Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki rozmiar butli do kombi ???


s27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

mam umówiony montaż LPG za 3 tygodnie, mam wersję kombi i dokonałem pomiaru wnęki na koło i wychodzi, że jest możliwość włożenia 680 x 225 co daje 67 litrów a to już pełnia szczęścia, tylko jak w praktyce ma ktoś zamontowaną 680 mm ???

Wiemy że montażyści zakładają mniejsze bo są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014 ph3 grantour - butla 55 litrów (chyba) wchodzi 47,5 litrów. Z tego co pamiętam chyba większa nie wszedła chociaż jakby się uprzeć to może max 60 by dało radę. Albo szukać ale wątpię, że gazownikowi będzie się chciało szukać specjalnie dla ciebie i mierzyć. Montaż butli i następny samochód, nikt się nie bawi w dopasowywanie. Pewnie interesuje Cię spalanie - na początku 11-12,5 litra gazu, teraz około 10. Wg mnie patrząc po spalaniu w trasie jakoś aż super mniej nie pali (ale zdarza się niekiedy mieć klimę lub cisnąć  150-160 km do krakowa). Ale nawet bez tego poniżej 10 u mnie nie schodzi. Teraz jest stabilnie, na początku były różnice. Jak masz pytania śmiało pisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górę to możliwe że nawet 250 mm wejdzie, odnośnie doboru butli to kit gazowników znam i nie dam się naciągnąć, w ubiegłym roku w Cordobie montowałem LPG i chciał zamontować 42 L ale powiedziałem że jak mu nie pasuje to minus koszt butli a ja sam kupuję w hurtowni, zamówił taką jak chciałem 50 L BORMECH,

wewnątrz robię sam stelaż by wzmocnić podłogę i ucieknie z 10 mm. + wypoziomuję nim podłogę bo jest znacznie pochyła.

 

Jak 680 mm mi nie wejdzie to 650 mm x 240 mm  tak coś około 60 litrów coś w ostateczności by te 500 km przejechać i nie myśleć o tankowaniu ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz już znam, zrobiłem stelaż i kupiłem butlę wszystko git w 99% bo tylko butla opiera się w przedniej górnej części o zamontowany płaskownik, ale nie będę już go przeginał tylko coś wcisnę by płaskownik nie ocierał bezpośrednio o butlę,

Płaskownik zastosowałem 40x4 bo taki mieli na składzie, w tylnej części podszlifowałem występy w podłodze by obniżyć płaskownik i w tylnym pasie zanitowałem nity do przykręcenia płaskownika, stelaż za namową kolegi zrobiłem skręcany by wygodniej się nim posługiwać, na wierzch nakleiłem matę bitumiczną STP

 

Na finał butla BORMERCH  680 x 225 = 67L wpadła bez większego oporu - pełnia szczęścia :lockd:

pozostałość zostawiam gazownikowi

IMG_20180824_153103.jpg

IMG_20180824_154635.jpg

Edytowane przez s27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To tak zwana butla do jazdy na wstecznym :) częsty problem montera partacza. podczas przyśpieszania gaz udaje się do tył butli gdzie powinien znajdować się wielozawór a ten jest po przeciwnej stronie. wnioski można wyjąć samemu 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie montażu tego stelażu. Co "trzymają" te śruby zakreślone na czerwono ? Te do których jest przymocowana górna część tego stelażu ? Czy można je tak po prostu wykręcić na czas montażu ? Czy trzeba taką operację przeprowadzać na kanale ?

 

bagaznik.thumb.jpg.c4ae4120c7fe30060c020468194aa95f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek_07 napisał:

Zmartwie Cie, butla zamontowana w ten sposob jest zamontowana niepoprawnie- powinna byc przekręcona o 180 stopni. Wielozawor ma "patrzeć" w stronę przodu auta.

Jednak mnie nie zmartwisz bo butla jest tylko włożona na przymiarkę :D

Mimo to zastanawiałem się czy jej tak nie zostawić ale w związku, że jest lekko pochylona do przodu i by więcej weszło gazu została ostatecznie zamontowana zaworem do tyłu.

 

Odnośnie montażu do jazdy na tzw. wstecznym to są tego plusy, mam w Vectrze B tak zamontowaną i dzięki temu mam sygnał od 5 do 25 km, że kończy się LPG co pozwala jeszcze dojechać do stacji a wystarczy zwolnić i ponownie przełączyć i auto jedzie nadal na gazie, mam w drugim aucie - SEAT - butlę zaworem do tyłu i gdy się przełączy na Pb to już faktycznie jest - 0 - ponowne przełączanie pozwoli przejechać może 1 km i koniec.  :lockd:

 

Śruby mocujące amortyzatory możesz odkręcić bez kanału, wykręcasz i wyjmujesz, w moim przypadku gdy będę chciał wymontować prawy amortyzator bezwzględnie muszę wyjąć butlę na zewnątrz by wyjąć prawą śrubę.:rolleyes:

 

 

Edytowane przez s27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Śruby mocujące amortyzatory możesz odkręcić bez kanału, wykręcasz i wyjmujesz, w moim przypadku gdy będę chciał wymontować prawy amortyzator bezwzględnie muszę wyjąć butlę na zewnątrz by wyjąć prawą śrubę.:rolleyes:

Powiedz odnośnie tej prawej śruby, czy to, że będziesz musiał wyciągnąć butlę jest wynikiem stelażu które podniósł do góry butle? czy bez stelażu też byłyby problemy? Dużo brakuje Ci do wykręcenia tej prawej śruby?

 

Edytowane przez g18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stelaż musisz zamontować z 2 powodów;

1. wzmocnić podłogę,

2. wypoziomować jak w moim przypadku przynajmniej częściowo butlę,

 

jeżeli zamontujesz małą butle to nie będziesz miał problemu

ja nie widzę problemu z wyjęciem butli, 2 śruby mocujące butlę, 2 króćce - przewody zasila do i z butli plus kostka od wskaźnika i cewki zaworu, całość to max 30 min i butla wyjęta.

IMG_20180906_153812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stelaż montuję bez dwóch zdań, zastanawiam się tylko czy wrzucać tam butlę 680x225 67 czy np. mniejszą 680x200 57. Na jakiej wysokości jest ta śruba w stosunku do zbiornika ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam butlę nadal lekko pochyloną do przodu i jak zamontujesz niższą to tylko majster ci ją podniesie do góry by złapać poziom, mi wczoraj do pełna weszło 55L LPG - zobaczymy ile przejadę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!