kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem zobaczyłem że wkładka w moich drzwiach kręci się w kółko. Lepiej awaryjnie mieć to działające to wyciągnąłem ją i zobaczyłem że nie ma tam środkowej sprężynki która jest odpowiedzialna za kręcenie elastyczną częścią drążka. Jako że zależy mi na starych kluczykach to zamierzam kupić samą wkładkę. Nie wiem tylko jak rozebrać zamek żeby przełożyć wkładkę. Pomoże ktoś?

1a5c7ddb4b53bef0cea6dfea5dc7.jpg

Edytowane przez djb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klucz się kręci w koło, a zamek nie reaguje, to może masz niewłaściwy klucz. Poszukaj dobrego speca od zamków/kluczy. W Krakowie znalazłem gościa, który zamiast dorobić mi klucz (mój, ten w karcie nie pasował), przestroił mi zamek pod klucz, który miałem. Koszt na poz. 30-50 zł (już nie pamiętam), czas ok. 30 minut. No chyba, że faktycznie coś brakuje w zamku, wówczas może również ww. spec pomoże. Odradzam ASO: koszt ogromny, a mogą jedynie dorobić klucz/zamek po VIN-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Będę miał na uwadze. Do samochodu mam 2 karty i 2 klucze. Z każdym to samo. Ja to mam takie wrażenie że w tej wkladce jest coś nie tak bo składa się ona z dwóch części nieruchomej tam gdzie wkładasz klucz i ruchomej z tą wajchą co ma przekręcić zamek. Wkładka kręci się w koło, druga elastyczna część która powinna też się przekręcić stoi w miejscu. Brakuje tej sprężynki pośrodku wkładki. Wg mnie tam w środku pękło coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest jak piszesz, w każdym razie - bez wyciągania wkładki - jeśli klucz się obraca w koło, a zamek nie zamyka/otwiera - to na 99,99% jest nie ten klucz. Spece od zamków/dorabiania kluczy powinni Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, djb napisał:

Jako że zależy mi na starych kluczykach to zamierzam kupić samą wkładkę.

Po co  ? Chcesz sobie roboty narobić ? I to dla kluczyków których nie wiadomo czy kiedykolwiek użyjesz. Kup w komplecie z kluczykiem i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wszystko zdechnie - mam na myśli akumulator - to może jednak ten klucz się przyda. Wówczas zostaje wzywanie specjalisty od włamań lub bicie szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie racja żeby kupić z kluczykami. Mam naturę majsterkowicza. Lubię się podłubać. W większości przypadków daję radę. Na razie zamówiłem samą wkładkę nową oryginalną na allegro za 50 zł bez kluczyka. Jak nie uzyję to najwyżej sprzedam. Ktoś gdzieś pisał kiedyś na forum że tam w środku może być coś ulamame. A to że się kręci dookoła to właśnie może być brak tej środkowej sprężynki która ten ruch ogranicza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!