Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki rozmiar butli do kombi ???


s27

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to tak jak z ubezpieczeniem. Masz nadzieję, że nigdy się nie przyda.

Obstawiam, że większość montaży jest bez stelaża i jeżdżą, butli nie gubią i nie widzą problemu.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2018 o 15:00, s27 napisał:

 

Na finał butla BORMERCH  680 x 225 = 67L wpadła bez większego oporu - pełnia szczęścia :lockd:

pozostałość zostawiam gazownikowi

 

 

 

W Megi III Coupe GTline 1.4TCe mamy 67 L, a w Sceniku III ph2 1.4TCe wersja krótka 70 L.

Oba zbiorniki zamontowane bez stelaża. Kiedyś przed naszym warsztatem skakałem z pracownikiem po wyciągniętej na zewnątrz podłodze bagażnika (wnęka koła zapasowego) z Megi III Kombi, jest to piekielnie silny materiał z włókna szklanego i uważam, że nie ma sensu robić wzmocnienia. Od 6-ciu lat jeżdżę Scenikiem ze zbiornikiem 70 L, do zbiornika wchodzi 66-68 L (podgięty pływak)

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wzmocnienie jest, montaż kompleksowo w jednym zakładzie wszystko razem, instalacja LPG, podniesienie mocy, hamownia, strojenie z sondą szerokopasmową AFR pod obciążeniem, wszystko pięknie działa, a co najważniejsze bez poprawek, dostrajania itp ...

Szukaj zakładu w którym są ogarnięci ludzie, bo często chcą zakładać zbiorniki standardowe 56L, za większy zbiornik trzeba oczywiście dopłacić parę zł, ale warto to zrobić, dla mnie był to priorytet, bo jeżdżę na wakacje na południe EU i na zbiorniku LPG jestem w stanie zrobić ~650km.

Większość dobrych i szanujących się zakładów robi strojenie AFR co jest ważne przy silnikach doładowanych i można uzyskać lepsze parametry jak na Pb98.

 

Poniżej fotka bardzo ciekawego sposobu montażu, zbiornika toroidalnego pełnego, który często jest stosowany pod podłogę auta, a tu jest we wnęce koła zapasowego przykręcony do dwóch metalowych płaskowników, jest to zamontowane w aucie Scenic 3 jak pamiętam jest to zbiornik o poj. 77L

 

ZTP 680/250 680 250 77

 

   

 

Sc3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens aż tak rzeźbić w bagażniku, 10 lat jeździłem Megane II kombi z butla bez żadnych wzmocnień zapakowany co roku latem po sam sufit do Świnoujścia na wakacje i nic się nie działo.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 08:32, witman napisał:

 

 

Poniżej fotka bardzo ciekawego sposobu monatażu, zbiornika toroidalnego pełnego, który często jest stosowany pod podłogę auta, a tu jest we wnęce koła zapasowego przykręcony do dwóch metalowych płaskowników

Powodzenia jak zawór bezpieczeństwa wypuści nadmiar ciśnienia ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Refild napisał:

Nie wiem czy jest sens aż tak rzeźbić w bagażniku, 10 lat jeździłem Megane II kombi z butla bez żadnych wzmocnień zapakowany co roku latem po sam sufit do Świnoujścia na wakacje i nic się nie działo.

To nie jest zabezpieczenie pod kątem normalnej eksploatacji, tylko na wypadek kolizji czy wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uprox moim zdaniem w wypadku czy kolizji nawet bez lpg jak ktoś przydzwonił w tył to już można auto oddać na złom bo raczej nieopłacalne żeby to naprawić a płaskowniki raczej w wymiku uderzenia rezwą śluby więc dalej to w niczym nie pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że niezabezpieczona butla w plastikowej podlodze nawet przy średniawej kolizji może dowolnie zmienić lokalizację, a tego byśmy nie chcieli. Pelna butla waży z. 50 kg, albo i lepiej, więc... Przykręcone - zawsze pewniejsze. To nie jest troska o butlę, tylko o bezpieczeństwo Twoje i innych na drodze 😉

A przy 200 km/godz "to ani pasy, ani poduszki nie pomogo", jak mawia wujek Heniek 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 22:48, witman napisał:

Dokładanie tak, pasuje bez przeróbek  😀

@witmanHmm nie równałeś podłogi ani nic bo tam są takie jakby grzebienie, dziś mierzyłem tak na oko metrówką i jakoś niezbyt na wysokość wskoczy mi 225 😕 może ja coś źle mierze bo przy klapie jest płycej niż zaraz za siedzeniami. 

 

W dniu 17.08.2018 o 15:00, s27 napisał:

Płaskownik zastosowałem 40x4 

Czy mógłbyś mi powiedzieć jeżeli pamiętasz ile tego płaskownika trzeba kupić? 

Masz może więcej zdjęć z montażu wzmocnienia gdyż też chciałbym sobie zrobić taki stelaż. 

Edytowane przez Kop3rs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!